W świecie urody, mody i showbiznesu...

Twarzowe czary-mary

0 8

Wiek skóry może różnić się od wieku, który masz wpisany w metryczce. Patrząc w lustro zwracasz uwagę na pierwsze zmarszczki i drobne niedoskonałości. Ale czy wiesz, jak duży wpływ na ogólne postrzeganie wieku ma równomierny koloryt skóry?

Nie tylko zmarszczki

Według najnowszych badań naukowców z Uniwersytetu Wiedeńskiego na postrzeganie wieku, zdrowia i atrakcyjności kobiety znaczący wpływ ma jednolity koloryt skóry oraz brak widocznych przebarwień. Rezultatem przeprowadzonych badań był wniosek, że kluczową rolę w ocenie wieku ma rozmieszczenie i koncentracja chromoforów (komórek barwnikowych), a nie tylko jak wcześniej sądzono – koncentracja zmarszczek i struktura powierzchni skóry. Przebarwienia na skórze mogą mieć różne źródła. Szeroka ich grupa jest konsekwencją działania promieniowania UV – dlatego tak ważna jest profilaktyka i ochrona skóry kremami z filtrem przez cały rok, nie tylko podczas urlopu na słonecznej plaży. Inne z przebarwień są wynikiem procesów starzenia skóry (te najczęściej objawiają się żółknięciem i szarzeniem).

Dieta dla skóry

Skóra potrzebuje odpowiedniego odżywienia. Ważne jest dla niej nie tylko to, co jest podane na talerzu, ale także to, jakich odżywczych substancji dostarcza jej krem do twarzy. Wśród najważniejszych dla skóry składników są witaminy młodości: A, C, oraz E. Witamina A chroni przed wolnymi rodnikami i regeneruje włókna kolagenowe, poprawia ona także jędrność i koloryt skóry. Witamina C posiada m.in. właściwości wybielające, a witamina E neutralizuje wolne rodniki, poprawia ukrwienie, elastyczność i miękkość oraz zmniejsza wrażliwość skóry na promieniowanie UV. Niezbędny dla skóry jest także kwas hialuronowy, który zwiększa gęstość i objętość skóry, pogrubia ją i wzmacnia. Kwas hialuronowy łącząc włókna kolagenowe i elastynowe, zapewnia skórze młody wygląd: jędrność, elastyczność i gładkość. Wiążąc cząsteczki wody, nawadnia, reguluje gospodarkę wodną, uczestniczy w proliferacji (rozmnażaniu) komórek oraz transportuje substancje pokarmowe do wnętrza komórek.

Usuń przebarwienia jak za sprawą czarodziejskiej różdżki

Kiedy zawiedzie profilaktyka, a na skórze pojawią się przebarwienia możesz na szczęście skorzystać z metod, które pomogą ci się ich pozbyć. Do dyspozycji masz duży wybór zabiegów w gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej (np. infuzja Intraceuticals Opulence, zabiegi laserowe czy peelingi medyczne).  Przede wszystkim jednak musisz zadbać o właściwą domową pielęgnację. Kosmetolodzy w przypadku skóry podatnej na przebarwienia zalecają stosować na co dzień kremy o właściwościach wybielających. Nowością na rynku jest Różdżka rozjaśniająca Intraceuticals Opulence – skoncentrowany preparat został zamknięty w poręcznym opakowaniu wielkości długopisu. Innowacyjny aplikator pozwala precyzyjnie działać tylko na zmienione pigmentacyjnie miejsca, a poręczne opakowanie pozwala zawsze mieć go przy sobie. Ciągłe i regularne stosowanie pomaga utrzymać promienność i równomierne zabarwienie skóry, dzięki czemu problemy z przebarwieniami znikają jak za sprawą czarodziejskiej różdżki. Preparat zawiera skoncentrowany kompleks rozjaśniający zawierający m.in. alfa-arbutynę, skwalen, kwas hialuronowy, witaminy A, C i E oraz wyciąg z japońskiej zielonej herbaty, szczawiu kędzierzawego i mącznicy lekarskiej. Zastosowana w serum alfa-arbutyna blokuje biosyntezę melaniny w naskórku, rozświetla i nadaje skórze jędrność. Szczaw kędzierzawy oprócz hamowania produkcji melaniny, działa także przeciwzapalnie i przeciwalergicznie oraz stabilizuje witaminę C, przedłużając i nasilając jej działanie. A japońska zielona herbata z antyoksydantem EGCG opóźnia starzenie skóry, zapobiega zwężaniu naczyń krwionośnych i głęboko nawilża. Profesjonalne kosmetyki możesz kupić w dobrych gabinetach kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Specjalista zadba o to, by właściwie połączyć terapię gabinetową z domową, dzięki czemu Twoja skóra długo zachowa młodzieńczy równomierny koloryt i promienność.

Leave A Reply

Your email address will not be published.