W świecie urody, mody i showbiznesu...

Jesienne bestsellery w medycynie estetycznej

0 0
Popularność zabiegów oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej nie maleje, a ich oferta jest coraz bogatsza i bardziej dostępna. Zauważalny jest nowy, pozytywny trend. Korzystamy z dobrodziejstw medycyny estetycznej z większą rozwagą i samoświadomością. Oczekujemy subtelnego efektu liftingu, a nie totalnej metamorfozy. W sukurs przychodzą nam najnowsze, mniej inwazyjne, choć nadal skuteczne, metody poprawiania urody i dbałości o skórę.

Laserowa rewolucja

Laser pikosekundowy jest stosowany do usuwania tatuażu, nieestetycznych blizn, przebarwień, piegów i rozstępów. Jego działanie opiera się na ultrakrótkich, bardzo precyzyjnych impulsach wiązki i działaniu mechanicznym. Laser wnika na odpowiednią głębokość i skutecznie rozbija niechciane pigmenty. Zabieg wykonany laserem pico jest zdecydowanie mniej bolesny i niesie ze sobą dodatkowy, korzystny skutek uboczny – pobudza fibroblasty odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, które nadają skórze elastyczność i jędrność.

Jesteśmy jedną z trzech klinik medycyny estetycznej w Warszawie, która może pochwalić się tym ultranowoczesnym laserem. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i doposażać naszą klinikę w najnowszy sprzęt oraz technologie. Laser pico ma szansę zrewolucjonizować rynek i przekonać do siebie wiele osób, które do tej pory bały się wysokiego poziomu bólu, rekonwalescencji po zabiegu czy ryzyka poparzeń. Nasi specjaliści w zakresie laseroterapii leczą także trądzik różowaty i blizny potrądzikowe, a także pomagają w rewitalizacji skóry i spowalniają procesy starzenia – mówi Katarzyna Osipowicz, lekarz medycyny estetycznej, założycielka i właścicielka OT.CO Clinic.

Luksusowe koktajle dla spragnionej skóry  

W coraz bardziej dominujący nurt smart aging, czyli wyrozumiałego i czułego podejścia do naturalnych procesów starzenia i dbania o skórę, wpisuje się mezoterapia. To zabieg, który cieszy się niezmienną popularnością, ponieważ szybko odświeża i uelastycznia skórę. Jest jednym z najczęściej stosowanych sposobów odmładzania i regeneracji skóry w gabinetach medycyny estetycznej. Swój sukces zawdzięcza szybkiemu efektowi liftingu bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej i minimalnej liczbie przeciwskazań. To rutynowy element higieny powakacyjnej, gdy chcemy doprowadzić naszą wysuszoną słońcem skórę do stanu równowagi i przygotować ją na jesienno-zimowe wyzwania.

Mezoterapia igłowa HYDRO DELUXE to jeden z najskuteczniejszych zabiegów poprawiających kondycję skóry od środka, dających spektakularne efekty bez użycia skalpela. Jej sekret tkwi w koktajlach odżywczych oraz nieusieciowanym kwasie hialuronowym aplikowanych w głąb skóry. Ponadto, zabieg mezoterapii igłowej chroni skórę przed promieniami słonecznymi, mrozem, wiatrem oraz innymi czynnikami atmosferycznymi, które wywierają na nią negatywny wpływ. A wszystkie te efekty utrzymują się nawet rok! Polecamy je zarówno kobietom, jak i mężczyznom – zachęca Katarzyna Osipowicz.

Innym rodzajem zabiegu nowej generacji jest mezoterapia restrukturyzująca Volite na bazie kwasu hialuronowego, która daje efekty widoczne już od pierwszego zastosowania, utrzymujące się do dziewięciu miesięcy. To nowoczesna metoda odmłodzenia skóry bez użycia skalpela. Może być stosowana do zabiegów na skórę twarzy, szyi, dekoltu, do rewitalizacji skóry dłoni, a nawet do nawilżenia ust. Warto przyjrzeć się także Aminokwasowej Terapii Zastępczej (ART) JALUPRO, która została opracowana przez szwajcarskie Laboratorium Professional Derma. To opatentowany program przeciwstarzeniowy, którego skuteczność potwierdzają badania kliniczne. Aminokwasowa Terapia Zastępcza poprawia nawilżenie, napięcie, jędrność oraz gęstość skóry, a ponadto wygładza jej powierzchnię i spłyca utrwalone zmarszczki oraz bruzdy, dając efekt naturalnego odmłodzenia. Alternatywą może być podanie bezpośrednio do skóry kolagenu. Terapia pod nazwą Linerase, została nagrodzona przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Zgodnie ze złotą zasadą umiaru, któremu hołduje OT.CO Clinic, warto postawić na zabiegi biostymulujące działające zupełnie inaczej niż znane do tej pory wypełniacze i botoks. Pobudzają one naturalne procesy regeneracyjne skóry, przyczyniają się do przebudowy, wzrostu ilości kolagenu (białka odpowiedzialnego za jędrność i świeży wygląd skóry), przywracając jej młody wygląd dyskretnie i bezinwazyjnie. Warto zwrócić uwagę na preparaty z kwasem polimlekowym (Sculptra), skinboostery bazujące na kwasie hialuronowym, zabieg mezoterapii Volite, Aminokwasową Terapię Zastępczą (ART) JALUPRO czy preparaty z hydroksyapatytem wapnia.

Terapia kwasem polimlekowym jest bardzo dyskretna i nie zaburza naturalnych rysów twarzy. Preparat powstrzymuje procesy starzenia się skóry poprzez pobudzanie tkanek do wytwarzania kolagenu. Twarz młodnieje, a jednocześnie zachowuje naturalny wygląd. Spektakularne efekty preparatu utrzymują się ponad dwa lata. Kwas polimlekowy jest w pełni metabolizowany w ludzkim organizmie i bezpieczny dla zdrowia. Z kolei skinboostery zawierają dużą ilość preparatu kwasu hialuronowego usieciowanego, czyli inaczej stabilizowanego. Stabilizowany kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze aż do sześciu miesięcy, cały czas ją nawilżając i zapobiegając wysuszeniu. Preparat typu skinbooster działa jak bomba przeciwstarzeniowa, wypełniając drobne zmarszczki. Skóra jest mocno napięta, gęściejsza i nawilżona. W zależności od początkowego stadium kondycji skóry, zabieg na ogół przynosi świetne efekty już po pierwszym razie.

Oryginalną metodą na uzupełnianie ubytków skórnych, spłycanie zmarszczek oraz modelowanie konturu twarzy jest wykorzystanie w medycynie estetycznej hydroksyapatytu wapnia. Ten nieorganiczny związek chemiczny naturalnie występuje w przyrodzie w formie minerału. W ciele człowieka z kolei stanowi rusztowanie dla tkanek, takich jak kości lub zęby, którym zapewnia wytrzymałość. Wstrzykiwany pod skórę, podczas zabiegu Radiesse, stymuluje produkcję naturalnych włókien kolagenowych i jest chętnie stosowany przez osoby wymagające wymodelowania owalu twarzy oraz spłycenia zmarszczek.

Technologiczny soft lifting

Termolifting Zaffiro to zabieg, który obkurcza i stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych oraz elastynowych. Polega on na emisji promieniowania podczerwonego IR. Dzięki odpowiednio dobranej długości fal można doprowadzić do stopniowego rozgrzania głębszych warstw skórnych nawet do 65 °C. Równocześnie powierzchowne warstwy skóry ulegają schłodzeniu, dzięki czemu cały zabieg nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych. Skóra zyskuje elastyczność i wygładzenie, a równocześnie wygląda znacznie młodziej. Kolejny nowatorski zabieg Alma SPADEEP wykorzystuje fale radiowe do modelowania twarzy i ciała. Zabieg jest przyjemny i relaksujący, a przede wszystkim skuteczny. Skoncentrowana energia cieplna na poziomie 45-60 °C pomaga w walce z oporną tkanką tłuszczową, cellulitem, rozstępami, zmarszczkami oraz utratą jędrności skóry. Jedną z najlepszych i obecnie najchętniej wybieranych nieinwazyjnych metod odmładzania skóry jest technologia wykorzystująca fale radiowe RF. Ten wszechstronny zabieg może być wykonywany na każdej części ciała, o każdej porze roku i przez prawie każdego. Likwiduje tzw. chomiki, podnosi owal twarzy i podbródka, ujędrnia struktury skóry, spłyca głębokie zmarszczki, zmniejsza worki pod oczami, kurze łapki, przebarwienia i zwęża pory skóry. Wystarczy seria 4-5 zabiegów co 2 tygodnie, by uzyskać długotrwały efekt.

Z badań dotyczących rynku medycyny estetycznej w Polsce wynika, że dobry, ale naturalny, nieprzerysowany wygląd jest bardzo ważny dla 44% Polek i Polaków. Rodacy na pielęgnację poświęcają średnio pięć godzin w tygodniu, a to prawie o godzinę więcej niż średnia światowa. Coraz więcej osób deklaruje także chęć skorzystania z pomocy gabinetów medycyny estetycznej, które przestają budzić negatywne skojarzenia, a coraz częściej są traktowane jako element dbałości o zdrowie i wygląd. Nie zatrzymamy upływającego czasu, ale możemy go oswoić i mądrze dbać o swoją urodę oraz samopoczucie. Dzięki nowoczesnym technologiom medycyny estetycznej mamy dostęp do szerokiego wachlarza bardzo zróżnicowanych zabiegów. Wybierajmy je z głową, stawiając na bezpieczeństwo i profesjonalizm – zauważa Katarzyna Osipowicz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.