W świecie urody, mody i showbiznesu...

Rozmowa z ekspertem: o innowacyjnej technice laserowej

Ujędrnianie, lifting i redukcja tkanki tłuszczowej

0 0

Naciąganie, nacinanie, odsysanie. Ból, konieczność znieczulenia, długi czas rekonwalescencji, konieczność powtórzenia zabiegu. To pierwsze skojarzenia związane z efektem ujędrnienia, liftingu i redukcji tkanki tłuszczowej twarzy lub ciała. A gdyby tak powyższe efekty można było osiągnąć w trakcie jednego, mało inwazyjnego zabiegu? Od niedawna to możliwe. Zapraszamy do rozmowy z ekspertem na temat zabiegu nowej generacji: Endolift.

 

dr Riccardo Forte

Obecnie medycyna anti-aging dysponuje wieloma sposobami powiększania, uwydatniania, czy wypełniania różnych obszarów. Wciąż jednak brakuje sposobów na skuteczną, bezpieczną i małoinwazyjną „redukcję” nadmiaru skóry, lifting i jednoczesne pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej zarówno na twarzy jak i ciele. W przypadku preparatów iniekcyjnych zawsze coś dostarczamy: objętość, substancje odżywcze, czynniki stymulacyjne. Jednak zawsze mamy do czynienia z dodaniem, wypełnieniem. Tymczasem technologii, które pozwalają nam na skuteczną, małoinwazyjną redukcję objętości, czy obkurczenie tkanek jest niewiele a część dostępnych w medycynie estetycznej rozwiązań ma mało satysfakcjonującą efektywność. Dlatego tak ważna dla mnie była możliwość skorzystania z innowacyjnego rozwiązania pewnych określonych problemów związanych z procesem starzenia. Tylko kompleksowe połączenie efektywnych technologii redukujących objętość z technikami wypełniającymi pozwala skutecznie korygować niedoskonałości naszej skóry powstałe na skutek starzenia. ENDOLIFT daje mi właśnie możliwość redukowania i modelowania tych problematycznych obszarów. – tłumaczy dr Riccardo Forte.

Sposób na idealną twarz i ciało

Jak wspomina dr Riccardo Forte, medycyna estetyczna oferuje nam wiele świetnych sposobów na dodanie objętości. Sposobów na odejmowanie jest zdecydowanie mniej. Endolift to światłowodowa technologia laserowa, która pozwala liftingować dany obszar oraz redukować nadmierną ilość tkanki tłuszczowej. Procedura medyczna ENDOLIFT wykonywana jest laserem diodowym o długości fali 1470 nm – LASEmaR 1500 L, włoskiej firmy Eufoton. Laser emituje energię o długości fali 1470 nm, która pochłaniana jest zarówno przez wodę, jak i tkankę tłuszczową.

W technologii ENDOLIFT używamy nowej generacji cienkich mikrowłókien światłowodowych. Dzięki temu docieramy z energią świetlną pod skórę, dokładnie tam, gdzie chcemy. Co więcej, nie musimy generować wysokiej energii świetlnej do osiągnięcia pożądanych efektów, ponieważ nie marnujemy jej na pokonanie bariery skórnej. Dlatego właściwie wykonany zabieg jest bardzo bezpieczny i minimalnie inwazyjny. Nie wymaga stosowania nawet lokalnego znieczulenia. Cała energia, którą generuje urządzenie, jest precyzyjnie wykorzystywana przez lekarza do osiągnięcia zamierzonych celów. Włókno mikro-optyczne jest wprowadzane pod skórę, jak bardzo cienka igła. Dzięki temu lekarz oddziałuje zarówno na tkankę tłuszczową jak i na skórę, dzięki czemu możemy jednocześnie uzyskać redukcję objętości i napięcie skóry. Mechanizm działania zabiegu jest dwojaki. Z jednej strony redukujemy tkankę tłuszczową, dzięki termicznemu efektowi lipolitycznemu, z drugiej doprowadzamy do obkurczenia włókien kolagenowych i stymulujemy fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. – wyjaśnia dr Forte.

Dla kogo ENDOLIFT

Endolift nie wymaga przygotowania do zabiegu ani znieczulenia, a do uzyskania pożądanych efektów wystarcza jeden zabieg. Jest skierowany do osób zmagających się z problemem wiotkości oraz lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej. „Najlepsze efekty można uzyskać u pacjentów w średnim wieku, którzy nie mają jeszcze bardzo silnie zaawansowanych procesów starzenia w postaci nasilonej wiotkości skóry i opadania tkanek. Często jednak wykonujemy zabiegi u pacjentek, które myślą już o ingerencji chirurgicznej, jednak obawiają się jej lub mają przeciwwskazania do operacji – dodaje dr Riccardo Forte. ENDOLIFT dobrze sprawdzi się również u pacjentów, którzy zauważyli u siebie pierwsze objawy wiotkości skóry. Co istotne, zlokalizowane nawet w najdelikatniejszych obszarach twarzy jak np. dolne powieki czy owal twarzy.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Procedura jest bardzo bezpieczna ze względu na wykorzystywanie niskich energii oraz nowej generacji bardzo cienkich włókien światłowodowych. Po wprowadzeniu w skórę nie pozostawiają śladu i są w stanie dotrzeć do wszystkich okolic twarzy i ciała. Dolegliwości, których pacjent może się spodziewać to lekkie zaczerwienienia, siniaki, rodzaj delikatnego drętwienia po zabiegu, które ustępuje. Prawidłowo wykonany zabieg sprawia, że dolegliwości są minimalne i szybko ustępują.

Leave A Reply

Your email address will not be published.