W świecie urody, mody i showbiznesu...

Jak chronić skórę przed klimatyzacją?

0 0

Klimatyzacja wysusza powietrze, co wpływa niekorzystnie na skórę. Jeśli jej prawidłowo nie zabezpieczysz, dojdzie do zjawiska TEWL, czyli do przeznaskórkowej utraty wody. Skóra stanie się sucha, szorstka i podrażniona. Przyspieszą procesy starzenia.

Gdy jest gorąco, z klimatyzacji korzystamy w biurze, samochodzie, również w domu. Wysuszone przez nią powietrze przyspiesza proces parowania wody z naskórka i doprowadza do przesuszenia skóry. Traci ona sprężystość i jędrność. Staje się wiotka i poszarzała. Zwalnia proces syntezy kolagenu i elastyny, dlatego szybciej pojawiają się zmarszczki. Transepidermalna utrata wody to proces naturalny i nie możesz go powstrzymać. Możesz jednak go kontrolować, aby nie dopuścić do odwodnienia skóry. Jak zahamować nadmierny proces parowania wody przez naskórek?

Cenna ochrona

Przede wszystkim staraj się pić dużo wody, by nawodnić organizm. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie w pokoju nawilżacza powietrza. Nie obejdzie się również bez kosmetyków, które intensywnie nawilżają. Kilka razy dziennie spryskuj twarz mgiełką. Odpowiednie zabezpieczenie przed zjawiskiem TEWL zapewni YASUMI Corpo Cream.

YASUMI Corpo Cream intensywnie nawilża, a ponadto wzmacnia system naturalnej ochrony skóry, hamuje proces jej starzenia się, chroni ją przed utratą kolagenu i stresem oksydacyjnym, efektywnie redukuje szkodliwe działanie wolnych rodników. Warto po niego sięgać każdego dnia, zwłaszcza gdy pracujemy przy komputerze w klimatyzowanym pomieszczeniu. Zawiera silny kompleks antyoksydantów: glutation, kwas liponowy i dysmutazę ponadtlenkową.

  • Glutation – występuje naturalnie w organizmie. Usuwa z organizmu toksyny.
  • Kwas liponowy – również występuje w naszym organizmie. Jest bardzo silnym antyoksydantem, silniejszym niż witamina C. Skutecznie chroni przed wolnymi rodnikami, rozjaśnia skórę, działa przeciwzapalnie i przeciwzmarszczkowo.
  • Dysmutaza ponadtlenkowa – enzym, który chroni organizm przed stresem oksydacyjnym i przedwczesnym starzeniem się. Spowalnia powstawanie zmarszczek.

Cena: 230 zł/50 ml

Leave A Reply

Your email address will not be published.