W świecie urody, mody i showbiznesu...

Nawilżenie i przeciwdziałanie podrażnieniom skóry dziecka

0 0

Skóra noworodka wymaga delikatnej, ale także ekstremalnie skutecznej pielęgnacji. Co to oznacza? Specjaliści wskazują na dwa główne wyzwania, przed jakimi stają rodzice i opiekunowie – zapewnienie skórze malucha optymalnego poziomu nawilżenia oraz zapobieganie podrażnieniom i stanom zapalnym. Jak to zrobić? Dermatolodzy odpowiadają – skóra niemowlaka dobrze reaguje na kwas laktobionowy, pantenol i alantoinę. W połączeniu z olejami naturalnymi stanowią one odpowiedź na szczególne potrzeby maluchów.

Codzienne życie rodziców niemowlaków skoncentrowane jest na spełnianiu stu procent potrzeb maluszka, a więc – mleka mamy, spokoju, snu, bliskości i? odpowiedniej higieny. A jeśli mowa o higienie, to kluczowe okazują się hasła: nawilżanie i łagodzenie. Jak wskazują specjaliści, skóra najmłodszych może mieć skłonność do utraty wody oraz podrażnień, dlatego idealna pielęgnacja musi koncentrować się właśnie na zapobieganiu tym aspektom. Jak działać efektywnie? Za pomocą kwasu laktobionowego, pantenolu i łagodnych, naturalnych olejów.

Po pierwsze, odpowiednie nawilżenie

Skóra dziecka kocha to, co naturalne i łagodne. Specjaliści wskazują, że idealny kompleks optymalizujący nawilżenie stanowią oliwa z oliwek, masło shea i olej jojoba.

Komponenty naturalne zastosowane w odpowiednich proporcjach w emolientach dla niemowląt bardzo korzystnie wpływają na kondycję ich skóry, odżywiając ją, nawilżając i zapobiegając utracie wody. Linia BABY SKIN SOLVERX oparta jest w 99% na składnikach naturalnych. Oliwa z oliwek, zawarta w kosmetykach BABY SKIN ma działanie nawilżające, wygładzające i zmiękczające. Chroni skórę przed utratą wilgoci i dostarcza jej wielu antyoksydantów, wzmacnia naturalną odporność oraz niweluje stany zapalne, co jest kluczowe w przypadku opieki nad najdelikatniejszą skórą malucha. Z kolei masło shea zawarte w BABY SKIN doskonale nawilża, regeneruje i odżywia, a także zapobiega utracie wody – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX

Po drugie, kojenie i łagodzenie podrażnień

Przesuszenie skóry dziecka może powodować u niego odczucie swędzenia i podatność na podrażnienia, a nawet – w skrajnych przypadkach – mikrouszkodzenia. Odwodniona skóra traci naturalną barierę ochronną, przez co może być narażona nawet na nadkażanie. Koło się zamyka i pojawiają się kolejne dolegliwości, które w przypadku maluchów są szczególnie dotkliwe. Jak łagodzić takie podrażnienia? Odpowiedzią jest trio: kwas laktobionowy, pantenol i alantoina? czyli opatrunek dla skóry noworodka.

Kwas laktobionowy idealnie łagodzi podrażnienia i regeneruje. Alantoina koi, wykazuje działanie ściągające i działa przeciwzapalnie. Pantenol z kolei przyśpiesza proces regeneracji naskórka, co jest niezwykle cenne np. w przypadku drobnych odparzeń, czy otarć, które mogą zdarzać się z powodu używania pieluszki. Warto szukać tych trzech składników w produktach do mycia, a także w kremach i balsamach, których używamy w codziennym rytuale pielęgnacyjnym dziecka – mówi Agnieszka Kowalska.

Czułość i opieka najbliższych jest dla malucha bezcenna, ponieważ buduje komfort oraz poczucie bezpieczeństwa dziecka. O komforcie mamy stanowi natomiast przekonanie, że wykorzystuje to, co w pielęgnacji (i nie tylko), łagodne, skuteczne i naturalne. Kosmetolodzy podpowiadają, że od pierwszego dnia życia noworodka warto sięgać po produkty kojące i przeciwzapalne wsparte komponentami nawilżającymi pochodzącymi prosto z natury.

Seria BABY SKIN SOLVERX

Formuły zawierają kompleks przeciwzapalny: kwas laktobionowy + pantenol + alantoina, który dodatkowo łagodzi podrażnienia i łagodzi uczucie swędzenia. Składniki nawilżające i pielęgnujące skórę maluszka: oliwa z oliwek, masło shea, olej jojoba. Marka przebadana klinicznie. 99% składników pochodzenia naturalnego.

W skład kompleksowej pielęgnacji wchodzą:

  • Emulsja do kąpieli 250 ml – 34,99 zł
  • Balsam do ciała 200 ml – 49,99 zł
  • Krem do twarzy 50 ml – 34,99 zł

Leave A Reply

Your email address will not be published.