W świecie urody, mody i showbiznesu...

Odprężające zimowe popołudnie w SPA

0 3

Odprężające popołudnie w SPA to świetny pomysł, by zrobić dla siebie coś wyjątkowego zimową porą. Zrelaksować ciało i umysł, a przy okazji poprawić nastrój i wygląd. Polecamy ci dwa niezwykłe rytuały: Japoński spacer po lesie lub Osaji.

Japoński spacer po lesie to masaż ciała ryżowymi stemplami, Osaji z kolei to masaż twarzy ceramicznymi łyżeczkami. Obydwa rytuały są przyjemne. Gwarantują głęboki relaks, zmniejszają stres, koją nerwy, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i urodę. Warto wybrać jeden z nich, zwłaszcza gdy czujemy rozdrażnienie, zmęczenie, przygnębienie i spięcie.

Osaji

To masaż twarzy specjalnymi ceramicznymi łyżeczkami. Inspirowany jest dalekowschodnim masażem Gua Sha. Jest bardzo przyjemny, więc sprzyja głębokiemu relaksowi. Poprawia również wygląd, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Redukuje obrzęki, detoksykuje skórę, liftinguje ją, dotlenia, pobudza produkcję kolagenu, rozluźnia mięśnie mimiczne odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Przed masażem ekspert YASUMI wykonuje wieloetapowy demakijaż z wybranym olejkiem eterycznym. Następnie peeling ryżowy, który usuwa martwe komórki naskórka, i dopiero przechodzi do masażu ceramicznymi łyżeczkami, podczas którego aplikowane są ampułki YASUMI Coenzyme Q10+. Po rytuale czujesz się wyraźnie odprężona, wypoczęta, spokojna i odświeżona. Na koniec wizyty czeka cię jeszcze jedna miła niespodzianka. Prezent w postaci ceramicznych łyżeczek wraz z kodem QR do filmu pokazującego, jak poprawnie wykonać masaż w domu.

Japoński spacer po lesie

Ponieważ atmosfera lasu sprzyja odprężeniu, często oddają się jej Japończycy i nazywają ten zwyczaj shinrin-yoku. Robią to po to, by obniżyć w organizmie poziom kortyzolu, hormonu stresu, ukoić nerwy, zmniejszyć depresję. Shinrin-yoku obniża również poziom cukru we krwi i normalizuje częstość skurczów serca, a zatem pozytywnie wpływa na tętno.

Mieszczuchom niełatwo jest wybrać się do lasu zawsze wtedy, gdy tego potrzebują. Im polecamy zabieg Japoński spacer po lesie, który oferują gabinety YASUMI. Jest to masaż ciała stemplami na bazie ryżu oraz pięknie pachnącego olejku sosnowo-pichtowego. Masaż ten likwiduje wszelkie napięcia mięśniowe, delikatnie peelinguje skórę, nadaje jej relaksujący leśny zapach. Niweluje napięcie psychiczne i daje poczucie głębokiego odprężenia. By przedłużyć przyjemne chwile, w prezencie dostaniesz naturalny mini termofor, który pozwoli na ciepły relaks w domowym zaciszu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.