W świecie urody, mody i showbiznesu...

Zadbaj o zdrowie jesienią!

0 4

Rozpoczęła się jesień. To idealny moment, by przyjrzeć się swoim codziennym nawykom. Latem dbanie o nie było się prostsze – soczyste owoce, świeże warzywa i aktywność fizyczna, której nie musieliśmy planować – spontaniczne wyjście na spacer czy wycieczka rowerowa. Jednak to nie znaczy, że jesienią zwalniamy tempa. Dbanie o siebie o tej porze roku może być równie proste.

Brak słońca, jesienny spadek nastroju, niższe temperatury i większa podatność na sezonowe infekcje? Tej jesieni staraj się zminimalizować czynniki, które wpływają negatywnie na twoje samopoczucie i pomyśl o profilaktyce!

Pierwszy krok do dobrego samopoczucia to ruch. Czy wiesz, że każda forma fizycznej aktywności poprawia ukrwienie i natlenienie tkanek? Aktywność fizyczna przyspiesza procesy metaboliczne, efektem tego jest dobra kondycja, prawidłowa masa ciała i mnóstwo wydzielających się endorfin, które wyzwalają energię do życia.

Dbaj o dietę, staraj się kolorowe produkty. Warzywa i owoce są źródłem witamin, które pozytywnie pływają na funkcjonowanie całego organizmu. Unikaj słodzonych napojów, zrezygnuj ze słodyczy i fast foodów. Zawsze miej przy sobie butelkę wody – to ułatwi ci dbanie o wypicie prawidłowej jej ilości w ciągu dnia.

Uzupełniaj niedobory witamin i minerałów i pomyśl o profilaktyce. Czasami kiepskie samopoczucie wcale nie jest związane z nadejściem jesieni. Nasilona senność, zmęczenie – te objawy mogą być konsekwencją rozwijającej się anemii, niedoboru żelaza lub witaminy B12. Z kolei obniżona odporność to może być jedno z następstw niskiego poziomu witaminy D. Zadbaj o profilaktyczne badania laboratoryjne, których wyniki pozwolą upewnić się, że wszystko jest w porządku, lub pokażą co należy zmienić, by zachować równowagę. Przebadaj się i miej pewność.

Tej jesieni Laboratoria DIAGNOSTYKA przygotowały akcję profilaktyczną NIE ZWALNIAJ TEMPA NA JESIEŃ opartą na 3 pakietach badań, za pomocą których zostanie rzetelnie skontrolowana praca Twojego organizmu.

  • PAKIET 1: morfologia, lipidogram, glukoza, kreatynina, ALT, TSH, CRP
  • PAKIET 2: morfologia, transferyna, lipidogram, flukoza, HbA1c, kreatynina, kwas moczowy,  ALT, GGTP, TSH, fT4, CRP, Wit D, magnez
  • PAKIET 3: morfologia, transferyna, witamina B12, lipidogram, Apo B, Lp (a), glukoza, HbA1c, kreatynina, kwas moczowy, ALT, GGTP, Albumina, INR, TSH, ft4, CRP, Wit D, Ferrytyna, Wapń, Magnez

Leave A Reply

Your email address will not be published.