W świecie urody, mody i showbiznesu...

Pierwsza kolekcja sportowa marki Deni Cler

0 2
Deni Cler Sport to pierwsza linia odzieży sportowej sygnowana przez markę z włoskimi korzeniami. Kolekcja składa się m.in. z topów, T-shirtów, legginsów, bluz i puchowych kurtek. Inspiracja? Wszechobecny trend athleisure, czyli sportowa odzież na co dzień. Modele są przeznaczone przede wszystkim do treningu. Jednak dzięki uniwersalności i trosce projektantów stylizacje będą odpowiednio prezentować się także podczas codziennego użytkowania.

Komfort i swoboda są dziś kluczowe przy kompletowaniu garderoby i tworzeniu stylizacji. Doświadczenia pandemii, izolacji i pracy zdalnej spowodowały, że po sportowe, wygodne zestawy zaczęto sięgać coraz częściej. Kierunek w modzie, który zakłada noszenie sportowej odzieży na co dzień został zapoczątkowany już w latach 70. XX w. To wtedy nasiliły się społeczne trendy – dbanie o zdrowie i uprawianie sportu. Zestawy inspirowane ubraniami do treningów zaczęły zdobywać coraz większą popularność. Postpandemiczny zwrot ku komfortowi i uniwersalności tylko zwiększył skalę zjawiska. Athleisure, czyli stylowy dres na trening i do wyjścia na miasto na stałe wpisał się w krajobraz europejskich ulic.

To właśnie zmiany stylu życia, które wpłynęły na sposób ubierania się zainspirowały Deni Cler. Powstał zupełnie nowy projekt – pierwsza kolekcja sportowa w historii marki – Deni Sport.

Obserwując zmiany stylu życia i sposobu ubierania się wokół nas, zauważyliśmy, że nasze klientki szukają nowych rozwiązań kompletując swoje garderoby. Pojawiły się zupełnie nowe potrzeby, na które reagujemy. Klientki chcą wyrażać siebie, a to przy powszechnym ostatnimi czasy zamiłowaniu do wygody powoduje wzrost zainteresowania trendem athleisure. Swoboda i komfort, ale także aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia to idee, które w ostatnich latach wybrzmiewają bardzo głośno. Jako, że moda jest odzwierciedleniem tego co dzieje się wokół nas to trendy te można z łatwością zaobserwować na ulicach – mówi Iwona Kossmann, prezes Deni Cler.

Jogging i siłownia, ale też wyjście do galerii

W nowej kolekcji znaleźć można m.in. topy, T-shirty, bluzy, różne rodzaje legginsów i spodni oraz puchowe kurtki. Projektanci Deni Cler pracując nad nową linią zastosowali najwyższej jakości, specjalistyczne tkaniny przeznaczone dla sportowej odzieży. Konstrukcje zastosowane w linii Deni Cler Sport mają odpowiednią ergonomię. Starannie przystosowano je do uprawiania różnego rodzaju ćwiczeń. Szczególną uwagę poświęcono jakości wykonania i wytrzymałości, które są w tym segmencie niezwykle ważne.

Równie ważna co jakość i wytrzymałość jest dla nas kwestia designu projektów. Linię zaprojektowaliśmy tak, by zawrzeć w niej aktualne trendy charakterystyczne dla ubrań sportowych. Kolorystycznie skupiliśmy się na połączeniu szarości z czernią. To modne zestawienie, które łatwo można komponować z innymi kolorami. Kolekcja została zaprojektowana tak, by z dostępnych modeli złożyć zestaw odpowiedni na każdą sportową stylizację. Docelowo modele przeznaczone są do treningów, ale są też zgodne z aktualnymi trendami – tłumaczy Jan Kosieradzki, dyrektor artystyczny marki.

Kolekcja sportowa to kolejna nowość od Deni Cler. Niedawno marka zaprezentowała najświeższą kolekcję na sezon jesień-zima 2022/23. Viaggio in citt? czyli Miejska podróż została zainspirowana stylem życia w największych światowych metropoliach. Deni Sport jest uzupełnieniem klasycznej kolekcji marki o ubrania z nowego segmentu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.