W świecie urody, mody i showbiznesu...

Tajniki prawidłowego szczotkowania

0 1
Skuteczne zwalczanie i usuwanie płytki bakteryjnej jest podstawą zdrowia jamy ustnej na całe życie. Dzięki wdrażaniu i konsekwentnemu stosowaniu najlepszych sposobów czyszczenia zębów i dziąseł, można przyzwyczaić się do zdrowego uczucia głębokiej czystości, nietworzenia się płytki bakteryjnej ani kamienia oraz pewności siebie, jaką daje świeży oddech. Z tą myślą marka Curaprox opracowała kompleksowy przewodnik dotyczący prawidłowej techniki szczotkowania, dzięki któremu dowiesz się jak czyścić zęby, aby zachować zdrową jamę ustną.

Szybkie czyszczenie usunie płytkę bakteryjną tylko z tej części zębów, do której można łatwo dotrzeć. Z kolei mycie zębów z mocnym naciskiem przy pomocy twardej szczoteczki może powodować uszkodzenie szkliwa, prowadzić do cofania się dziąseł i odsłonięcia szyjek zębów. A jaka jest najlepsza metoda usuwania płytki zębowej i zapobiegania jej powstawania? Oczywiście staranne, delikatne czyszczenie. Poznaj kilka kroków do skutecznej pielęgnacji jamy ustnej:

1. Dotknij lekko z minimalnym naciskiem

Delikatny dotyk to wszystko, czego potrzebujesz, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Szczotkując zbyt mocno, możemy uszkodzić nie tylko dziąsła, ale również szkliwo oraz pominąć niektóre krytyczne miejsca. Nie spiesz się, czyść świadomie, nie nawykowo.

2. Podczas szczotkowania trzymaj szczoteczkę jak długopis

Dzięki temu upewnisz, że nie naciskasz na zęby zbyt mocno. Umożliwia to również prawidłowe trzymanie szczoteczki w dłoni pod odpowiednim kątem 45 stopni w kierunku linii dziąsła.

3. Szczotkuj wzdłuż linii dziąseł

Bakterie zwykle chowają się w linii dziąseł. Aby skutecznie się ich pozbyć, główkę szczoteczki należy lekko pochylić w kierunku linii dziąseł, przy czym połowa włókien powinna znaleźć się na dziąsłach, a połowa na zębach.

4. Zacznij od najtrudniejszych miejsc

Czyli od wewnętrznej części zębów, od tylnych zębów trzonowych, przechodząc do części zewnętrznej, kończąc na powierzchniach żujących. Często zaczynamy od szczotkowania przednich zębów, zapominając o tylnych i wewnętrznej stronie, dlatego są to obszary najbardziej podatne na próchnicę.

5. Czyść przestrzenie międzyzębowe

Chociaż miękka szczoteczka jest bardziej skuteczna niż twarda, to jest w stanie wyczyścić tylko 70% powierzchni zębów. Pozostałe 30% to przestrzenie międzyzębowe, które należy czyścić specjalnymi szczoteczkami międzyzębowymi.

6. Przejedź po zębach językiem, aby poczuć, czy zostały prawidłowo wyczyszczone

Dobrze wyczyszczone zęby powinny być gładkie jak szkło. Jeśli niektóre miejsca są nadal nierówne, należy je dokładniej wyszczotkować.

Szczoteczka Curaprox CS 5460 ultra soft: 25,00 zł/szt.

Leave A Reply

Your email address will not be published.