W świecie urody, mody i showbiznesu...

Pielęgnacja podczas upalnych dni

0 0
Lato to trudny czas w pielęgnacji skóry. Z jednej strony należy wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne i odpowiednio zabezpieczać ją przed działaniem wysokich temperatur i promieniowania słonecznego, z drugiej na stan skóry wpływają także takie kwestie, jak choćby inna woda w kranie w miejscu spędzania wakacji. Dlatego szczególnie latem potrzebujemy pielęgnacji multifunkcyjnej, czyli takiej, która równie dobrze sprawdzi się na co dzień w domu, jak w zmiennych warunkach urlopowych.

Oczyszczanie – podstawa pielęgnacji, którą najczęściej zaniedbujemy

 Latem podstawą pielęgnacji jest oczyszczanie skóry, ale to właśnie w długie gorące dni skóra poci się bardziej, a gruczoły łojowe wydzielają więcej sebum. Dodatkowo na skórze zalegają składniki z kosmetyków, makijażu, filtry UV czy bakterie z rąk. Nieoczyszczona skóra staje się szorstka, uwrażliwiona i problematyczna. Dlatego skórę twarzy należy myć dwa razy dziennie, najlepiej łagodnym płynem myjącym pamiętając przy tym, by wcześniej umyć ręce. Im skóra bardziej wymagająca i skłonna do niedoskonałości, tym szybciej jej kondycja będzie się pogarszać przy niedokładnym oczyszczaniu. Warto także wspierać naturalny mikrobiom skóry, która szczególnie podczas wyjazdów narażona jest na inną florę bakteryjną na poduszkach, ręcznikach i w wodzie. Aby skórę zasiedlały dobre bakterie, które są naturalną bronią w walce ze stanami zapalnymi, warto sięgnąć po prebiotyczny preparat oczyszczający, np. z inuliną. Ponadto należy pamiętać o utrzymaniu prawidłowego pH skóry, które wynosi ok. 5 (im wyższe pH preparatu do mycia, tym silniejsze uczucie ściągnięcia skóry). Żel o fizjologicznym pH nie tylko jest łagodny dla skóry, ale działa dodatkowo jako tonik, co pozwala skrócić czas pielęgnacji i zaoszczędzić miejsce w walizce.

Balans – pielęgnacyjne słowo-klucz dla skóry

Podczas dnia, gdy skóra pracuje wydzielając więcej sebum i potu, najlepiej sprawdzają się kosmetyki o lekkich formułach, które dodatkowo jej nie obciążają, zwłaszcza te o właściwościach nawilżających (uwaga: nawet skóra mieszana może być odwodniona co dodatkowo napędza łojotok i nadmiar sebum). Nocą zaś, gdy jesteśmy mnie aktywni, warto aplikować kremy cięższe, które uzupełnią lipidy w naskórku i w ten sposób nie tylko odżywią skórę, ale i pozwolą na lżejszą pielęgnację w dzień. Kosmetyk, będący mieszaniną lipidów i innych tłuszczów i olejków, złagodzi podrażnienia, poprawi nawilżenie i uelastyczni skórę.

SUPREME CLEANSER: 1 żel, 15 zastosowań

Supreme Cleanser to prebiotyczny żel myjący do twarzy i ciała. Jest tak delikatny, że zmywa makijaż oczu bez uczucia szczypania i łzawienia, a jednocześnie wspiera mikrobiom i nie trzeba po nim stosować toniku, ponieważ nie zaburza fizjologicznego pH skóry. Jeden Supreme Cleanser zastąpi żel do mycia, płyn do demakijażu i środek do higieny intymnej. Ten klasyczny ma aż 300 ml, czyli 350 doz, gdzie jedna doza wystarcza na oczyszczenie skóry twarzy i zmycie make-upu, zaś do wakacyjnej kosmetyczki idealnie pasował będzie Mini Supreme Cleanser o pojemości 100 ml.

SUPREME BALM – 1 krem, 33 zastosowania

Supreme Balm to jednocześnie krem do twarzy i ciała, który zawiera 0% wody i jest mieszaniną olejków, maseł oraz innych lipidów. Jego skład został tak skomponowany, by skutecznie regenerować i natłuszczać przesuszoną skórę, jednocześnie nie zostawiając bardzo tłustego filmu. Supreme Balm ma aż 33 zastosowania – może być użyty zarówno na przesuszoną skórę pod oczami, jak i do podkreślenia blaskiem letniej opalenizny (co ciekawe, to również doskonały lubrykant) i ma dwie pojemności do wyboru: 90 lub 15 ml w wersji Mini.

  • Samarité SUPREME BALM 90 ml, cena: 99,99 zł
  • Mini SUPREME BALM 15 ml, cena: 35,99 zł
  • Samarité SUPREME CLEANSER 300 ml, cena: 99,99 zł
  • Mini SUPREME CLEANSER 100 ml, cena: 49,99 zł
  • Mini SUPREME GIFT SET 15 ml i 100 ml, cena promocyjna: 59,99 zł

Leave A Reply

Your email address will not be published.