W świecie urody, mody i showbiznesu...

Zwalcz stres oksydacyjny w twojej skórze

0 1
Z upływem czasu skóra traci zdolność do obrony przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi oraz naprawy uszkodzeń. Stres oksydacyjny wywoływany przez bodźce zewnętrzne i wewnętrzne wywołuje kaskadę reakcji zapalnych, która wyczerpuje skórę.

W przeciwieństwie do ostrego stanu zapalnego, który stymuluje wrodzoną odpowiedź immunologiczną organizmu ukierunkowaną na ochronę i naprawę tkanek, przewlekły stan zapalny wyczerpuje zdolności obronne i regeneracyjne skóry, prowadząc do uszkodzeń głównych składników macierzy zewnątrzkomórkowej, czyli kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W rezultacie skóra jest odwodniona, traci blask, ma nierówny koloryt oraz dochodzi do przedwczesnego pojawiania się drobnych linii i zmarszczek.

Starzenie zapalne odpowiada za przyspieszenie całościowych procesów starzenia się skóry.

  • Stres oksydacyjny – czynniki zewnętrzne i wewnętrzne powodują stres oksydacyjny, który umożliwia tworzenie się w komórkach kompleksów zwanych inflamasomami.
  • Stan zapalny – inflamasomy uruchamiają produkcję kaspazy-1, białka, które zapoczątkowuje wytwarzanie cytokin o działaniu prozapalnym,
  • Uszkodzenia komórek – niekontrolowana aktywność cytokin prowadzi do uszkodzeń komórek i tkanek oraz do powstawania widocznych oznak starzenia się skóry.

Wskutek oddziaływania szkodliwych czynników glikozaminoglikany (GAG) nie są w stanie transportować i zatrzymywać wilgoci, proces utleniania lipidów zaburza funkcję bariery ochronnej, dochodzi także do uszkodzeń włókien strukturalnych, takich jak kolagen i elastyna.

Daily Power Defense i Illuminating AOX Serum ZO Skin Health chronią przed przedwczesnymi oznakami starzenia się skóry i zapewniają długotrwały efekt zdrowej, młodzieńczej cery. Formuły bogate w antyoksydanty, wyspecjalizowane enzymy, roślinne komórki macierzyste oraz nieobciążające składniki budujące barierę ochronną pozwolą zachować zdrowie, odpowiednie nawilżenie i ukojenie skóry, tak by zachowała swój młodzieńczy blask i energię.

Daily Power Defense ZO Skin Health, cena: 705 zł/50 ml

Daily Power Defense ZO Skin Health nowej generacji to zaawansowane serum, które wzmacnia barierę ochronną skóry, chroniąc ją przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych i przedwczesnymi oznakami starzenia.

Wzmacnia barierę ochronną skóry, neutralizuje skutki stresu oksydacyjnego i minimalizuje uszkodzenia skóry spowodowane procesami zapalnymi.

  • Chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem powodowanym przez wolne rodniki.
  • Wyraźnie łagodzi liczne oznaki stanu zapalnego.
  • Przyspiesza odbudowę bariery ochronnej skóry i zapewnia długotrwałe nawilżenie.
  • Wspomaga naturalne procesy naprawcze komórek, pozwalając utrzymać optymalne zdrowie skóry.

Leave A Reply

Your email address will not be published.