W świecie urody, mody i showbiznesu...

Antycellulitowy krem nie tylko na cellulit

0 4
I stało się – przetestowałam krem przeciwcellulitowy! Test ten był jak na mnie dość nietypowy, ponieważ rzadko sięgam po tego typu produkty. Ale skoro w moje ręce trafiło już opakowanie kremu od Yasumi Specjalistyczny krem antycellulitowy, postanowiłam go wypróbować. Producent zaznacza, że krem ten jest przeznaczony do pielęgnacji skóry z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem. Lekka konsystencja sprawia, że szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu, a dodatkowo pozostawia skórę silnie nawilżoną. Czy naprawdę tak działa? Sprawdziłam.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że cellulit nie jestem dla mnie problemem, który spędza mi sen z powiek. Owszem, znajduję na udach odrobinę skórki pomarańczowej, ale uważam, że jest to normalne zjawisko u większości kobiet – nigdy nie widziałam dziewczyny, która nie miałaby choćby odrobiny cellulitu (mówię oczywiście o dziewczynach spotykanych na żywo, a nie o zdjęciach poprawionych w Photoshopie). Po za  tym – jak wynika z moich osobistych doświadczeń i obserwacji – najlepszym sposobem na redukcję cellulitu jest wysiłek fizyczny, zdrowa dieta i odpowiednie nawodnienie organizmu.

Krem wyciśnięty do ostatniej pompki

Yasumi Specjalistyczny krem antycellulitowy jest zamknięty w wygodnym opakowaniu o pojemności 200 ml. Jego zaletą jest wygodna pompka oraz konstrukcja, która wraz z zużyciem kremu powoduje podnoszenie się dna. Dzięki temu mogłam zużyć kosmetyk do samego końca. Zawsze doceniam tego typu rozwiązania, ponieważ nie lubię, gdy na dnie zostaje spora ilość kosmetyku, do której dostać można się tylko poprzez rozcięcie tubki.

Zero mazania dla dobrego wchłaniania

Jak już wspomniałam, rzadko sięgam po kremy i balsamy przeznaczone do redukcji cellulitu. Zazwyczaj nie odpowiada mi ich konsystencja – często są gęste, ciężkie i trudno się wchłaniają, a im bardziej je wcieram, tym bardziej się marzą. Formuła kremu antycellulitowego od Yasumi okazała się zupełnie inna. Kosmetyk jest lekki, łatwo się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu. Jego zapach jest neutralny.

Czy to może zadziałać?

Producent obiecuje, że Specjalistyczny krem antycellulitowy Yasumi daje następujące efekty: nawilża, zwiększa elastyczność, redukuje obwisłość skóry, odmładza, wygładza, zwiększa napięcie, ujędrnia i redukuje cellulit.

Już od pierwszego użycia zauważyłam, że krem nie tylko bardzo dobrze się wchłania, ale też pozostawia skórę odżywioną i nawilżoną. Z tego powodu zdecydowałam się go używać jako balsamu do całego ciała, a nie tylko na brzuchu, udach i pośladkach. Przez wiele godzin po zastosowaniu czułam na skórze przyjemne napięcie i jędrność.

Co do redukcji cellulitu i obwisłej skóry – nie zauważyłam tu takiego działania, ale też nie jestem najwłaściwszą kobietą do testowania kosmetyków pod takim kątem. Moja skóra nie jest obwisła, a cellulit – minimalny. Mogę więc pochwalić Specjalistyczny krem antycellulitowy Yasumi jedynie za nawilżanie, ujędrnianie, napięcie i wygładzanie.

Czy krem ten zadziała na cellulit u ciebie? Musisz sprawdzić sama. Ja osobiście nie jestem jednak przekonana, czy jakikolwiek kosmetyk może w znaczący sposób zredukować skórkę pomarańczową.

Antycellulitowy krem do ciała można kupić na stronie Yasumi w cenie 109 zł za 200 ml.

Dominika Łabędź

Leave A Reply

Your email address will not be published.