W świecie urody, mody i showbiznesu...

Równowaga i blask w 3 prostych krokach

0 2
Skóra mieszana jest najczęściej spotykanym typem cery u Polek. Jej posiadaczkami jest aż 55% kobiet w naszym kraju. Co to oznacza? Ponad 3 miliony dorosłych mieszkanek Polski nie ma łatwego życia, bo właściwa pielęgnacja skóry mieszanej to duże wyzwanie. Wymaga świadomości i rozsądnego doboru kosmetyków. Marka IWOSTIN postanowiła pomóc Polkom w codziennym dbaniu o skórę i opracowała linię Pure Balance. To ideał dla skóry mieszanej sprawiający, że nasze życie staje się prostsze a cera odzyskuje równowagę i blask.

Cera mieszana jest połączeniem skóry tłustej i normalnej lub tłustej i suchej. Jej cechami charakterystycznymi jest nadprodukcja sebum w strefie T oraz zazwyczaj przesuszone policzki i skronie. Ze względu na tak ekstremalne różnice potrzeb skóry w obrębie samej twarzy – cera mieszana zazwyczaj łatwo się podrażnia, czerwieni, ma problem z nieestetycznym błyszczeniem się, rozszerzonymi porami i krostkami, z drugiej strony szybciej pojawiają się na niej zmarszczki i przebarwienia. Jej pielęgnacja jest skomplikowana, ponieważ obszary z przetłuszczającą się skórą wymagają zmniejszenia produkcji sebum a obszary suche potrzebują głębokiego nawilżenia oraz dostarczenia składników lipidowych (tłuszczowych).

Badania naukowe i testy dermatologiczne, pokazują, że aby przywrócić równowagę skórze mieszanej należy po pierwsze: bardzo delikatnie ją oczyszczać, po drugie: nawilżyć, zmatowić oraz uregulować pracę gruczołów łojowych i po trzecie: stymulować jej regenerację, ukoić podrażnienia oraz powstrzymać powstawanie niedoskonałości.

PURE BALANCE OCZYSZCZAJĄCA PIANKA ENZYMATYCZNA to delikatne oczyszczanie skóry i świeży zapach. Zawiera kwas salicylowy o właściwościach keratolitycznych, papainę, czyli enzym przyspieszający złuszczanie martwego naskórka, mieszankę o silnym działaniu nawilżającym: glicerynę& sorbitol i składnik myjący SLES.

Cena: 35,99 zł

ZWALCZAJĄCY NIEDOSKONAŁOŚCI KREM NA DZIEŃ zawiera witaminy C oraz E ograniczające starzenie się skóry. Poza tym kwas hialuronowy, który nawilża, ale także zwiększa elastyczność skóry absorbujące sebum i matujące skórę celulozę & perlit oraz sarkozynę, która zmniejsza przetłuszczanie i zapewnia matowy wygląd.

Cena: 49,99 zł

NORMALIZUJĄCY KREM NA NOC to przede wszystkim silnie nawilżający, wygładzający skórę kwas hialuronowy oraz papaina delikatnie złuszczająca
naskórek, pantenol i sarkozyna zmniejszająca tłustość skóry. Uzupełnieniem formuły jest antyoksydacyjna witamina E.

Cena 49,99 zł

Leave A Reply

Your email address will not be published.