W świecie urody, mody i showbiznesu...

Peeling kawitacyjny – domowy sposób na dogłębne oczyszczenie skóry

0 1
Peeling kawitacyjny do tej pory był wykonywany jedynie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych jako alternatywa dla manualnego oczyszczania skóry. Teraz, dzięki Garett Electronics, możemy przeprowadzić ten zabieg również we własnym domu, przy pomocy Beauty True Scrub. Urządzenie łączy w sobie najnowsze technologie i wykorzystuje m.in. terapię światłem, impulsy EMS oraz dwa rodzaje importu jonów.

Jest ono także skuteczną metodą na pozbycie się wielu problemów skórnych. Można wśród nich wyróżnić różnego rodzaju zaczerwienienia i przebarwienia, które są niwelowane za pomocą fototerapii. Dostępna w urządzeniu technologia EMS przyspiesza regenerację naskórka i stymuluje tkanki. Wprowadzone do skóry jony ujędrniają ją, wygładzają i zapobiegają powstawaniu nowych zmarszczek. Wibracje ultradźwiękowe o częstotliwości 20-30 KHZ na minutę docierają w głąb porów i usuwają nagromadzone zanieczyszczenia.

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to doskonały sposób na delikatne, a zarazem dogłębne oczyszczenie skóry. Miejscem, gdzie skutki jego działania są najbardziej widoczne, jest twarz. Z powodzeniem może być wykonywany przez posiadaczki cery wrażliwej, a nawet naczynkowej. Peeling kawitacyjny pozwala na usunięcie zrogowaciałego naskórka i wszelkich zanieczyszczeń, które nagromadziły się w skórze. Sam zabieg polega na wytwarzaniu mikropęcherzyków wypełnionych rozrzedzonym gazem. W wyniku kontaktu wilgotnej cery z ultradźwiękami dochodzi do rozpadu starych komórek warstwy rogowej naskórka i pojawienia się odmłodzonej, zdrowej warstwy skóry.

Jak samodzielnie wykonać peeling kawitacyjny?

Zabieg podzielony jest na kilka etapów. Pierwszym z nich jest dokładne usunięcie makijażu, np. przy pomocy płynu micelarnego lub specjalnego żelu. Następnie na twarz należy zaaplikować kosmetyk lub serum, którego zadaniem jest dogłębne nawilżenie. Kolejnym krokiem jest uruchomienie urządzenia i wykonanie właściwego zabiegu, przy pomocy specjalnej łopatki ze stali nierdzewnej. Oddziałuje ona na skórę dzięki wibracjom o wysokiej częstotliwości, z wykorzystaniem mikroprądów oraz ultradźwięków. Dzięki temu możemy cieszyć się w pełni oczyszczoną i świeżą cerą.

Szeroki wachlarz zabiegów, dostępnych w Garett Beauty True Scrub, idzie w parze z intuicyjną obsługą. Użytkownicy urządzenia mogą skorzystać z terapii światłem, impulsów EMS oraz dwóch rodzajów importu jonów. Ich odpowiednia kombinacja tworzy jeden z pięciu trybów. Celem pierwszego i drugiego jest oczyszczanie skóry, które, z wykorzystaniem Garett Beauty True Scrub, nie zajmie więcej niż 10 minut. Na umytą twarz należy nanieść środek oczyszczający lub czystą wodę. Zabieg wykonujemy łopatką skierowaną w dół, pod kątem 45 stopni.

Tryby 3 i 4 pozwalają wykonać terapię jonową. Aby zmaksymalizować jej efekt niezbędne jest rozgrzanie twarzy, np. za pomocą parownika lub ciepłego ręcznika, po czym rekomenduje się nałożenie środka do oczyszczania lub czystej wody. Peeling wykonuje się, przesuwając urządzenie od dołu do góry wzdłuż krawędzi twarzy. W tym czasie łopatka powinna być nachylona w dół. Po skończonym zabiegu zaleca się ochłodzić skórę, np. włożoną na kilka minut do lodówki maseczką, po czym znów ogrzać ją parownikiem lub ciepłym ręcznikiem.

Ostatni tryb umożliwia przeprowadzenie liftingu za pomocą elektrostymulacji. Podobnie jak w poprzednich, niezbędnym krokiem jest oczyszczenie i rozgrzanie cery. Aby zmaksymalizować efekt zabiegu, rekomenduje się, aby 10 minut przed jego wykonaniem nałożyć serum nawilżające. Następnie możemy przejść do właściwej części kuracji, którą kończymy opłukaniem twarzy letnią wodą. Sam zabieg jest w pełni bezbolesny, a po jego prawidłowym wykonaniu można zaobserwować jedynie delikatne zaróżowienie skóry.

Dla kogo?

Garett Beauty True Scrub polecany jest szczególnie osobom, które posiadają przetłuszczającą się cerę lub cierpią z powodu trądziku. Kolejną grupę stanowią kobiety i mężczyźni zmagający się z przebarwieniami. Efekty peelingu kawitacyjnego docenią wszyscy, którzy chcą się pozbyć pierwszych zmarszczek i ujędrnić skórę czy zmniejszyć cienie pod oczami. Przeciwwskazaniami do jego wykonania są: ciąża, choroby nowotworowe, niewydolność krążeniowa, choroby tarczycy, padaczka oraz rozruszniki serca i metalowe elementy w obrębie miejsca wykonywania peelingu.

Tym, co wyróżnia Garett Beauty True Scrub, jest również nowoczesna i praktyczna konstrukcja. Elegancka biel lub klasyczna czerń doskonale wkomponują się w wystrój każdej łazienki. Ergonomiczny kształt sprawia, że urządzenie wygodnie trzyma się w dłoni. Wbudowany akumulator pozwala na pracę w każdym miejscu, a wyświetlacz LCD ułatwia wybór trybu pracy urządzenia. Garett Beauty True Scrub można nabyć za 269 zł.

Leave A Reply

Your email address will not be published.