Kremy, z którymi nie powinniśmy rozstawać się przez cały rok

0

Promieniowanie UVA stanowi około 95% promieniowania UV docierającego do powierzchni Ziemi. Przechodzi przez szyby okienne, samochodowe oraz chmury i wnika głęboko w skórę. Jego natężenie jest takie samo niezależnie od pory roku lub pory dnia. Dociera ono do skóry właściwej, oddziałując bezpośrednio na fibroblasty oraz pozostałe komórki skóry, a przede wszystkim uszkadza włókna kolagenowe. W rezultacie tego szybciej zachodzą procesy starzenia się skóry. Dowiedziono także, że pod wpływem UVA może dochodzić do zmian w DNA oraz powstania mutacji.

Promieniowanie UVB stanowi około 5% promieniowania UV docierającego do ziemi, ma jednak wysoką energię. Natężenie promieniowania wzrasta w godzinach 11-15, szczególnie latem. Promieniowanie to nie penetruje przez szyby okienne oraz chmury, przenika natomiast przez wodę. To ono jest odpowiedzialne za rumień i oparzenia występujące na skórze po kąpieli słonecznej, fotostarzenie skóry oraz rozwój jej nowotworów (czerniak).

Jak chronić się przed promieniowaniem słonecznym? Pomogą nam w tym kosmetyki z wysokimi filtrami SPF (Sun Protection Factor). Idealną ochronę zapewnią nam:

Holika Holika Aloe Ice Cooling Sun Spray SPF50/PA++++

Holika Holika Aloe Ice Cooling Sun Spray SPF50/PA++++ to chłodzący spray zapewniający wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. W składzie produktu możemy znaleźć między innymi Homosalate i Ethylhexyl Methoxycinnamate, czyli filtry chemiczne, które działają za zasadzie pochłaniania promieniowania ultrafioletowego chroniąc tym samym skórę przed fotostarzeniem. Formuła produktu została wzbogacona o ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, ekstrakt z aloesu i z portulaki pospolitej charakteryzujące się działaniem kojącym i łagodzącym.

Produkt zawiera:

  • Homosalate i Ethylhexyl Methoxycinnamate; filtry chemiczne, chronią przed promieniowaniem UV,
  • ekstrakt z wąkroty azjatyckiej; przyspiesza gojenie się ran, działa wygładzająco i antyoksydacyjnie,
  • ekstrakt z aloesu; koi i łagodzi podrażnioną skórę, posiada właściwości nawilżające,
  • ekstrakt z portulaki pospolitej; działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie.

Działanie produktu:

  • zapobiega fotostarzeniu,
  • odświeża,
  • koi i łagodzi,
  • chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Pojemność: 100 ml, cena 79,90 PLN

Leave A Reply

Your email address will not be published.