Pro- i Pre-biotyki w kosmetykach

0

Coraz częściej słyszymy o probiotykach i prebiotykach stosowanych w kosmetyce. Czym one są?

Probiotyki to żywe szczepy bakterii, które wspomagają naturalną florę bakteryjną. Użyte w kosmetykach, zwiększają elastyczność skóry, powodują spłycanie zmarszczek i łagodzenie objawów atopowego zapalenia skóry czy trądziku.

Prebiotyki to białka, tłuszcze i cukry, które stanowią pożywkę dla pożytecznych bakterii i ułatwiają ich namnażanie. Zastosowane w kosmetykach mogą wpływać na zachowanie równowagi mikroflory i przyczyniają się do utrzymania funkcji bariery skórnej.

W kosmetyku Yon-ka SENSITIVE, Creme Peaux Sensibles, kremu dla skóry wrażliwej, użyto specjalnego komplesu pro- i pre-biotyków.

Zimno, gorąco, zanieczyszczenia oraz wiatr mogą powodować zaczerwienienia i reakcje alergiczne skóry. SENSITIVE CREME PEAUX SENSIBLES skutecznie redukuje napięcie, swędzenie i inne objawy dyskomfortu skóry, ponieważ zawiera kompleks aktywny YON-KA SENSIBIOTIC, połączenie pro- i prebiotyków oraz substancje czynne z morskich wodorostów.

Przynosi ukojenie skóry wrażliwej, zwiększa poczucie komfortu i poziom tolerancji. Skóra staje się mniej reaktywna na czynniki środowiskowe. Nawilżenie i odżywienie zapewnia masło shea, ukojenie ? bisabolol. Krem wzmacnia skórę, które staje się bardziej miękka i promienna. SENSITIVE CREME PEAUX SENSIBLES nie zawiera alkoholu, składników zapachowych i olejków eterycznych, co powoduje, że jest idealny nawet dla najbardziej wrażliwej skóry.

W składzie znajdziemy:

  • SENSIBIOTIC Complex (połączenie pre- i probiotyków oraz substancji czynnych z morskich wodorostów): ukojenie, poczucie komfortu, zmniejszenie reaktywności
  • Masło shea: odżywienie, ochrona
  • Bisabolol: ukojenie skóry wrażliwej
  • Gliceryna roślinna, fitosqualan z oliwek, polisacharydy bogate w fukozę: nawilżenie skóry

Leave A Reply

Your email address will not be published.