Jak planujesz wydać na wakacje w tym roku?

0

Według sondy City break po polsku serwisu Prezentmarzeń, zrealizowanej w czerwcu br. aż 70% zapytanych Polaków zamierza podczas tych wakacji wyjechać na krótki pobyt wypoczynkowy do wybranego miasta. Czy city break stanie się zamiennikiem tegorocznego, letniego urlopu? Jak Polacy postrzegają wyjazdy w weekendowej formule?

Według 77% respondentów city break stanie się alternatywą dla tegorocznych wakacji. Zdaniem 33% Polaków wynika to z przekonania, że jest to bardziej oszczędna forma na wypoczynek. Co trzeci respondent postrzega city break jako szybki sposób na atrakcyjne spędzenie czasu, a 10% zapytanych Polaków jako sposób na wypoczynek w dobie koronawirusa.

Wyjazdy w formule city break, jak potwierdzają odpowiedzi respondentów, są pozytywnie postrzegane przez Polaków. Dla 25% zapytanych to dobry sposób na intensywne zwiedzania miasta. Zdaniem 21% to świetna alternatywa na wypoczynek, gdy nie mamy dłuższego urlopu. Według 16% to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy poczuć atmosferę danego miasta i spróbować lokalnych rozrywek. City break jest także postrzegany jako kolejny trend, który przywędrował do nas za granicy ? 13% odpowiedzi oraz coraz modniejsza forma wypoczynku ? 11% odpowiedzi.

Co najchętniej robimy podczas city break?

Jak pokazały wyniki sondy ?City break po polsku?, Polacy szukają głównie atrakcji związanych z aktywnością ruchową, a nawet ze sportami ekstremalnymi ? jak uważa 27% respondentów. Według 22% zapytanych poszukujemy rozrywek dostarczających relaksu takich jak pobyt w hotelu ze strefą SPA. Dla 19% respondentów kluczem udanego wyjazdu city break jest znalezienie niestandardowych atrakcji, które ich zaskoczą. Zdaniem 18% wyjazdowi towarzyszy potrzeba nowych doznań kulinarnych. Według 14% poszukujemy atrakcji dostarczających ciekawej rozrywki, jak na przykład Escape Room czy terenowe gry miejskie.

Najczęściej wybierane miasta na city break

Na pierwszym miejscu wśród polskich lokalizacji wskazywanych jako najlepsze na city break znalazło się Trójmiasto ? 21% odpowiedzi. Na drugim miejscu respondenci najczęściej wybierali Zakopane ? 19% odpowiedzi. Na trzecim miejscu pojawił się Kraków ? 16% wskazań, a na czwartym Warszawa ? 15% odpowiedzi.

Z kim najchętniej wyjeżdżamy na weekendowe wypady?

Co trzeci zapytany przez serwis Prezentmarzeń respondent najchętniej wybiera się na city break z partnerem lub partnerką, bo jest to sposób na romantyczne chwile we dwoje. Dla 27% najlepszymi towarzyszami na weekendowy wypad do innego miasta są przyjaciele, gdyż traktują taki wyjazd jako czas na dobrą zabawę. Sporo osób, bo aż 23%, chętnie jedzie solo, ponieważ lubi mieć czas tylko dla siebie, a 19% zabiera ze sobą rodzinę.

Jaką kwotę jesteśmy skłonni wydać na city break?

Zdaniem 21% respondentów sondy ?City break po polsku? już w kwocie 200-300 zł można miło spędzić weekend. Dla 34% budżet na city break oscyluje na poziomie 300-500 zł, gdyż są to osoby, które wolą wyjechać kilka razy w roku na weekendowy wypad niż na długie wakacje. Według 29% respondentów wystarczająca kwota to 500-700 zł, ponieważ lubią podczas wyjazdu spróbować ciekawych atrakcji. Dla 16% budżet na city break przekracza 1000 zł z założeniem, że taka formuła wyjazdu zastępuje wakacje.

*Sondę ?City break po polsku? zrealizował serwis Prezentmarzeń w czerwcu 2020. W sondzie wzięło udział 531 respondentów.

Leave A Reply

Your email address will not be published.