W świecie urody, mody i showbiznesu...

Najlepszy czas na detoks

0 0

Od kilku tygodni pozostajemy zamknięci w domach pracując w trybie homeoffice. Przy tej okazji większość kobiet zrezygnowała z codziennego makijażu, stawiając na naturalność. Zmieniły się również nasze nawyki żywieniowe. Wykorzystajmy ten czas na przeprowadzenie detoksu dla naszego organizmu i skóry.

Cera na co dzień narażona była przede wszystkim na negatywne działanie czynników zewnętrznych. W domach również czyha na nią wiele niebezpieczeństw związanych z suchością powietrza w zamkniętych pomieszczeniach, czy promieniowaniu HEV, które wydzielane jest przez urządzenia elektroniczne. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie listy z produktami, które powinnaś obecnie stosować podczas codziennej pielęgnacji z podziałem na dzień i na noc. Warto zwrócić uwagę w szczególności na produkty, które zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia skóry, oraz mają działanie antystresowe. Pamiętaj również o wprowadzeniu regularnych peelingów oraz maseczek, które zbawiennie wpłyną na kondycję Twojej skóry.

white-granules-on-person-lips-925802

Szybkie tempo życia często skutkowało brakiem czasu na odpowiednią pielęgnację skóry. Na szczęście teraz mamy go pod dostatkiem, aby jej to zrekompensować. Pamiętaj o tym, aby 1-2 razy w tygodniu stosować peeling na całe ciało, dzięki czemu pozbędziesz się martwego naskórka, a także silne pobudzisz tkanki, zwiększając mikrokrążenie i dotleniając tym samym komórki. Twoja skóra ujędrni się i pozostanie wygładzona. Korzystaj ze zbawiennego wpływu soli do kąpieli, a na koniec zastosuj balsam, olejek lub masło do ciała, które wydłużą nawilżenie i gładkość skóry.

woman-drinking-water-1458671 (1)

Istotne jest, aby detoks został również przeprowadzony od wewnątrz naszego organizmu. Dbajmy w tym szczególnym czasie o naszą odporność, wspierajmy ją stosując odpowiednią dietę, suplementację, a także regularne pijmy wodę. Podczas odwodnienia oraz niedotlenienia, organizm ludzki oraz skóra, silnie zanieczyszcza się, choruje, ponieważ zakłócone zostają czynności oczyszczające. Dlatego też ogromne znaczenie ma wypijanie właściwej ilości wody. oraz przy objawach zanieczyszczonej skóry.

Leave A Reply

Your email address will not be published.