Festiwal płynów micelarnych – wybierz najlepszy dla Twojej skóry

0
Bioderma - festiwal płynów miceralnych

Większość z nas zna i pewnie używało już kultowych płynów miceralnych firmy Bioderma.

28 maja ruszył Festiwal płynów micelarnych Biodermy – to specjalna promocja dla wszystkich miłośników płynów micelarnych, ale także dla tych, którzy chcą wypróbować i znaleźć ten najlepszy dla ich typu skóry produkt. Na stronie www.bioderma.pl znajduje się lista aptek, w których dostępne są płyny micelarne w promocyjnej – festiwalowej ofercie:

– Sensibio H2O, Hydrabio H2O i Sebium H2O: 250ml 1+1 GRATIS
– Sensibio H2O 100ml (podróżna wersja) w cenie 9,90 zł
– ABCDerm H2O oraz White Objective H2O – z rabatem 25%

Mało kto pamięta, że twórcą pierwszego płynu micelarnego jest Laboratoire Dermatologique Bioderma. Bioderma jako pierwsza wykorzystała micele w preparatach do higieny skóry, od tego czasu, wśród kosmetyków do demakijażu niewymagających spłukiwania, płyny micelarne do dziś pozostają numerem 1 nie tylko we Francji, ale także w innych krajach.
Na pierwszy rzut oka, płyn micelarny wygląda jak zwykła woda, jednak skutecznie zastępuje mleczko, żel i tonik – usuwa makijaż (także ten wodoodporny) oraz oczyszcza skórę twarzy i w okolicach oczu. Bardzo skuteczne i jednocześnie delikatne działanie płyny micelarne Biodermy zawdzięczają micelom estrów kwasów tłuszczowych – stabilnym, sferycznym cząstkom, które pochłaniają brud, nadmiar sebum, zanieczyszczenia i makijaż do swojego wnętrza.

Jak działają micele

Micele zbudowane są z substancji, które łączą się zarówno ze związkami tłuszczowymi, jak i wodą, dzięki czemu część odpowiadająca wodzie „trzyma się” płynu, a część powinowata do tłuszczów -„łapie” wszelkie zanieczyszczenia na skórze. W ten sposób możemy bardzo dokładnie oczyścić skórę i jednocześnie uniknąć podrażnień.

Ultra-delikatne płyny micelarne nadają się do higieny wszystkich typów skóry, nawet tych najbardziej wrażliwych, a przy swej delikatności świetnie radzą sobie także z usuwaniem każdego, nawet wodoodpornego makijażu. Płyn micelarny nie tylko nie narusza warstwy hydrolipidowej naskórka, ale i łagodzi powstałe już podrażnienia. Można powiedzieć, że łączy w sobie działanie wszystkich innych produktów, używanych do pielęgnacji skóry twarzy – oczyszcza jak mydło, reaguje jak woda, neutralizuje jak tonik i nawilża jak mleczko, a przy tym nie wymaga spłukiwania. Ten krystaliczny płyn, wyglądający jak woda, jest idealnym rozwiązaniem dla skóry, która nie może być oczyszczana za jej pomocą.

Nie sposób zapomnieć o właściwościach pielęgnacyjnych płynów micelarnych – zapobiegają odwodnieniu, odświeżają i tonizują, są również doskonale tolerowane, także w okolicach oczu. Po ich użyciu twarz nie jest ściągnięta, zanieczyszczenia są wchłonięte, a skórze dostarczona zostaje dawka witamin i minerałów.

Formuła płynów micelarnych Bioderma opiera się na wieloletnim doświadczeniu firmy i gwarantuje perfekcyjne oczyszczanie oraz demakijaż nawet najbardziej wrażliwej skóry. Portfolio firmy obejmuje 5 różnych płynów, dostosowanych do potrzeb każdego typu skóry:
Sensibio H2O, Sébium H2O, Hydrabio H2O, White Objective H2O, ABCDerm H2O

Rysunek 1. Oczyszczanie skóry za pomocą wacika i płynu micelarnego

Leave A Reply

Your email address will not be published.