W świecie urody, mody i showbiznesu...

Bielenda i Rohlig SUUS Logistics razem od 15 lat

0 7

Rohlig SUUS Logistics już od 15 lat wspiera w rozwoju biznesowym Bielendę, wiodącego producenta naturalnych kosmetyków do twarzy i ciała. Początkowo współpraca skupiała się na dystrybucji towarów po Polsce. Obecnie SUUS zapewnia kompleksowe usługi logistyczne, w tym również dowóz surowców do fabryk, składowanie wyrobów gotowych oraz usługi dodane, takie jak etykietowanie czy co-packing, a także dystrybucję kosmetyków na rynki Europy Zachodniej.

Nasza współpraca z Bielendą pokazuje, że efektywne rozwiązania logistyczne są kluczowym elementem rozwoju biznesowego firm produkcyjnych. Wraz ze wzrostem naszego klienta zwiększa się spectrum naszych działań. W 2009 roku rozpoczynaliśmy od dystrybucji towarów klienta po kraju, m.in. do drogerii czy sieci handlowych, a dziś zapewniamy kompleksowe wsparcie w całym łańcuchu dostaw. Począwszy od zaopatrzenia fabryk w Radzyminie i Krakowie w surowce, codziennych pobrań wyrobów gotowych i ich przewozu do naszego magazynu w Kokotowie, przez składowanie i usługi dodane, aż po dostawy kosmetyków do finalnych odbiorców już nie tylko na terenie Polski, ale również na rynki zagraniczne – mówi Łukasz Kuliński, dyrektor oddziału Kraków w Rohlig SUUS Logistics.

Wymienione procesy dystrybucyjne obsługiwane są przy wykorzystaniu zarówno drobnicowego, jak i całopojazdowego transportu drogowego.

Kompleksowa logistyka kontraktowa

Kluczową rolę w łańcuchu dostaw Bielendy odgrywa wspomniany magazyn SUUSa w Małopolsce, gdzie towar jest składowany czy kompletowany w zamówienia do dostaw paletowych oraz w kanale e-commerce. W dedykowanej strefie co-packingowej kosmetyki są przepakowywane według zapotrzebowania finalnych odbiorców, w tym w kartony SRP (ang. Self Ready Packaging), etykietowane, a także tworzone są zestawy oraz standy produktowe pod konkretne akcje marketingowe np. Dzień Kobiet.

Miesięcznie oklejamy ok. 80 tysięcy produktów etykietami w językach krajów eksportu, przygotowując je do wysyłki m.in. do Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii, Niemiec, USA, Chile czy Arabii Saudyjskiej – tłumaczy Łukasz Kuliński.

Aby operacje magazynowe przebiegały sprawniej, przestrzeń obiektu podzielona jest na strefy pod konkretne grupy produktów, a ułożenie na regałach odpowiada rotacji. Co więcej, odpowiednio zaprojektowany system wskazuje pracownikom SUUSa, które kosmetyki powinny w pierwszej kolejności opuścić magazyn ze względu na datę ważności.

Dlaczego cenimy współpracę z Rohlig SUUS Logistics? Ponieważ wraz z rozwojem naszych marek, wprowadzaniem na rynek nowych produktów czy docieraniem do nowych punktów sprzedaży, SUUS dostosowuje się do potrzeb i wyzwań naszych, a także naszych klientów i proponuje kolejne, innowacyjne rozwiązania logistyczne. Dobrym tego przykładem było wdrożenie zupełnie nowego, dostosowanego do potrzeb finalnych odbiorców, sposobu przepakowywania produktów naszej marki Bielenda Professional, przeznaczonych m.in. dla gabinetów kosmetycznych ? mówi Anna Szewczyk, Starszy Manager Sprzedaży w Bielenda.

Aktualnie SUUS obsługuje siedem brandów kosmetyków klienta: Bielenda, Bielenda Professional, Dermika, Soraya, Body Boom, SheCosmetics czy SkinArté.

Leave A Reply

Your email address will not be published.