W świecie urody, mody i showbiznesu...

Aloes w trosce najdelikatniejsze strefy ciała

0 3

Najdelikatniejsze strefy naszego ciała wymagają skutecznej i ekstremalnie delikatnej pielęgnacji. Kosmetolodzy wskazują, że doceniany już przez nasze babcie aloes idealnie wpisuje się w codzienną rutynę higieny intymnej. Dlaczego? Ponieważ działa kojąco, regenerująco i przeciwzapalnie. Co warto wiedzieć o kosmetycznych właściwościach aloesu?

Aloes pochodzi z afrykańskich i azjatyckich stepów, ale dziesiątki lat temu na dobre wprowadził się do polskiej tradycji jako roślina pokojowa i baza naturalnych produktów leczniczych oraz pielęgnacyjnych. Nasze babcie wierzyły w moc aloesu i miały rację, ponieważ ta składająca się w 95% z bezcennego soku roślina działa fenomenalnie! Kosmetolodzy wskazują, że wyciąg z aloesu ułatwia gojenie i regenerację skóry, zmniejsza ból i działa przeciwzapalnie, dlatego stanowi idealny składnik kosmetyków do higieny intymnej.

Ukojenie i regeneracja

Aloes to synonim tradycji w kosmetyce i medycynie. Nic bardziej nie kojarzy się z babcinymi sposobami na oparzenia, otarcia, podrażnienia i ranki. Aloes działał, prawda? Zdecydowanie! I choć przywodzi na myśl z sielskie, wiejskie krajobrazy i babcine sposoby na wszystko pochodzi z dalekich stron i tradycja jego stosowania ma źródło w bardzo odległych wiekach. Historia wykorzystania aloesu do gojenia ran ma swoje źródła już w starożytności, a historycy podają, że aloesem leczono żołnierzy po wielkich bitwach. Minęły setki lat, a aloes (a ściślej mówiąc – jego sok) nadal jest niezwykle skuteczny. Jak działa?

Aloes pobudza podziały komórek skóry, jej regenerację oraz ziarninowanie tkanki łącznej właściwej. W ten sposób bardzo pozytywnie wpływa na gojenie ran i łagodzenie stanów zapalnych. Z tego powodu właściwości aloesu doceniane są wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze skórą szczególnie wymagającą i delikatną. Aloes świetnie sprawdza się w codziennej rutynie pielęgnacji stref intymnych, które bywają podatne na podrażnienia oraz otarcia – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka.

Działanie przeciwzapalne

Czy wiesz, że aloes potrafi świetnie magazynować wodę w swoich tkankach? Jeśli kiedykolwiek przełamałaś liść aloesu, zapewne zauważyłaś, że środek składa się z lekko kleistego żelu. To właśnie bezcenna esencja rośliny, czyli sok. Stanowi on nawet 95% objętości rośliny! Dzięki takiej strukturze aloes może przetrwać długie miesiące suszy na pustyni Może także oddać to, co w tym soku najlepsze naszej skórze! Kosmetolodzy udowadniają, że sok z aloesu ma silne właściwości kojące, dzięki którym skutecznie zmniejsza ból i objawy podrażnienia skóry. Koncentracja właściwości aktywnych jest w aloesie niezwykle wysoka, dzięki czemu działa bardzo skutecznie.

Dobre nawyki pielęgnacyjne i aloes!

Kosmetolodzy wskazują, że warto włączyć do codziennej rutyny pielęgnacyjnej płyn do higieny intymnej z aloesem. Co jeszcze należy wiedzieć o zasadach pielęgnacji najdelikatniejszych stref?

Warto zapamiętać kilka zasad. Po pierwsze, do mycia stref intymnych zawsze należy używać specjalnych żeli do higieny intymnej, a nie mydeł lub mocno pachnących płynów do kąpieli. Jednym z kluczowych aspektów pielęgnacyjnych jest utrzymanie kwaśnego pH (3,8-4,4 pH) miejsc intymnych, tymczasem pH żelu pod prysznic jest zwykle neutralne (czyli wynosi ok. 5,5 pH), a zatem nie sprawdzi się w tym przypadku. Po drugie, w pielęgnacji okolic intymnych bezwzględnie stawiamy na delikatność, a więc: unikamy bardzo ciepłych kąpieli i mocnego wycierania ciała ręcznikiem. Warto wybrać letni prysznic i delikatnie osuszać skórę miękką tkaniną. Nasze ciało zdecydowanie doceni takie postępowanie – mówi Agnieszka Kowalska.

Żel do higieny intymnej Sielanka aloes

Żel do higieny intymnej o łagodnej formule do mycia okolic intymnych. Dzięki bogatej zawartości aloesu zapobiega podrażnieniom i działa nawilżająco. Dodatkowo zawarty kwas mlekowy zapewnia odpowiedni poziom równowagi PH. Delikatnie myje i pielęgnuje dając uczucie czystości i świeżości.

Cena: 8 zł/400 ml

Leave A Reply

Your email address will not be published.