W świecie urody, mody i showbiznesu...

3 fakty na temat miceli – poznaj cząsteczki o unikalnych właściwościach

0 5

Efektywny demakijaż to klucz do pięknej i zdrowej cery. W przypadku skóry wrażliwej oczyszczenie powinno być perfekcyjne i ekstremalnie delikatne. Czy to możliwe? Kosmetolodzy wskazują, że zdecydowanie tak – z pomocą miceli. Świat beauty pokochał te maleńkie cząsteczki do zadań specjalnych. Czego jeszcze o nich nie wiesz? Poznaj 3 fakty na temat miceli.

Skóra wrażliwa, czyli atopowa, naczynkowa lub ze skłonnością do podrażnień wymaga ekstremalnie skutecznej i bardzo delikatnej pielęgnacji – w tym właśnie demakijażu. Oznacza to konieczność wyboru takich składników, które będą bardzo efektywnie oczyszczały skórę, a przy tym będą sprzyjały ukojeniu i nie wywołają podrażnień. Perfekcyjny demakijaż wrażliwej cery to taki, który właściwie wykonuje się sam.  Czy to możliwe? Z pomocą przychodzą nam micele, czyli jedno z ważniejszych odkryć świata beauty. W dużym skrócie – to cząsteczki, które działają jak gąbka wchłaniająca zanieczyszczenia z naszej skóry. Co warto wiedzieć o właściwościach miceli? Poznaj 3 kluczowe fakty na ich temat.

FAKT 1: efektywne oczyszczenie

Micele kryją w sobie wielką moc oczyszczenia. Czym są i jak działają? Są to niewielkie cząsteczki zbudowane z cząstek lipofilowych (tłuszczowych) i hydrofilowych (wodnych). Cząstki lipofilowe łączą się z sebum i resztkami makijażu, a cząstki hydrofilowe z kolei pochłaniają kurz oraz zabrudzenia jakie osiadają na skórze. W ten sposób, dzięki swoim unikalnym właściwościom, micele potrafią efektywnie wchłaniać zanieczyszczenia znajdujące się na skórze, czyli działają jak gąbka! Wykorzystując produkty oparte na bazie miceli, np. płyny lub kremy, możemy bardzo skutecznie i delikatnie oczyścić cerę – unikając pocierania wacikami i procedur, które mogłyby ją podrażnić. Inwazyjne działanie nie jest konieczne, ponieważ micelarna gąbka sama przyciąga zanieczyszczenia.  

FAKT 2: krem lub płyn – wybór należy do nas

Produkty micelarne dają nam możliwość wyboru. Oprócz efektywności miceli specjaliści wskazują na jeszcze jedną zaletę tych małych cząsteczek ? można zamknąć je zarówno w płynie micelarnym, jak i w? kremie do demakijażu. Mamy zatem możliwość doboru dokładnie takiego produktu, jaki odpowiada właściwościom naszej cery i zwyczajom, którym hołdujemy w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Która forma jest lepsza? Kosmetolodzy zdecydowanie odpowiadają: oba rodzaje kosmetyków są bardzo skuteczne i świetnie sprawdzają się w przypadku skóry wrażliwej. Decyzja należy zatem do nas.

Krem micelarny do mycia i demakijażu SOLVERX świetnie sprawdza się w przypadku tych osób, które preferują demakijaż przy użyciu wody. To bardzo ważne, by rutyna pielęgnacyjna nie tylko była bardzo skuteczna, ale także dawała nam poczucie wygody i komfortu. Demakijaż kremem micelarnym to dobre rozwiązanie dla pań, które cenią komfortowe konsystencje. Produkt łatwo spłukuje się za pomocą wody i nie pozostawia tłustego filmu na skórze – powiedziała Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX.

FAKT 3: micele to synonim delikatności

Kosmetolodzy podkreślają, że produkty micelarne są polecane dla wrażliwców. Dlaczego? Ponieważ skóra wrażliwa zawsze wymaga wyjątkowo delikatnego demakijażu, czyli takiego, który możemy wykonać zaledwie kilkoma muśnięciami wacika. To absolutny must. Taka cera zwykle jest bardzo reaktywna i źle wpływają na nią długotrwałe i zdecydowane procedury pielęgnacyjne. Pocieranie, mycie bardzo ciepłą wodą, czy kilkukrotne zmywanie warstw makijażu to działania, których należy absolutnie unikać (zawsze, niezależnie od typu cery!). I tu właśnie wybrzmiewa jedna z kluczowych zalet produktów micelarnych – bez względu na formułę, z jakiej korzystamy (krem lub płyn), zawsze sprzyjają delikatności. Nie pocieramy, ponieważ po prostu nie musimy.

Zanieczyszczenia zamykane są w micelach, a następnie usuwane – za pomocą wacika, jeśli mamy do czynienia z płynem, lub spłukiwane wodą, jeśli korzystamy z kremu micelarnego do mycia i demakijażu. W ten sposób łączymy łagodność oczyszczenia z wysoką efektywnością, która jest konieczna dla utrzymania pięknego i zdrowego wyglądu skóry – powiedziała Agnieszka Kowalska.

KREM MICELARNY do mycia i demakijażu twarz i oczy

  • Krem do demakijażu idealny dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz hiperpigmentacji.
  • Dzięki zawartości prebiotyków skóra utrzymuje balans między korzystnymi a złymi drobnoustrojami. Prebiotyki wspierają obecny na skórze mikrobiom, utrzymują równowagę hydrolipidową oraz pomagają zachować jej barierę ochronną w nienaruszonym stanie.
  • Idealnie nadaje się do codziennego demakijażu twarzy i oczu.
  • Formuła kremu micelarnego powoduje, że podczas jego stosowania, zanieczyszczenia zamykane są w pęcherzyki zwane micelami, a później usuwane wraz z wodą. Zapewnia to delikatność dla skóry wrażliwej.

cena: 32 zł/100 ml

Leave A Reply

Your email address will not be published.