W świecie urody, mody i showbiznesu...

Pielęgnacja dojrzałej cery w duchu smart aging

0 1

Normalizowanie starzenia się skóry to coraz głośniejsza praktyka. Dzięki niej możemy przestać traktować powstawanie zmarszczek jako kompleks, który burzy naszą samoocenę. Zaakceptowanie wieku i nadchodzących wraz z nim zmian to pierwszy krok to uwolnienia się od piętnujących stereotypów. Aby zatroszczyć się o swoją skórę i ciało, najpierw należy je pokochać. Wtedy umiejętność dbania o nie przychodzi sama i podświadomie wiemy, jak traktować siebie oraz rozpoznajemy, co najbardziej nam służy. Dojrzała skóra również może być piękna i promienna, pod warunkiem że jest odpowiednio zadbana.

Mądra pielęgnacja

Smart aging przekonuje, że o skórę warto dbać regularnie i zacząć jak najwcześniej. Wystarczy wsłuchać się w jej potrzeby i postawić
na odpowiednio dopasowaną pielęgnację, która zapewni wielowymiarowe efekty. Istotny jest również wybór produktów kosmetycznych, którym chcemy powierzyć to niełatwe zadanie. Aby jednocześnie ujędrniały, wyrównywały koloryt, nawilżały i przywracały jej zdrowy blask, potrzebne są formuły bazujące na skutecznych składnikach aktywnych, takich jak: niacynamid, kwas hialuronowy, witaminy A oraz E, a także peptydy. W przypadku skór suchych warto pamiętać, aby w składzie znalazły też silnie odżywcze składniki, takie jak masło shea. Należy zwrócić uwagę na delikatną i wymagającą skórę pod oczami. Oprócz przeznaczonego do jej pielęgnacji produktu, świetnie sprawdzi się również masaż, wykonywany równolegle lub po aplikacji kosmetyku, najlepiej przy użyciu palca serdecznego ze względu na najmniejszy nacisk. Wypracuj własny rytuał pielęgnacyjny i wykonuj go regularnie, z należytą delikatnością, a Twoja skóra na pewno Ci się odwdzięczy.

Dermokosmetyki na miarę potrzeb

W odpowiedzi na potrzeby kobiet, które chcą odpowiednio zatroszczyć się o swoją skórę, IWOSTiN stworzył linię AGE LIFT, która świetnie sprawdzi się nie tylko przy cerze dojrzałej, z widocznymi już oznakami starzenia, ale też jako profilaktyka przeciwstarzeniowa lub przeciw przedwczesnemu starzeniu się skóry. Dermokosmetyki AGE LIFT to linia, która łączy potrzeby cery dojrzałej z całkowicie indywidualnymi – dla skóry suchej, normalnej lub mieszanej. Formuły

produktów zawierają składniki aktywne, których skuteczność została potwierdzona klinicznie. Znajdziemy w nich witaminę A, C i E, niacynamid, kwas hialuronowy i peptydy, a dla skór suchych dodatkowo masło shea i pantenol. Co więcej, produkty na dzień są dodatkowo wzbogacone o filtr SPF, aby zapewnić skórze ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Mają lekkie i przyjemne konsystencje, które błyskawicznie się wchłaniają.

Leave A Reply

Your email address will not be published.