W świecie urody, mody i showbiznesu...

Menopauza, nie taka straszna jak ją malują?

0 1

Menopauza to czas, gdy kobiety stają się „przezroczyste”, pozostając z błędnym poczuciem, że coś się dla nich w życiu kończy. Menopauza nie oznacza końca aktywnego życia, atrakcyjności i spadku energii, któremu towarzyszą nieprzyjemne dolegliwości.

Kampania marki VICHY NEOVADIOL Menopauza bez pauzy. Ja się dopiero rozkręcam! Pokazuje, że menopauza to kolejny, naturalny etap w życiu, który może stać się pretekstem do rozwoju, spełniania marzeń i osiągania nowych celów. Z dolegliwościami towarzyszącymi menopauzie można sobie poradzić, kluczowa jest zmiana postawy pozwalająca oswoić się ze zmianami i czerpać pełnymi garściami z tego wyjątkowego okresu.

Podczas spotkania dr n. med. Agnieszka Sura, dermatolog, szczególnie podkreślała rolę wspomnianej pielęgnacji skóry twarzy, która powinna wejść w krew każdej kobiety w wieku okołomenopauzalnym ? Wypracowanie codziennego rytuału pielęgnacyjnego nie jest taką oczywistością i wciąż wiele pań dosyć późno zauważa, jak jest to ważne dla ich skóry. Jeśli nie wiemy, co wybrać warto skonsultować się ze specjalistą, który sprawdzi stan skóry i dobierze odpowiednie produkty. Z wiekiem zmniejsza się poziom estrogenów, które odpowiadają za odpowiednie nawilżenie skóry i prawidłowe działanie włókien kolegenowych, które odpowiadają za jędrność skóry.

Ambasadorka kampanii, Katarzyna Dowbor, zapytana o to, dlaczego zdecydowała się wesprzeć kampanię dotyczącą menopauzy odpowiedziała – Menopauza dla mnie przerwy nie istnieją. Jestem tą samą kobietą, którą byłam. Nie muszę z nikim rywalizować i niczego udowadniać. Mogę robić to, co chcę, co sobie wymarzyłam. Ja się dopiero rozkręcam!

Agnieszka Dygant odpowiadając na to samo pytanie, zwróciła uwagę na to, że jesteśmy świadkami przełomowej zmiany w postrzeganiu kobiet po 50 r. ż. i cieszy ją to, że może być częścią tak ważnej inicjatywy wpływającej na zmianę tej percepcji –  Życie to zmiany – raz jest lepiej, raz gorzej. Fajnie, że żyjemy w czasach kiedy, 50-tka nie musi się kojarzyć ze starością. Nadal mam plany, marzenia i właśnie teraz mogę zrealizować jedno z największych.

MENOCOACH, czyli specjalna strefa wsparcia

MENOCOACH to program coachingowi dostępny bezpłatnie, dla każdej kobiety, na stronie vichy.pl. Ekspertki Rady Naukowej ds. Menopauzy udzielały konsultacji w specjalnie przygotowanej na potrzebę wydarzenie strefie o tej samej nazwie – MENOCOACH. Specjalistki pomagały każdej z uczestniczek zrozumieć zmiany hormonalne zachodzące w okresie menopauzalnym.

Leave A Reply

Your email address will not be published.