W świecie urody, mody i showbiznesu...

Jak pielęgnować końcówki włosów?

0 3

Jak efektywnie pielęgnować włosy? To proste: od nasady, aż po same końce. W praktyce jednak często używamy produktów przeznaczonych do skóry głowy, końcówki włosów zostawiając bez opieki. To błąd. Eksperci wskazują, że warto sięgać po olejki naturalne, które pielęgnują dolne partie pasm. Cel: odżywienie, nawilżenie i zapobieganie łamaniu końcówek.

Stylizacja, farbowanie, ekspozycja na czynniki zewnętrzne, takie jak słona woda, słońce lub noszenie ciasnego czepka. To wszystko sprawia, że – właśnie teraz – po lecie i w pierwszych tygodniach jesieni, możemy dostrzec osłabienie włosów oraz ich skłonność do łamania i kruszenia końcówek. Fryzjerzy oraz trycholodzy podpowiadają, że warto zaopiekować się dolnymi partiami kosmyków sięgając po tradycyjne rozwiązania. Już nasze prababcie stosowały roślinne olejki do włosów. Szczególnie doceniały moc róży – i miały rację! Ekstrakt królowej ogrodu bowiem – w połączeniu z wyciągiem z czarnuszki – idealnie odżywia i nawilża końcówki pasm. Ekspert podpowiada, jak pielęgnować dolne partie włosów.

Tradycyjne olejki

Z czym kojarzy nam się róża? Z pięknym zapachem, dostojeństwem, romantyzmem. Zgoda, ale to nie wszystko! Nie każda z nas wie, że królowa kwiatów, a właściwie olejek, który jest z niej pozyskiwany, skutecznie odżywia włosy, wygładza je i pozwala utrzymać optymalny poziom nawilżenia. Wiedziały to już nasze babcie i prababcie, które z powodzeniem wykorzystywały płatki róży do pielęgnacji włosów, tworząc domowe wcierki i płukanki. Współczesny świat beauty chętnie czerpie z tej tradycji to, co najlepsze.

Przed zimą nasze pasma potrzebują dogłębnego odżywienia, nawilżenia oraz poprawy kondycji. Szczególnej atencji wymagają końcówki włosów, które bywają zmęczone letnim słońcem i stylizacją. Warto wykorzystać potencjał róży, której olejki mają właściwości odżywcze i wygładzające. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie olejku różanego, takiego jak Multiwitaminowy olejek na końcówki włosów Na górze róże Sielanka, który łączy zalety królowej kwiatów z wyciągiem z czarnuszki – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka.

Co wiesz o czarnuszce?

Czy wiesz, co zawiera olej z czarnuszki? Przede wszystkim bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, antyoksydantów, a także cenną dla włosów witaminę E. Idealnie nawilża i wzmacnia włosy oraz świetnie sprawdza się w połączeniu z ekstraktem z róży. Taki duet pomaga wygładzić pukle i nadać fryzurze aksamitnej miękkości. To prawdziwe, kosmetyczne złoto! Polska wieś już wieki temu doceniała moc tej bogatej rośliny.

Czarnuszka od lat uważana była za cenny dla włosów składnik. Badania potwierdzają jej właściwości wzmacniające i sprzyjające zachowaniu elastyczności kosmyków – mówi Agnieszka Kowalska.

Początek jesieni to sygnał, że już za chwilę nasze włosy będą wymagały jeszcze mocniejszej ochrony oraz pielęgnacji. Eksperci podpowiadają, że warto czerpać z mocy tradycji i postawić na połączenie róży i czarnuszki. Systematyczna pielęgnacja pasm to must-have w domowym SPA dla włosów. Warto skorzystać z rad specjalistów i czasem zacząć od końca!

Multiwitaminowy olejek na końcówki włosówSielanka na górze róże

Skoncentrowany olejek do każdego rodzaju włosów, który odżywia i chroni ich końcówki. Formuła zawierająca oleje z róży i czarnuszki, pomaga wygładzić i nadać fryzurze aksamitnej miękkości. Składniki te, dodatkowo wpływają na efekt nawilżenia kosmyków, zapewniając im połysk, elastyczność oraz zapobiegając ich łamaniu się. Regularna aplikacja zadba o efekt mocnych, pełnych blasku i zdrowo wyglądających włosów.

Cena: 25 zł/50 ml

Leave A Reply

Your email address will not be published.