W świecie urody, mody i showbiznesu...

Zabiegi z kwasami w domowym SPA 3 wyzwania wymagającej skóry

0 1

Skóra potrzebuje spersonalizowanej efektywnej pielęgnacji. Jednak cera wymagająca: trądzikowa, pozbawiona blasku lub z objawami starzenia potrzebuje jeszcze większej atencji i skuteczności kwasów. Kosmetolodzy wskazują, że odpowiedź na potrzeby wymagającej cery stanowią dermopeelingi kwasowe stosowane w domowym SPA. Co warto wiedzieć o właściwościach kwasów w pielęgnacji?

Przebarwienia, trądzik pospolity, utrata blasku i objawy starzenia – to kluczowe wyzwania, z jakimi zmaga się nasza skóra. Bez względu na rodzaj cery kluczowa dla efektywności pielęgnacji zawsze jest personalizacja. A zatem rytuał pielęgnacyjny powinien zostać skomponowany dokładnie tak, by wychodził naprzeciw naszym potrzebom. Kosmetolodzy wskazują, że do domowej pielęgnacji warto włączyć dermopeelingi kwasowe, które w odpowiednich stężeniach idealnie wpływają na kondycję wymagającej skóry. Co warto wiedzieć o właściwościach kwasów i jak je stosować?

Stosując dermopeelingi kwasowe należy kierować się tzw. rytuałem czterech kroków. Krok pierwszy to zawsze oczyszczenie i odtłuszczenie. Do przeprowadzenia tego etapu wybieramy ulubiony kosmetyk do demakijażu, a następnie stosujemy specjalny odtłuszczacz SOLVERX dermopeel. Krok drugi to faza aktywna. Polega ona na aplikacji odpowiedniego dla nas dermopeelingu na maksymalnie pięć minut. Następnie neutralizujemy działanie kwasu pianką SOLVERX dermopeel neutralizator. Warto wzbogacić tę procedurę nałożeniem na skórę wybranej maski SOLVERX dermopeel, którą pozostawiamy na twarzy na kwadrans. Po zabiegu zawsze należy zabezpieczyć skórę kremem z filtrem – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, Ekspert marki SOLVERX.

Jak podkreślają eksperci, kluczową kwestię stanowi dobór odpowiedniego dermopeelingu, czyli zestawienia kwasów, do aktualnych potrzeb naszej cery. Jak to zrobić? Kosmetolodzy podpowiadają.

Na przebarwienia i utratę blasku

Wyzwanie nr 1: utrata blasku i przebarwienia. Eksperci wskazują na dwa tandemy, które skutecznie wspierają nas w odzyskaniu upragnionego, zdrowego kolorytu skóry. Pierwszy z nich to kwas migdałowy z kwasem jabłkowym, które skutecznie przeciwdziałają przebarwieniom powstałym w wyniku reakcji na słońce, zmian hormonalnych lub trądziku.

Domowa terapia dermopeelingami efektywnie wpływa na niwelowanie przebarwień. Kwas migdałowy ma właściwości delikatnie złuszczające, a jabłkowy bardzo skutecznie wygładza cerę. Jeśli koloryt naszej skóry bywa nierówny, sięgnijmy po dermopeelingi oparte na połączeniu tych kwasów – mówi Agnieszka Kowalska.

Specjaliści wskazują także na drugi, bezcenny duet ? tym razem dla skóry pozbawionej blasku, zaczerwienionej lub z tzw. cerą palacza. Tu bardzo wysoką skuteczność wykazuje zestawienie: kwas laktobionowy z witaminą C, które wzmacnia naczynia krwionośne i przywraca skórze blask oraz promienność.

Kiedy skóra wymaga odmłodzenia

Wyzwanie nr 2: odmłodzenie. Szczególnie wysoką skuteczność w walce z objawami starzenia wykazują kwasy mlekowy i glikolowy, które idealnie działają w tandemie.

Kwas glikolowy spłyca drobne zmarszczki i bruzdy oraz efektywnie złuszcza naskórek. Mlekowy z kolei nie tylko nawilża i złuszcza, ale przede wszystkim skutecznie stymuluje produkcję ceramidów. Zestawienie obu kwasów stosowane w pielęgnacji domowej bardzo dobrze wpływa na cerę wymagającą odmłodzenia. Dzięki dermopeelingowi Anti-Age SOLVERX skóra odzyskuje jędrność i sprężystość. Znacznie mniej widoczne stają się także obawy fotostarzenia – mówi Agnieszka Kowalska.

Dla skóry trądzikowej

Wyzwanie nr 3: trądzik. Jako bardzo skuteczne dla poprawy kondycji cery trądzikowej, kosmetolodzy wskazują z kolei połączenie kwasów laktobionowego i azelainowego, które tworzy duet regenerujący, przeciwzapalny i nawilżający. Praktyka pokazuje, że włączenie tego tandemu do rytuału pielęgnacyjnego sprzyja redukcji zaczerwienień i dokuczliwych zmian o charakterze zapalnym.

Kwas azelainowy efektywnie łagodzi stany zapalne, reguluje wydzielanie sebum i niweluje rumień. Z kolei laktobionowy – silnie nawilża oraz skutecznie wzmacnia mechanizmy naprawcze skóry, co w przypadku trądziku jest bezcenne. Zawarte w dermopeelingu Anti-Acne SOLVERX połączenie kwasu laktobionowego i azelainowego redukuje zmiany zapalne i odbudowuje naskórek, wykazując wysoką efektywność – mówi Agnieszka Kowalska.

Skuteczna, świadoma domowa pielęgnacja zawsze oparta jest na obserwacji potrzeb skóry i personalizacji. Kosmetolodzy wskazują, że kluczem do efektywności jest także odpowiedni dobór kwasów, jakie zastosujemy w codziennym rytuale.

Dermopeeling VIT-C, 55 zł/30 ml

Wskazania:

  • Dermopeeling kwasowy przeznaczony do skóry matowej, szarej, z tendencją do rumienia.

Wyróżniki:

  • Skuteczność działania zapewnia 30% kombinacja witaminy C z kwasem laktobionowym.
  • 3 odmiany witaminy C – sprawia, że skóra odzyskuje zdrowy blask i promienność.
  • Kwas laktobionowy – skuteczny w procesie wzmocnienia naczynek i walce z rumieniem.

W serii Dermopeel dostępne są także:

Leave A Reply

Your email address will not be published.