W świecie urody, mody i showbiznesu...

Zielone jabłuszko dla piękna cienkich włosów

0 3

Pielęgnacja i stylizacja włosów cienkich, delikatnych lub pozbawionych objętości to prawdziwe wyzwanie. Eksperci wskazują na perfekcyjne działanie protein, keratyny i wyciągów naturalnych stosowanych w domowym SPA. Królem pielęgnacji włosów delikatnych jest jabłko. Czy wiesz, że ma działanie nawilżające i przeciwzapalne?

Włosy cienkie i delikatne to te, w których pielęgnację i stylizację musimy włożyć kilka razy więcej wysiłku niż? reszta świata. Delikatne kosmyki mają tendencję do opadania i utraty kształtu, są niepodatne na stylizację i bywają matowe. Znamy to, prawda? Eksperci wskazują na trzy kluczowe cele, jakie chcemy osiągnąć w przypadku delikatnych pasm: objętość, elastyczność i zdrowy wygląd. Jak zrobić to szybko i skutecznie? Z pomocą protein, keratyny, olejów z migdałów i ryżu oraz oligosacharydów, a także? zielonego jabłka.

Cel nr 1: objętość

Objętość, czyli wyzwanie numer jeden w przypadku pasm cienkich, z tendencją do opadania. Jak ją osiągnąć? Sedno tkwi w połączeniu pielęgnacji i stylizacji. Jak podpowiada kosmetolog, kluczem jest to, by działać kompleksowo, czyli zacząć od odpowiedniego szamponu.

Warto wybrać szampon z proteinami, które wpływają na zwiększenie zwięzłości pasm włosowych. Dzięki temu fryzura będzie kształtna, a włosy – podniesione u samej nasady. Szampon Sielanka z linii Zielone Jabłuszko wzbogacony został o ekstrakt z jabłka, co bardzo pozytywnie wpływa na nawilżenie i rewitalizację pasm. To podstawa nadania objętości, a zarazem wstęp do dobrej stylizacji  – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka.

Jeśli chcemy wystylizować włosy cienkie i wymagające zwiększenia objętości, nie możemy obejść się bez pianki. Jak podpowiadają eksperci, dobrze, żeby była to pianka, która uniesie nasze kosmyki u samej nasady. To właśnie prawidłowe ułożenie włosów przy samej skórze głowy przekłada się na tak pożądany przez nas efekt puszystości.

Cel nr 2: elastyczność

Wyzwanie nr 2 to elastyczność. Jeśli nasze włosy są cienkie, mogą mieć skłonność także do przesuszenia, a w konsekwencji – trudno poddają się stylizacji. U podstaw odzyskania elastyczności jest staranna, regularna pielęgnacja przy użyciu odżywki lub maski – a najlepiej odżywki i maski w jednym.

Sprawdzonym dla delikatnych włosów rozwiązaniem są produkty na bazie cennych olejów naturalnych, np. z ryżu i migdałów. Co ciekawe, Maska i odżywka 2 w 1 Zielone jabłuszko daje nam dużą dowolność zastosowań. Ten sam produkt, możemy wykorzystać jako maskę i jako odżywkę. Jeśli mamy więcej czasu na chwilę w domowym SPA, nałóżmy kosmetyk na dłużej, zrelaksujmy się, wdychajmy aromat zielonego jabłuszka. Jeśli natomiast codzienne obowiązki pozwalają nam tylko na krótki zabieg pielęgnacyjny – nałóżmy produkt, a po chwili zmyjmy. Maska staje się wtedy odżywką. Oba sposoby użycia bardzo pozytywnie wpływają na elastyczność włosów, a w konsekwencji – na ich piękny i zdrowy wygląd – mówi Agnieszka Kowalska.

Cel nr 3: zdrowy wygląd

Idealny wygląd włosa równa się perfekcyjnej pielęgnacji – to wie prawie każda z nas. A zatem konieczny jest odpowiedni dobór szamponu i maski lub odżywki. Nie zawsze pamiętamy, że w przypadku włosów mało elastycznych, zdrowy wygląd zależy także od sposobu stylizacji? a ściślej mówiąc, od tego, czy jest łagodna i bardzo skuteczna (bez przegrzewania, przesuszania i bardzo mocnej ingerencji w ich strukturę). Czy to jest możliwe? Jak najbardziej. Eksperci wskazują, że w przypadku delikatnych pasm na wagę złota jest spray termoochronny. Jak go używać?

Spray termoochronny nanosimy na kosmyki przed układaniem. Jeśli używamy lokówki lub suszarki, preparat zapobiega negatywnemu wpływowi temperatury na strukturę włosa. To bardzo istotne, by wybrać produkty o odpowiednim składzie – takie, które mają także właściwości nawilżające i kondycjonujące. W ten sposób nie tylko chronimy delikatne włosy, ale także pielęgnujemy na każdym etapie. W przypadku pasm z tendencją do utraty objętości, to absolutna konieczność – mówi Agnieszka Kowalska.

Szampon do włosów Zielone jabłuszko (11,99 zł/400 ml)

Zawiera proteiny o właściwościach wpływających na zwiększenie zwięzłości pasm włosowych. Poprawia kształt fryzury, a włosy są bardziej uniesione u samej nasady. Formuła wzbogacona została o ekstrakt z jabłka. Dba o efekt nawilżenia i rewitalizuje pasma.

Maska i odżywka do włosów – 2 w 1 Zielone jabłuszko (11,99 zł/250 ml)

Cenne oleje z migdałów i ryżu dbają o regenerację i odżywienie pasm. Dzięki zawartości keratyny, kosmyki są mocniejsze, grubsze i cudownie błyszczące.

Spray termoochrona & objętość Zielone jabłuszko (12,99 zł/200 ml)

Wielozadaniowy spray, który chroni i pielęgnuje włosy. Bogaty skład złożony z protein, ekstraktu z jabłka i oligosacharydów to kompozycja o właściwościach nawilżających, wzmacniających i kondycjonujących pasma, bez ich obciążania. Termoochronna formuła pomaga w zabezpieczeniu kosmyków narażonych na działanie wysokiej temperatury (podczas używania suszarki, prostownicy lub lokówki).

Leave A Reply

Your email address will not be published.