W świecie urody, mody i showbiznesu...

Co zyska skóra dzięki manualnym masażom twarzy?

0 2

Dbając o skórę twarzy, skupiamy się głównie na jej pielęgnacji stosując różne kosmetyki. Część z nas, aby poprawić wygląd skóry wspomaga się także mniej lub bardziej inwazyjnymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Warto jednak sięgnąć po naturalne metody, które mogą również efektywnie poprawić kondycję skóry. Jedną z nich jest terapia manualna twarzy. Czym jest i jakie korzyści może przynieść naszej skórze?

Manualna terapia twarzy to zestaw różnych często unikatowych technik masażu tkanek głębokich, powięzi, mięśni i przyczepów mięśniowych. Terapia w zależności od wybranego rodzaju masażu może obejmować zarówno pracę na tkankach głębokich,  jak również działania na powierzchni skóry, a nawet od wewnątrz jamy ustnej, jak w przypadku masażu transbukalnego.

Odpowiednia stymulacja mięśni twarzy wykonywana ze znajomością anatomii, może efektywnie wspomagać ujędrnienie skóry, zmniejszać oznaki i opóźniać procesy jej starzenia, przyczyniać się do produkcji kolagenu i elastyny, a także poprawić metabolizm komórkowy i regenerację skóry.

Masaże twarzy są coraz bardziej docenianym elementem dbania o urodę. Jednym z nich jest na przykład zyskujący z roku na rok większą popularność liftingujący masaż twarzy, znany także pod postacią japońskiego liftingu twarzy. W odróżnieniu od innych metod z zakresu terapii manualnej twarzy jest realizowany przede wszystkim na głębszych warstwach skóry, tkanek podskórnych i tłuszczowych, jak również powięzi i mięśni. Ma więc dużo większy zakres oddziaływania na modelowanie twarzy i kondycję skóry, przez co jest często postrzegany jako naturalna alternatywa dla medycyny estetycznej.

Już od kilku lat można zauważyć wzrost zainteresowania japońskimi technikami masażu twarzy. Przy umiejętnym ich stosowaniu dzięki znajomości anatomii oraz wiedzy zdobytej na profesjonalnych szkoleniach popartej praktyką, można uzyskiwać bardzo dobre efekty w walce ze zmarszczkami, bruzdami i innymi oznakami starzenia się skóry – mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

W Polsce przybywa osób, które chcą szkolić się w zakresie technik manualnych twarzy. Powstają także autorskie wersje masażu japońskiego. Jedną z nich opracował Witold Pyrkosz w formule Kobido Up, który na co dzień prowadzi szkolenia przekazując teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu specjalistycznych zabiegów twarzy. Takie szkolenia obejmują m.in.: techniki liftingujące, drenaż limfatyczny, rozbudowaną akupresurę twarzy, procedury modelujące, jak również face taping oraz inne aspekty manualnej terapii twarzy.

Punktem wyjścia do efektywnego wykorzystania masaży w zadbaniu o kondycję skóry, szczególnie jeśli chcemy wykonywać automasaże lub sami zdobyć nowe kompetencje zawodowe, jest poznanie zagadnień związanych z wpływem różnych czynników na wygląd, stan skóry twarzy i jej okolic. Kolejnym etapem jest zdobywanie praktyki wyniesionej z poznawania poszczególnych faz technik. Wiedzę teoretyczną i praktyczną w tej dziedzinie możemy zdobyć w takcie różnych poziomów szkoleń organizowanych przez specjalistów.

Jeśli traktujemy masaże twarzy jako formę dbania o własny wygląd, ale nie czujemy potrzeby, aby zgłębiać ich tajniki, warto znaleźć dobre studio zabiegowe i zacząć regularnie korzystać z indywidulanie dobranej do naszych potrzeb terapii manualnej twarzy.

Już po jednej sesji masażu twarzy można zauważyć pierwsze pozytywne zmiany w jej wyglądzie. Skóra staje się rozświetlona, gdyż jest lepiej dotleniona i wygląda na bardziej wypoczętą. Jeśli masaż dodatkowo zawiera również fazę drenażu limfatycznego, może skutecznie pomóc w likwidacji opuchnięć i obrzęków oraz pobudzić organizm do procesów autoregeneracji – mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Warto zdawać sobie również sprawę, że masaże twarzy, a szczególnie ten zwany naturalnym liftingiem twarzy nie tylko oddziałują bardzo pozytywnie na nasz wygląd sprawiając, że twarz wygląda młodziej, ale także niosą za sobą korzyści zdrowotne. Mogą efektywnie wspomagać redukcję stresu przez rozluźnienie spiętych mięśni twarzy i w ten sposób niwelować skutki napięcia nerwowego, a także łagodzić bóle migrenowe głowy czy nawet zmniejszać objawy bruksizmu. Manualne masaże twarzy to tajna i naturalna broń w walce ze zmarszczkami, ale także dobra metoda zadbania o lepsze samopoczucie mająca właściwości zdrowotne.

Leave A Reply

Your email address will not be published.