W świecie urody, mody i showbiznesu...

Ferie w mieście – pomysły na uatrakcyjnienie dzieciom czasu

0 1

W pierwszych województwach w Polsce rozpoczęły się już zimowe ferie. Niestety wiele dzieci nie będzie miało szansy, aby wyjechać na wypoczynek w tym czasie, dlatego rodzice szukają pomysłów jak zorganizować pociechom ciekawie czas. Oto kilka inspiracji, którymi możemy miło zaskoczyć dzieci przygotowując dla nich dodatkowe atrakcje podczas ferii w mieście.

Zapewnienie dziecku ciekawych rozrywek bywa czasem wyzwaniem dla rodziców. Na szczęście pomysłów na różne atrakcje przybywa z roku na rok, więc nawet jeśli nie uda nam się zorganizować wyjazdu na ferie, możemy zaskoczyć naszą pociechą nietypową niespodzianką.

Wspinaczka ściankowa – aktywny wypoczynek z nutą adrenaliny

Lekcja wspinaczki z instruktorem to doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z tym wyjątkowym sportem. To także okazja, aby spędzić aktywnie czas z dzieckiem, wzmacniać jego pewność siebie i pokonywanie wyzwań. Wspinaczka pozwala nie tylko rozwinąć kondycję i sprawność fizyczną, ale też wzmacnia psychikę, uczy odwagi i samozaparcia. Podczas zajęć nad bezpieczeństwem uczestnika cały czas czuwa instruktor. Lekcja rozpoczyna się od krótkiego szkolenia z zasad asekuracji, aby na wstępie udzielić uczestnikowi wszelkich niezbędnych wskazówek teoretycznych i praktycznych. Przebieg zajęć uczących podstaw wspinaczki ściankowej jest dopasowany do indywidualnych potrzeb uczestnika. Zorganizowanie takiej nietypowej niespodzianki ruchowej dla naszej pociechy może być początkiem nowej pasji, ale przede wszystkim szansą na spróbowanie swoich sił w nowej dyscyplinie i doświadczeniu ciekawej przygody.

Rodzinna sesja zdjęciowa – wspólnie spędzony czas i pamiątka na całe życie

Wspólnie i wesoło spędzony czas to najlepszy prezent dla naszego dziecka, dlatego jednym z pomysłów na jego rodzinne celebrowanie w czasie ferii może być realizacja profesjonalnej sesji zdjęciowej. Może to być sesja tematyczna, która pozwoli naszym pociechom  i nam wczuć się w różne role, eksperymentować ze stylami i własnym wyglądem. Sesja w zależności od przyjętych ustaleń może być realizowana w studio lub w plenerze. Jej efektem będzie miła pamiątka z ferii na całe lata, która uwieczni wspólnie spędzony czas. Rodzinna sesja zdjęciowa to pomysł wart rozważenie w przypadku dzieci, które lubią się fotografować, być w centrum uwagi lub interesują się fotografią czy modą.

Przygoda w parku trampolin

Dla fanów dobrej zabawy i ruchu, atrakcyjnym miejscem może okazać się również park trampolin. Olbrzymia sala wyposażona w trampoliny sportowe, baseny z gąbkami i specjalne strefy dla dzieci jest idealnym miejscem na aktywne i niecodzienne spędzenie z dzieckiem czasu. Na trampolinach można swobodnie poskakać, wykonywać akrobacje i spróbować nowej formy ruchu. Spędzanie czasu na trampolinach wpływa pozytywnie na rozwój koordynacji ruchowej, poprawę pracy mózgu i krążenia, jak również poprawę kondycji i wydolności organizmu. Powierzchnia pomieszczeń jest na tyle duża, że nawet przy dłuższym pobycie dziecko szybko nie znudzi się atrakcjami.

Warsztaty w manufakturze słodyczy

Słodycze należą do przyjemności, które dzieci lubią najbardziej. Wizyta w manufakturze słodyczy może być dla pociechy niezapomnianą frajdą. Podczas zwiedzania będzie mogła zobaczyć proces tworzenia cukierków czy lizaków i zapozna się z tajnikami ich dobrego smaku. Bogactwo kształtów, kolorów i smaków ucieszy każdego małego wielbiciela słodkości. Dodatkowo dziecko będzie mogło samodzielnie przygotować na przykład własnego lizaka czy skosztować ręcznie robionych cukierków. Taka forma spędzenia czasu w ferie na pewno zostanie na długo w pamięci dziecka, które przy okazji będzie mogło spróbować słodyczy innych niż te na sklepowych półkach.

Nie zawsze uda się w okresie ferii zorganizować rodzinny wyjazd lub wysłać pociechę na zimowy obóz, a wyjście na łyżwy czy na basen z czasem powszednieje nawet największemu fanowi zabaw. Spędzenie ferii w domu nie powinno skończyć się zabijaniem nudy grami komputerowymi, dlatego warto zastanowić się nad zorganizowaniem dziecku takich rozrywek, które sprawią mu frajdę i będą miłą niespodzianką. Pomysłów na realizację różnych atrakcji szczególnie w mieście jest sporo, zarówno dla dzieci lubiących aktywność sportową czy zajęcia manualne – mówi Aleksandra Skrzyńska z serwisu Prezentmarzeń.

W dzisiejszych czasach standardowe atrakcje dla dzieci jak kino czy basen ustępują coraz częściej miejsca bardziej oryginalnym rozrywkom, warto je jednak dobrze dobrać do wieku, zainteresowań i potrzeb dziecka.

Leave A Reply

Your email address will not be published.