W świecie urody, mody i showbiznesu...

Zatrać się w Lord of Misrule z nutą ciemnej paczuli sumatrzańskiej

0 1
Olejek z paczuli przywodzi wspomnienia dzieci kwiatów. Roztacza tajemnicze ziemiste, drzewne i korzenne nuty, a ze względu na właściwości uspokajające stosuje się go również w aromaterapii. Marka LUSH pozyskuje ciemny olejek sumatrzański ze zrównoważonych źródeł i zamyka go w niesamowitej gamie Lord of Misrule.

Patchoula jest krzaczastym ziołem, należącym do tej samej rodziny co mięta. Może dorastać do 1 m wysokości i ma długie łodygi z fioletowymi lub białymi kwiatami. Po zbiorach roślina jest suszona, a następnie poddawana procesowi destylacji parowej w celu uzyskania pachnącego olejku. W tym czasie jest umieszczana w kadzi żeliwnej, co nadaje olejkowi ciemniejszy kolor i głębszy aromat.

Ciemny olejek paczulowy LUSH kupuje z Gayo Lues Permaculture Centre na Sumatrze w Indonezji, gdzie roślina jest uprawiana zgodnie z praktykami regeneracyjnymi. Jednak ten obszar ekosystemu Leuser na Sumatrze jest poważnie zagrożony. To jedyne miejsce na świecie, gdzie niektóre zagrożone gatunki żyją razem, a tutejsze procesy rolnicze są historycznie szkodliwe dla ziemi, społeczności i naturalnej różnorodności sumatrzańskiego lasu deszczowego.

Sumatrzański olejek paczulowy wykorzystywany do produktów LUSH  jest pozyskiwany w odpowiedzialny sposób. W związku z tym dwa lata temu otwarto Gayo Lues Permaculture Centre (GPC) – wspólne przedsięwzięcie OIC i firmy LUSH, którego celem jest wykorzystanie praktyk permakultury do regeneracji zniszczonych terenów i utrzymania żyzności tej ziemi. Szef centrum Sabar wyjaśnia:

Uprawy są zwykle sadzone w formacji. Pozwala to na zatrzymanie wody wokół korzeni roślin. Ziemia zatem pozostaje odżywcza i może być wielokrotnie wykorzystywana. Wprowadzenie szkółek, w których umieszcza się uprawy, również odciąża strome tereny i pozwala na bardziej stabilne warunki wzrostu.

Odkąd dekadę temu firmy LUSH rozpoczęła współpracę z OIC, został stworzony kwitnący stan permakultury dla rolników z Sumatry i nadal rozszerzane są regeneracyjne praktyki. Obecnie LUSH kupuje paczulę z 6 różnych wiosek w całym regionie w sposób zrównoważony.

Ciemny olejek z  paczuli jest z pewnością urzekający i pozostawia ziemisty aromat. Ten relaksujący zapach, który zabiera Cię w medytacyjną podróż znajdziesz przede wszystkim w produktach z linii Lord of Misrule.

Co powiesz na kąpiel się w wannie pełnej bąbelków pachnących Lord of Misrule? Dzięki Labyrinth zatracisz się w przyjemnym zapachu, który jest mieszanką olejku z paczuli, pikantnego olejku z czarnego pieprzu i słodkiego absolutu waniliowego. Możesz też wybrać bombę do kąpieli, która rozpuszczając się, niespodziewanie wybucha eksplozją zapachów, a woda z zielonej zmienia się w kolor wina. Z kolei żel pod prysznic rozpieści, nawilży i zmiękczy Twoją skórę, dzięki glicerynie i olejkowi z kiełków pszenicy. Na koniec użyj kostki do masażu Lord Of Misrule. Odurzające połączenie regeneracyjnej paczuli sumatrzańskiej, pikantnego czarnego pieprzu i kremowej wanilii odżywi oraz nawilży skórę za pomocą bogatego w witaminę E masła shea i masła kakaowego. Na koniec zapal świecę pełną znajomych nut psotnego czarnego pieprzu, ziemistej paczuli i słodkiej wanilii.

Leave A Reply

Your email address will not be published.