W świecie urody, mody i showbiznesu...

Sephora Collection – piękno tworzone odpowiedzialnie

0 0
Sephora Collection to marka, która swoją ofertę adresuje do wszystkich pragnących wydobyć i podkreślić swoje naturalne piękno, wyrazić siebie i jednocześnie ceniących produkty tworzone w zrównoważony wobec środowiska sposób. Marka Sephora Collection jest wyjątkowo uważna w kwestii jakości rozwijanych produktów. Od kilkunastu lat zmienia się pod kątem stosowanych składników, projektowania opakowań, czy wyboru partnerów, z którymi współpracuje. Poznaj ulubione produkty Sephora Collection i odkryj jak swoje zobowiązania marka realizuje w praktyce!

Zobowiązania marki Sephora Collection

Sephora od lat prowadzi działania w zakresie systematycznego zmniejszania swojego wpływu na środowisko na różnych poziomach biznesu. Jednym z nich jest transformacja dotycząca tworzenia produktów marki własnej – Sephora Collection.

Restrykcyjnie wyselekcjonowane składniki 

Ponad 12 lat temu Sephora Collection zdecydowała się wyjść ponad obowiązujące międzynarodowe przepisy, wdrażając listę ponad 1400 dodatkowych składników, które marka wykluczyła lub ograniczyła w swoich formułach. Ta lista stała się jedną z najbardziej rygorystycznych w branży. Jest aktualizowana na podstawie zaleceń ekspertów i najnowszych odkryć naukowych.

Priorytet dla naturalnych i wegańskich składników

Szczególny nacisk marka kładzie na dobór surowców i planuje, by do 2025 roku wszystkie jej produkty były skomponowane bez użycia składników pochodzenia zwierzęcego. Wprowadzona w 2019 roku linia kosmetyków pielęgnacyjnych Good for skin.you.all.została stworzona z min. 90% składników pochodzenia naturalnego i bez składników odzwierzęcych.

Ekoprojektowanie opakowań

Opakowania produktów marki Sephora Collection rozwijane są w duchu zasady tzw. 4R: REDUCE, REUSE, RECYCLE, RETHINK. Marka stale rozwija swoje produkty, szukając sposobów na ich ekorozwój przy jednoczesnym zachowaniu  bezpieczeństwa stosowania produktów. Sephora Collection stara się, by wszystkie jej nowe opakowania były lżejsze i zużywały jak najmniej plastiku. Wszelkie tworzywa sztuczne na bazie ropy naftowej zostaną wyeliminowane do 2025 r. Najwyższy priorytet nadała użyciu plastiku pochodzącego z recyklingu lub pozyskiwanego z roślin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.