W świecie urody, mody i showbiznesu...

Nie ma wakacji? od posłonecznej pielęgnacji!

0 1
Opalanie. To słowo, które wywołuje wiele emocji. Ma zarówno swoich wiernych fanów, jak i radykalnych przeciwników. Jedni nie wyobrażają sobie bez niego urlopu, dla drugich ta forma spędzania czasu jest nie do przyjęcia. Bez względu na to, jaki jest nasz stosunek do opalania, należy pamiętać, że opalanie to nie synonim plażowania. Słońce opala nie tylko nad brzegiem morza. Równie dobrze można się spalić na raka podczas spaceru po mieście. Niestety często o tym zapominamy, czego efektem są podrażnienia i oparzenia. Jak ukoić skórę po celowym lub przypadkowym opaleniu bądź po wizycie na solarium? Może w tym pomóc linia Pantenol med od Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm.

Zdaniem wielu osób opalona skóra wygląda ładniej i zdrowiej niż skóra blada. Cały rok czekają oni więc na gorące letnie dni, gdy każdą wolną chwilę będą mogli przeznaczyć na pracowanie nad piękną opalenizną. A niektórzy z nich, gdy aura nie dopisuje, ratują się nawet solarium. Czy to rozsądne? Nie. Ale czy można całkiem zrezygnować ze słońca? Też nie. Promieniowanie UV jest nieodłączną częścią naszego życia, jest wręcz konieczne, by organizm mógł działać prawidłowo, ponieważ podstawowym źródłem witaminy D jest synteza 7-dehydrocholesterolu w skórze pod wpływem promieni UVB. Dlatego najważniejszy jest rozsądek w korzystaniu ze słońca: z jednej strony zabezpieczanie skóry kosmetykami z odpowiednio dobranymi filtrami i poziomem SPF, a z drugiej jej ukojenie i regeneracja po słonecznej ekspozycji. Gdy ta nie była długa i intensywna, najczęściej naskórek reaguje lekkim zaczerwienieniem, ale przebywanie dłuższy czas w pełnym słońcu może skutkować silniejszym podrażnieniem, a nawet poparzeniem. Rumień, świąd, pieczenie bolesność to klasyczne objawy uszkodzenia skóry. Aby ją zregenerować klasyczny balsam nie wystarczy – skuteczniej sprawdzą się preparaty specjalistyczne.

Produkty z linii  Pantenol med to innowacyjne produkty o silnym działaniu regenerującym, które przynoszą szybkie złagodzenie podrażnień skóry po długotrwałej ekspozycji na słońcu lub w solarium oraz po lekkich oparzeniach, a w przypadku dzieci, także przy odparzeniach. Gamę tworzą trzy produkty:

Kojąca pianka dla dzieci do twarzy i ciała w sprayu (cena: 12,50 zł/150 ml)

Wyjątkowo łagodna formuła pianki została stworzona z myślą o wrażliwej i delikatnej skórze dziecka i polecana jest do całorocznej pielęgnacji. Wysokie stężenie D-pantenolu (10%) zapewnia szybkie i długotrwałe łagodzenie podrażnień skóry po kąpieli słonecznej lub działaniu innych niekorzystnych czynników. Nawilża i regeneruje skórę z objawami oparzeń termicznych oraz wspomaga gojenie otarć naskórka i drobnych skaleczeń. Dodatkowo łagodzi podrażnienia wywołane odparzeniami. Alantoina działa łagodząco i regenerująco, zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia skóry, a inutec intensywnie nawilża i odbudowuje uszkodzony naskórek.

Pianka do twarzy i ciała regenerująco-łagodząca w sprayu (cena: 12,50 zł/150 ml)

Pianka do twarzy i ciała regenerująco-łagodząca polecana jest do pielęgnacji skóry narażonej na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Intensywnie nawilża, łagodzi, regeneruje i koi podrażnienia po lekkich oparzeniach oraz wywołane zbyt długą ekspozycją słoneczną lub pobytem w solarium. Wysokie stężenie D-pantenol (10%) skutecznie nawilża, regeneruje oraz zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia oraz swędzenie wywołane oparzeniami. Ekstrakt z nagietka i alantoina działają silnie łagodząco, regenerująco i wspomagają gojenie mikrourazów, a sok z aloesu skutecznie nawilża przynosząc ulgę podrażnionej skórze.

Pianka do twarzy i ciała odbudowująco-naprawcza (cena: 14 zł/150 ml)

Pianka odbudowująco-naprawcza z wysokim stężeniem D-pantenolu (10%) nawilża i regeneruje skórę oraz wspomaga gojenie otarć naskórka i drobnych skaleczeń. Polecana jest do skóry nadmiernie przesuszonej i podrażnionej, szczególnie po długotrwałej ekspozycji na słońcu lub solarium oraz po lekkich oparzeniach. Zawarty w niej sok z aloesu szybko i długotrwale nawilża skórę, zmniejszając jej szorstkość oraz skutecznie koi i redukuje podrażnienia, a inutec intensywnie nawilża i odbudowuje uszkodzony naskórek. Pianka jest łatwa w aplikacji nawet na bardzo wrażliwe miejsca, a także przyjemnie i delikatnie chłodzi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.