W świecie urody, mody i showbiznesu...

Rozrywkowe wydatki Polaków

0 0
Z badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń wynika, że 49% zapytanych Polaków jest skłonna wydać obecnie na rozrywkę od 100 do 300 zł miesięcznie. Mniejszy budżet na rozrywkę, do 100 zł miesięcznie ma do dyspozycji 19% zapytanych Polaków. Zdaniem co trzeciego respondenta jesteśmy jako klienci w obszarze rozrywki coraz bardziej świadomi swoich potrzeb. Według co piątego staliśmy się wymagającymi klientami w branży czasu wolnego, którzy oczekują coraz wyższej jakości usług.

W kwietniu 2022 roku serwis Prezentmarzeń zrealizował badanie ?Potrzeby i oczekiwania Polaków w obszarze aktywności fizycznej i rozrywki”. Pokazało ono nie tylko ile jesteśmy w stanie wydawać na rozrywki, ale także  jak w ciągu ostatnich 2 latach zmieniły się preferencje Polaków dotyczące form spędzania czasu wolnego. Wnioski z badania pokazują, że Polacy po pandemii bardzo potrzebują odskoczni i odreagowania w życiu prywatnym. Dlatego chcą aktywniej wypoczywać i szukają nowych, ciekawych pomysłów w tym obszarze.

Ile chcemy wydawać na rozrywkę?

Największa część zapytanych Polaków (49%) deklaruje, że może wydać na rozrywkę od 100 do 300 zł miesięcznie. Kwotą od 300 do 500 zł miesięcznie dysponuje 18% respondentów, a powyżej 500 zł miesięcznie 14% zapytanych. Najmniejszy budżet na rozrywkę, bo do 100 zł miesięcznie ma 19% zapytanych Polaków. Mimo rosnącej inflacji i sporej rozpiętości w możliwościach wydatków ponoszonych na rozrywkę, tylko 12% respondentów twierdzi, że w pierwszej kolejności przy wyborze preferowanej rozrywki zwracamy uwagę na cenę.

Nasze ograniczenia w wyborze preferowanych form rozrywki

Według co trzeciego Polaka w wyborze ulubionych form rozrywki ogranicza nas przede wszystkim brak czasu wolnego i nadmiar codziennych obowiązków. Zdaniem jednak 32% respondentów badania jest to niestety zasobność portfela, która wpływa na dokonywane przez nas wybory, związane z organizacją atrakcji podczas wypoczynku.

Czym kierujemy się, wybierając pomysły na wypoczynek w wolnym czasie?

Zdaniem 27% respondentów, Polacy obecnie szukają rozrywki z dreszczykiem emocji, które oferują na przykład sporty ekstremalne. Według 23% ankietowanych Polacy wybierają rozrywki kreatywne, na przykład warsztaty fotografii, renowacji mebli czy tańca. W opinii 18% zapytanych wolą głównie rozrywki powiązane ze sportem i aktywnością fizyczną.

Jak twierdzi 57% uczestników badania, główną motywacją do poszukiwania różnych form spędzania czasu wolnego jest obecnie przede wszystkim chęć zdobywania nowych doświadczeń. Z kolei 15% zapytanych argumentuje te poszukiwania niechęcią do rutyny i nudy. Według 38% respondentów po pandemii, izolacji i pasywnego wypoczynku, obecnie chcemy żyć aktywniej i ciekawiej. Według co czwartego zapytanego Polaka aktualnie jesteśmy odważniejsi w realizacji swoich potrzeb w obszarze rozrywki, stąd większa chęć do próbowania na przykład sportów ekstremalnych. Jak twierdzi 23% ankietowanych, jesteśmy po ostatnich 2 trudnych latach bardziej zdeterminowani, aby zadbać o jakość czasu wolnego.

Badanie ?Potrzeby i oczekiwania Polaków w obszarze aktywności fizycznej i rozrywki” zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1392 respondentów w formie ankiety online w kwietniu 2022.

Leave A Reply

Your email address will not be published.