W świecie urody, mody i showbiznesu...

Trzy miesiące do lata – czas na depilację IPL!

0 3
Zima powoli ustępuje, za chwilę zmienimy swetry i płaszcze na lżejsze ubrania, które odkryją niektóre części ciała, np. nogi. I znowu zacznie się koszmar regularnej depilacji? Mamy do wyboru wiele opcji: maszynki, pianki, plastry z woskiem i profesjonalne zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych. Niestety te ostatnie, chociaż są skuteczne, wiążą się z ponoszeniem stałych, znacznych kosztów, ponieważ jedna sesja nie przyniesie oczekiwanych efektów. A przecież wcale nie musi tak być! Bezpieczne, efektywne i praktycznie bezbolesne usuwanie niechcianego owłosienia możemy wykonać również w domu. Z pomocą przychodzi marka Garett, a właściwie depilator IPL, Garett Beauty Flash.

Technologia IPL polega na uszkadzaniu mieszka włosowego poprzez tak zwaną selektywną fototermolizę – spektrum fal o różnej częstotliwości. Oddziałują one wyłącznie na włoski w okresie wzrostu i zawartą w nich melaninę, nie uszkadzając w żaden sposób skóry dookoła. W przypadku produktu marki Garett obszar jednorazowej depilacji wynosi 3 centymetry kwadratowe. Dlatego, w zależności od miejsca wykonywania, zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Garett Beauty Flash posiada pięć trybów pracy, czytelny wyświetlacz LCD. Daje też możliwość chłodzenia, aby depilacja przebiegała w jeszcze bardziej komfortowy sposób. Urządzenie może wygenerować 500 tys. impulsów świetlnych, co pozwoli nam na przeprowadzenie wielu sesji i pozbycie się zbędnego owłosienia we własnej łazience czy na kanapie.

Aby przystąpić do depilacji, wystarczy ogolić pożądany obszar (oczywiście w wypadku, jeśli jest bardzo mocno owłosiony), umyć i osuszyć skórę, a potem wybrać odpowiedni tryb. Po uruchomieniu urządzenia wybieramy odpowiednie do rodzaju skóry natężenie światła. Następnie przykładamy głowicę do depilowanego fragmentu ciała tak, by szczelnie dotykała skóry. Wystarczy wyzwolić impuls świetlny odpowiednim przyciskiem i przesuwać depilator w kolejne miejsce, unikając podwójnego naświetlania jednej okolicy. Po sesji może pojawić się krótkotrwałe zaczerwienienie skóry lub jej delikatne mrowienie, które znika po kilku lub kilkunastu minutach. Aby uzyskać maksymalne efekty, zabieg należy powtarzać zgodnie z harmonogramem, dostosowanym do rodzaju włosów oraz koloru skóry i owłosienia. Warto pamiętać o kilku zasadach: nie zaleca się opalania przez 2 dni po depilacji IPL oraz przez 6 godzin nie należy moczyć miejsc poddanych naświetlaniu. Producent rekomenduje używanie okularów ochronnych, które znajdują się w zestawie. Po około 8-12 tygodniach możemy pożegnać się z koniecznością depilacji na długie miesiące.

Garett Beauty Flash sprawdzi się przy usuwaniu włosów u szatynek i brunetek. Zabieg można wykonywać nawet w tak wrażliwych miejscach jak okolice bikini, pachy czy twarz. Po kilku zabiegach skóra staje się przyjemnie gładka. Używając depilatora IPL Garett Beauty Flash możemy uzyskać efekty jak z salonu kosmetycznego, bez ponoszenia wysokich kosztów. Zacznijmy już dziś szykować się do lata, by podczas wakacji cieszyć się idealnie gładkim ciałem.

Leave A Reply

Your email address will not be published.