W świecie urody, mody i showbiznesu...

Kosmetyki Garnier wyprodukowane w polskiej, zielonej fabryce

0 0
Czy wiesz, że duża część produktów marki Garnier jest produkowana w lokalnej fabryce w Polsce? Jest ona jedną z najnowocześniejszych w branży kosmetycznej i w 2022 roku świętuje swoje 25-lecie. To tam powstają m.in. produkty do pielęgnacji włosów Garnier Botanic Therapy, czy Garnier Color Naturals – domowa koloryzacja.

Zrównoważona produkcja w podwarszawskich Kaniach

Linia Botanic Therapy oraz Garnier Color Naturals produkowane są w L?Oréal Warsaw Plant w podwarszawskich Kaniach. To nowoczesna fabryka, w której produkcja odbywa się w zrównoważony sposób i która przez swoje działania, realizuje zielone zobowiązania marki Garnier w ramach programu Green Beauty. Celem jest zmniejszanie wpływu na środowisko, co obejmuje:

  • Więcej energii ze źródeł odnawialnych – fabryka kupuje energię wiatrową i z elektrowni wodnych, a do 2025 roku cała wykorzystywana w zakładzie energia będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych.
  • Redukcję zużycia wody – na terenie fabryki zbudowano stację recyklingu wody, która pozwala na oczyszczanie ścieków produkowanych w fabryce i ponowne wykorzystywanie odzyskanej wody o wysokim standardzie. Dzięki innowacyjnym i proekologicznym rozwiązaniom, w 2020 roku udało się zredukować zużycie wody o 50% w porównaniu do 2005 roku, co odpowiada niemal 7 mln półlitrowych butelek, przy jednoczesnym wzroście produkcji o 220%.
  • Więcej opakowań z recyklingu i do recyklingu – już ponad 60% butelek PET pochodzi z recyklingu, a do 2025 roku wszystkie opakowania Garnier będą wyprodukowane z materiałów z recyklingu.
  • Redukcję odpadów – w fabryce odpady są sortowane u źródła ich powstania, np. na linii produkcyjnej, a potem przetwarzane. Dajemy im drugie życie – tak powstają plastikowe wieszaki, doniczki, płyny do spryskiwaczy czy nawet cegła. Od 2001 r. fabryka jest bezodpadowa – wszystko jest ponownie wykorzystywane lub przetwarzane.
  • Więcej solidarnego pozyskiwania surowców – doskonałym przykładem jest szampon Botanic Therapy Miód & Propolis, w przypadku którego miód pozyskujemy w sposób zrównoważony w ramach programu Ochrony dobrostanu pszczół.

W tym roku fabryka obchodzi swoje 25-lecie.

Garnier od lat dba o naturalne piękno – zarówno nasze, jak i planety. Produkty do pielęgnacji włosów Botanic Therapy są tego kolejnym dowodem. To nie tylko skuteczne botaniczne formuły i piękny efekt na włosach, ale również dbanie o środowisko. Kosmetyki te są wytwarzane w polskiej fabryce, w podwarszawskich Kaniach w sposób zrównoważony. W ich produkcji wykorzystywane są składniki pochodzenia naturalnego, m.in. odżywcze olejki i ekstrakty z roślin. Ale to nie wszystko. Opakowania Botanic Therapy, po wykorzystaniu produktu, nadają się do ponownego przetworzenia – wystarczy wrzucić je do odpowiednio oznaczonego kosza.

Do świadomych wyborów i proekologicznej postawy zachęca również jedna z ambasadorek marki Garnier, Agnieszka Więdłocha:

Wierzę, że wielkie korporacje mają ogromny wpływ na to, jak konsumenci będą postrzegać świat i jakich wyborów będą dokonywać. Dlatego tak bardzo cieszy mnie to, że marka Garnier od lat stawia na proekologiczne rozwiązania. Formuły kosmetyków Garnier są w 99% wegańskie, mają w ogromnej większości składniki pochodzenia naturalnego, a do tego sprzedawane są w opakowaniach z tworzyw przetworzonych, które później można ponownie poddać recyklingowi. Co więcej, produkty marki Garnier są tworzone w Zielonej fabryce pod Warszawą, w której stawia się na bezodpadowość i dba się o jak najmniejsze zużycie wody – wylicza.

Kosmetyki Garnier z polskiej, zielonej fabryki

W podwarszawskich Kaniach produkowane są m.in. kosmetyki do pielęgnacji włosów Garnier Botanic Therapy czy produkty do koloryzacji włosów Garnier Color Naturals.

Głęboki, trwały i pełen blasku kolor oraz odżywione i miękkie włosy? To możliwe z kremem koloryzującym Garnier Color Naturals. Kremowa formuła z pięcioma olejkami odżywia i wygładza włókna włosa – włosy są elastyczne, błyszczące, miękkie w dotyku i 4 razy mocniejsze. Ponadto olejki zapewniają podwójną ochronę: dla bogatego i trwałego koloru oraz dla jedwabistych w dotyku włosów. Krem koloryzujący wnika głęboko w strukturę włosów, aby nadać im intensywny i trwały kolor oraz zapewnić ochronę w trakcie koloryzacji a także do 100% pokrycia siwych włosów. Efekt utrzymuje się do 8 tygodni. Satysfakcja gwarantowana – jeśli w dniach od 10 stycznia do 30 kwietnia kupisz farbę Garnier Color Naturals i nie będziesz zadowolona z jej efektów, zwrócimy Ci pieniądze.

Szampon i odżywka Garnier Botanic Therapy Zielona Herbata to orzeźwiające, lekkie formuły, idealne do włosów normalnych
z tendencją do przetłuszczania się. Dzięki niezwykłej kompozycji różnych składników – ekstraktów roślinnych i zielonej herbaty, włosy są odżywione i nawilżone.

Leave A Reply

Your email address will not be published.