W świecie urody, mody i showbiznesu...

Jak zadbać o skórę zimą?

0 0

Zima to czas, w którym nasza skóra wymaga specjalnego traktowania. Gdy na dworze robi się coraz chłodniej, cera potrzebuje intensywnego nawilżenia, regeneracji i ochrony. Niska temperatura na zewnątrz oraz częste przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach dodatkowo powodują przesuszenie skóry i sprawiają, że jest bardziej wrażliwa. Lekkie kosmetyki nawilżające zamieniamy na otulające, naprawcze kremy i balsamy do twarzy i ciała, ale co jeszcze możemy zrobić dla naszej skóry? Podpowiadamy, jak ją pielęgnować i jakie zabiegi powinny być wykonywane zimą.

Zmiana pory roku nie zawsze oznacza, że trzeba zmienić kosmetyki. Jeśli nie zauważyliśmy żadnych niepokojących objawów, warto pozostać przy sprawdzonych preparatach. Czasem jednak suche powietrze, mróz i wiatr dają się skórze we znaki i staje się ona sucha i szorstka. W takim wypadku traci ona zdolność utrzymania prawidłowego poziomu wody, dlatego nie jest w stanie się bronić przed nieprzyjaznymi warunkami zewnętrznymi. Na szczęście są sposoby, by jej w tym skutecznie pomóc. Są to nie tylko kosmetyki, ale również urządzenia do pielęgnacji urody.

Oczyszczenie przede wszystkim

Podstawą pięknie wyglądającej cery jest jej oczyszczanie, dlatego produktem MUST HAVE powinna być szczoteczka soniczna. Na rynku są tradycyjne, zwierające silikonowe wypustki, ale również takie produkty, które oferują różne nakładki. Jedną z takich szczoteczek jest Garett Beauty Clean Pro, posiadająca dwie wymienne nasadki. Pierwsza, wykonana z włosia, przeznaczona jest do delikatnego oczyszczania twarzy i usuwania zanieczyszczeń. Natomiast druga, silikonowa, jest idealna do głębszego oczyszczania twarzy. Doskonałe efekty oczyszczenia wrażliwej skóry można osiągnąć wykonując zabieg 1-2 razy w tygodniu. Osobom ze skórą bardzo wrażliwą, naczynkową, skłonną do podrażnień i alergii, Garett proponuje użycie końcówki z delikatnego włosia z syntetycznej wełny. Kobiety, które mają cerę tłustą, mieszaną i umiarkowanie wrażliwą, bez obaw mogą codziennie korzystać z Garett Beauty Clean Pro. Regularne stosowanie pomaga redukować niedoskonałości i drobne zmarszczki, poprawia strukturę oraz elastyczność skóry.

Gabinetowe zabiegi w domu

Gdy na naszej twarzy pojawiają się nieestetyczne suche skórki i uczucie ściągnięcia świadczy to o silnym odwodnieniu. Może wystąpić podrażnienie, zaczerwienienie i pieczenie. Cera wzmaga wówczas wydzielanie łoju, chroniącego przed utratą wilgoci, dlatego ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest peeling kawitacyjny. Wykorzystuje on ultradźwięki, które w połączeniu z cieczą, przekształcają się w mikropęcherzyki, rozbijające wierzchnie warstwy naskórka. Garett Beauty Sonic Scrub wykorzystuje nie tylko wspomniane ultradźwięki, ale również jony dodatnie i ujemne, które mogą mieć zbawienny wpływ na naszą cerę. Dzięki 4 trybom pracy wspomaga proces oczyszczania skóry z toksyn lub też jej regenerację, nawilżenie czy odżywienie. Dzięki impulsom EMS, w połączeniu z kawitacją, urządzenie pomaga poprawić elastyczność skóry i pozbyć się zmarszczek.

Kolejnym zabiegiem, który pozwoli zimą cieszyć się promienną cerą jest mezoterapia. Można go wykonać bez wychodzenia z domu, dzięki m.in. Garett Beauty Vital Skin. To innowacyjne urządzenie łączy różne technologie stymulujące skórę: wibracje soniczne, impulsy EMS, fale radiowe i terapię fotonową. Poprawia stan cery i redukuje wiele problemów, począwszy od oznak starzenia, a skończywszy na niedoskonałościach, przebarwieniach i bliznach. Wspomaga cyrkulację krwi i pobudza metabolizm, stymulując odnowę skóry oraz podnosi owal twarzy. Wspiera także redukcję zmian pigmentacyjnych, stanów zapalnych i zmian trądzikowych. W rezultacie skóra jest ujędrniona, wygładzona, a koloryt wyrównany.

Niezależnie jaką aurę mamy za oknem, warto dbać o siebie przez cały rok. Zabiegi z użyciem urządzeń warto wykonywać wieczorem, przed snem, a na dzień rekomendujemy nakładanie kremu ochronnego szczególnie, gdy temperatura spada poniżej zera.

Leave A Reply

Your email address will not be published.