W świecie urody, mody i showbiznesu...

Jak uzyskać śnieżnobiały uśmiech bez wizyty u dentysty?

0 1
Piękny uśmiech jest wizytówką człowieka, wpływa na jego wizerunek. Białe zęby sprawiają, że chętniej się uśmiechamy, a tym samym wzbudzamy pozytywne nastawienie otoczenia. Na rynku mamy wiele metod wybielania zębów, od tych naturalnych, po zabiegi wykonywane w gabinetach stomatologicznych. Jest również alternatywa – profesjonalne zabiegi wykonywane w domu lampami LED marki Garett: Garett Beauty Smile Lite, Garett Beauty Smile Charge oraz Garett Beauty Smile Connect.

Białe zęby a geny

Na kolor naszych zębów istotny wpływ mają geny. Dużą rolę odgrywają dwie tkanki, z których zbudowany jest ząb: zębina oraz szkliwo. Ta pierwsza znajduje się pod szkliwem i najczęściej ma kolor kości słoniowej. Jeśli mamy cienkie szkliwo to zębina przez nie prześwituje, dając wrażenie żółtego uzębienia. Na barwę uśmiechu ma wpływ również wiek. Do przebarwień przyczyniają się też papierosy, kawa, herbata, ciemne napoje i soki, których kolor pochodzi nie od owoców, lecz od sztucznych barwników, znajdujących się również w wielu potrawach i słodyczach. Na szczęście są urządzenia, które pozwolą przywrócić blask naszym zębom.

Biały uśmiech już w tydzień

Marka Garett wprowadziła na rynek trzy modele lamp LED wybielających zęby. Każda z nich zawiera silikonowy ustnik, który dopasowuje się do kształtu szczęki oraz bazy emitującej światło. W przypadku modeli Smile Lite i Smile Connect wybielanie odbywa się dzięki niebieskiemu światłu. Model Smile Charge oferuje dwie barwy, niebieską i czerwoną, a ich jednoczesne zastosowanie skraca czas pojedynczego zabiegu do 10 minut. W przypadku korzystania jedynie ze światła niebieskiego trwa on 15 minut.

Lampa aktywuje substancje zawarte w żelu wybielającym. Dokładnie ta sama metoda wykorzystywana jest w gabinetach stomatologicznych.

Jak działają lampy LED podczas wybielania

W każdym zestawie znajduje się żel wybielający bez nadtlenku wodoru, który aplikuje się bezpośrednio na szkliwo lub na nakładkę (w zależności od modelu) oraz pasek z wzornikiem odcieni bieli. Kolejnym etapem jest włożenie ustnika i włączenie lampy. Po upływie właściwego czasu, urządzenie wyłącza się automatycznie, dając znak do zakończenia sesji. W zależności od modelu cały proces trwa od 7 do 14 dni, a pojedyncze zabiegi od 10 do 30 min. Podczas używania lamp oraz co najmniej dwa tygodnie po zakończonej kuracji warto stosować tzw. białą dietę. Po wybielaniu szkliwo jest osłabione, bardziej podatne na przebarwienia, powstające podczas jedzenia barwionych produktów. Dieta powinna opierać się tylko na jasnych i białych produktach, np. kasza jęczmienna, drób, białe ryby i owoce morza, ziemniaki, nabiał. Dzięki niej efekt wybielania utrzyma się dłużej.

Urządzenia do domowego wybielania zębów są tańszą alternatywą dla zabiegów wykonywanych u stomatologa. Profesjonalny zabieg wybielania kosztuje ok. 500 zł, a ceny lamp marki Garett wahają się od 179 do 199 zł i zawsze są pod ręką, gotowe do użycia.

Leave A Reply

Your email address will not be published.