W świecie urody, mody i showbiznesu...

Wybierz wegańskie mydło

0 1
Nawet jeśli nie jesteś weganką, warto zainteresować się wegańską pielęgnacją skóry. Roślinne kosmetyki są korzystne dla Twojej skóry, ale także przyjazne dla całej planety.

Weganizm, kiedyś uważany za ruch marginalny i traktowany z przymrużeniem oka – dziś jest obecny nie tylko w branży spożywczej, ale także w modzie, designie i kosmetyce. I w każdym z tych obszarów z roku na rok zdecydowanie rośnie w siłę. Częściowo dzięki bardziej świadomej trosce o środowisko, częściowo ze względu na kwestie etyczne, ale także dzięki zdecydowanemu wsparciu celebrytów – zdeklarowanymi weganami są na przykład Billie Eilish czy Lenny Kravitz.

Wege, czyli lepiej

Jedna z najstarszych organizacji charytatywnych promujących weganizm, czyli założona w Wielkiej Brytanii w 1944 roku Vegan Society – definiuje kosmetyki wegańskie jako produkty niezawierające składników pochodzenia zwierzęcego. Zamiast tego są bogate w dobroczynne ekstrakty roślinne, oleje. Wysokiej jakości wegańskie składniki do pielęgnacji naturalnie odżywiają skórę i włosy oraz rzadko powodują podrażnienia. Na przykład oleje z roślin, takich jak owies czy bawełna zawierają wysoki poziom nawilżających kwasów tłuszczowych, nie wspominając o przeciwutleniaczach, które pomagają zapobiegać uszkodzeniom po słonecznych i efektom starzenia się. Rośliny są największym źródłem składników odżywczych i prozdrowotnych przeciwutleniaczy. Wegańskie kosmetyki są więc niezwykle przyjemne w stosowaniu i przyjazne dla skóry. Ale jest w nich jeszcze więcej. Poza oczywistymi korzyściami pielęgnującymi oraz względami etycznymi na ich korzyść świadczy też wiele twardych faktów. Klimatolodzy są zgodni, że proces hodowli i przetwarzania zwierząt na żywność i inne składniki jest niezwykle szkodliwy dla planety. Masowa hodowla zwierząt odpowiada za więcej emisji gazów cieplarnianych niż cały sektor transportu! Ponadto warto dodać, że często odbywa się ona w niehumanitarnych i niesprzyjających zwierzętom warunkach. Przemysł hodowlany przyczynia się także wylesiania i zanieczyszczenia – wybór wegańskiej pielęgnacji skóry pomoże znacząco zmniejszyć ślad środowiskowy.

Mydło to podstawowy kosmetyk, bez którego nie jesteśmy w stanie się obejść. Bez względu na to czy myjemy nim dłonie, ciało czy twarz – powinno być łagodne i przyjazne dla skóry. Mydła w kostce Barwa Naturalna oraz Tradycyjne Polskie Szare Mydła w kostce są produkowane w 100% z roślinnych składników, mają naturalne pH i poza oczyszczaniem wykazują także właściwości pielęgnujące.

Przyjemność w kostce

Wegańskie mydła w kostce marki Barwa są dostępne w rozmaitych opcjach – ta roślinna pielęgnacja nigdy Ci się nie znudzi. Najpopularniejsze kostki do mycia z linii Barwa Naturalna:

Mydło w kostce Barwa Naturalna Oliwkowe dzięki ekstraktowi z oliwek zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżania, blask i ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Koi podrażnienia i zmiękcza szorstką skórę.

Mydło w kostce Barwa Naturalna z Wyciągiem z Protein Ryżu. Dodatkowo, warto podkreślić, że nie zawiera barwników. Jest inspirowane tradycyjnym, domowym zabiegiem olejowania suchych dłoni i paznokci. Znana od pokoleń receptura na odżywcze zabiegi z ryżu zapewniała dłoniom nawilżenie, a skórkom paznokci elastyczność oraz regenerację.

Mydło w kostce Kaktusowe Barwa Naturalna do pielęgnacji rąk i ciała. Receptura oparta na bazie roślinnej, uzupełniona dobroczynnym działaniem składników aktywnych o naturalnym pochodzeniu ? ekstraktem z opuncji figowej. Mydło inspirowane silnie nawilżającymi właściwościami kaktusa. Znana od pokoleń receptura na odżywcze zabiegi z ekstraktem z opuncji figowej zapewnia nawodnienie oraz odbudowę naskórka, a uporczywym skórkom paznokci miękkość oraz regenerację.

Mydło w kostce Aloesowe Barwa Naturalna do rąk i ciała. Receptura oparta na bazie roślinnej, uzupełniona dobroczynnym działaniem naturalnego wyciągu z soku aloesu Bogata zawartość polisacharydowego kleju roślinnego w wyciągu z aloesu od lat powszechnie stosowana była w domowych zabiegach regenerowania uszkodzeń oraz podrażnień skóry. Dziś czerpiemy z tradycyjnej receptury, która zapewniała dłoniom naturalną regenerację mikrouszkodzeń skóry, ultranawilżenie oraz przywracała elastyczność.

Tradycja dla wrażliwców

Tradycyjne Polskie Szare Mydło w kostce to wyjątkowo delikatna, hipoalergiczna pielęgnacja odpowiednia do każdego rodzaju skóry. Stworzone przy użyciu ekstraktów roślinnych z rumianku, oleju z konopi, lukrecji czy mniszka lekarskiego jest szczególnie polecane dla osób borykających się z uczuleniami, a także w momentach, kiedy skóra jest przesuszona i uwrażliwiona.

Leave A Reply

Your email address will not be published.