W świecie urody, mody i showbiznesu...

Skuteczność tkwi w składzie

0 1
Na pierwszy rzut oka składy kosmetyków wyglądają jak ciąg przypadkowych liter. Tymczasem wystarczy dobrze się przyjrzeć, by zauważyć, że nazwy substancji aktywnych często się powtarzają, ich zapamiętanie wcale nie jest takie trudne, a znajomość doskonale ułatwia wybór najlepszego dla siebie produktu.

Substancje aktywne to składniki kosmetyków, które mają określone działanie na naszą skórę. Nawilżają, regenerują i dotleniają, neutralizują działanie wolnych rodników i opóźniają procesy starzenia. Jeśli na celowniku są preparaty o właściwościach rozjaśniających i rozświetlających, składniki o takim działaniu skrywa linia Neutrogena Bright Boost.W kosmetykach zawarto substancje o udowodnionym działaniu w zakresie przywracania cerze naturalnego efektu glow. Ich synergia sprawia, że działają szybko, skutecznie i bezpiecznie dla skóry. Oto najważniejsza „piątka z INCI”.

Neoglukozamina – to aminocukier o właściwościach delikatnie złuszczających, pobudzający odnowę komórkową skóry i wyrównujący jej powierzchnię. Dzięki temu zmniejsza przebarwienia i zmiany trądzikowe. Pozbawiona oznak stresu i przemęczenia cera staje się jaśniejsza i bardziej rozświetlona. Ponadto neoglukozamina to świetny antyoksydant (wyłapuje wolne rodniki) i doskonały składnik nawilżający. Współtworzy bowiem kwas hialuronowy, dzięki czemu jest idealnym wsparciem i stymulatorem dla naturalnego kwasu hialuronowego, który tworzy się w głębi skóry.

Heksylorezorcynol – to substancja biologicznie czynna o właściwościach rozjaśniających przebarwienia naskórkowe i skórne. Hamuje aktywność tyrozynazy odpowiedzialnej za powstawanie plam barwnikowych, a rozkładając melaninę w skórze skutecznie zwalcza problem zaburzeń pigmentacji. Jest jednym z kluczowych składników w codziennej pielęgnacji przeciwstarzeniowej – działającym silnie, ale bez ryzyka podrażnienia.

Glukonolakton – to kwas PHA, czyli należący do rodziny polihydroksykwasów. Jest naturalnym antyoksydantem (wyłapuje wolne rodniki odpowiedzialne za przyśpieszone starzenie), który wzmacnia odporność skóry na zewnętrzne czynniki drażniące. Opóźnia również procesy fotostarzenia, chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Ponadto przyspiesza regenerację, silnie nawilża, a także wygładza i ujędrnia. Glukonolakton jest polecany szczególnie dla cery alergicznej, a także wrażliwej i naczyniowej.

Kwas glikolowy – to nieorganiczny kwas z grupy alfahydroksykwasów, o najmniejszym rozmiarze cząsteczek spośród wszystkich owocowych kwasów AHA. Dzięki temu jest najlepiej absorbowany przez skórę i najskuteczniej działa, poprawiając jej kondycję. Złuszcza i normalizuje skórę, przez co przywraca jej odpowiednią grubość i wyrównuje koloryt. W efekcie zmarszczki zostają spłycone, plamy pigmentacyjne rozjaśnione, a widoczność niedoskonałości (np. zmian trądzikowych) ulega zmniejszeniu.

Kwas migdałowy – to również kwas AHA, tyle że o dużej cząsteczce. Wnika w naskórek wolniej, ale równie skutecznie i może być stosowany przy każdym typie cery, w tym naczynkowej i wrażliwej. Działa silniej niż kwas glikolowy, a z uwagi na względu na budowę chemiczną zbliżoną do budowy niektórych antybiotyków, wykazuje działanie antybakteryjne. Kwas migdałowy przywraca skórze zdrowy koloryt, pobudza komórki do wytwarzania włókien kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

  • Peeling wyrównujący koloryt skóry – cena: ok. 29,99 zł/75 ml
  • Rozświetlające serum – cena: ok. 59,99 zł/30 ml
  • Rozświetlający żel krem – cena: ok. 59,99 zł/50 ml
  • Ochronny żel SPF 30 – cena: ok. 59,99 zł/50 ml
  • Przywracający blask krem na noc – cena: ok. 59,99 zł/50 ml

Leave A Reply

Your email address will not be published.