W świecie urody, mody i showbiznesu...

Gdy skóra woła S.O.S

0 1
Jedne widać gołym okiem – i najczęściej brzydko wyglądają. Inne są niewidoczne, za to swędzą i się łuszczą. Problemy skórne, bo o nich mowa, mogą mieć podłoże genetyczne lub występować na skutek kontaktu z alergenami. Jedne i drugie uprzykrzają życie i pogarszają samopoczucie – psychiczne i fizyczne. Dlatego tak ważne jest, by skutecznie, ale delikatnie i bezpiecznie, dbać o szczególnie wymagającą skórę. Poza często konieczną terapią pod okiem lekarza, niezbędna jest pielęgnacja będąca jej perfekcyjnym uzupełnieniem. Samarité Supreme Cleanser i Supreme Balm doskonale sprawdzą się zarówno jako element profilaktyki w przypadku zdrowej skóry, jak również jako część kuracji u pacjentów z problemami dermatologicznymi.

Niekorzystne czynniki endogenne i egzogenne często stają się podłożem do rozwoju dla różnych dermatoz. Ujawniają się one pod postacią wykwitów, które dzielimy na pierwotne oraz wtórne. Do tych pierwszych należą plamki, grudki, guzki, pęcherzyki, krosty oraz bąble, natomiast te drugie to strupy, owrzodzenia, przeczosy, blizny, łuski oraz pęknięcia skóry. Do najczęściej występujących chorób skóry zalicza się kontaktowe zapalenie skóry, zwane potocznie reakcją alergiczną, AZS, czyli Atopowe Zapalenie Skóry, grzybicę, trądzik oraz różne odmiany łupieżu. Wszystkie one nie tylko szpecą, ale – nieskutecznie leczone i nieprawidłowo pielęgnowane – mogą przekształcić się w poważniejsze choroby.

Większość osób ma skórę mieszaną, która jest najtrudniejsza w pielęgnacji. Z jednej strony przetłuszcza się, a z drugiej miejscami jest sucha lub podrażniona i ściągnięta. Aby jej pomóc, ukoić ją i zregenerować, potrzebujemy preparatów o wielokierunkowym działaniu. Lepiej postawić na mniejszą ilość kosmetyków, ale za to lepszej jakości. Jeśli dobrze dobierzemy produkty, to będą podążały za zmieniającymi się potrzebami naszej skóry. Problemem są niskiej jakości kosmetyki zawierające mało składników aktywnych, których baza jest w większości obojętna dla skóry. – podkreśla Ekspert Samarité, mgr farmacji i kosmetolog Wioletta Kaniewska.

Kompleksowa pielęgnacja ciała w 2 krokach

Zbyt wiele kosmetyków to często chaos na skórze i brak dobrych, albo wręcz jakichkolwiek, efektów pielęgnacji. Problemem jest przebodźcowanie skóry. W przypadku tej normalnej czy mieszanej może to doprowadzić do pojawienia się niedoskonałości, zaś gdy mowa o skórze problematycznej, objawy dermatoz mogą się nasilić. Czerwona linia Samarité to dwa produkty, dzięki którym zapanuje porządek na skórze. Supreme Cleanser i Supreme Balm to moc składników o wielokierunkowym działaniu, które zaspokajają różne potrzeby wielu typów skóry. 2 niesamowite kosmetyki, 2 pielęgnacyjne kroki, 2 spełnione obietnice. Sukces w pielęgnacji każdego rodzaju skóry chodzi parami.

  • Kosmetyk: Samarité Supreme Cleanser
  • Krok w pielęgnacji: oczyszczanie skóry całego ciała
  • Obietnica: troskliwe oczyszczanie skóry całego ciała i dokładny demakijaż

Często bagatelizujemy kosmetyki przeznaczone do oczyszczania skóry. Tymczasem zwykle preparaty do mycia ciała zawierają w swojej formule składniki myjące o działaniu wysuszającym, co dodatkowo nasila objawy dermatoz. Oczyszczanie musi dokładnie usuwać zanieczyszczenia i jednocześnie nie uszkadzać naturalnego płaszcza ochronnego skóry. Supreme Cleanser to pierwszy żel, który aktywnie wspiera mikrobiom skóry i naturalnie wzmacnia mechanizmy obronne naskórka. Ten innowacyjny prebiotyczny żel myjący do twarzy i ciała zawiera najdelikatniejsze związki stosowane do mycia skór dzieci oraz osób cierpiących na Atopowe Zapalenie Skóry, dzięki temu oczyszcza twarz i ciało w sposób niezwykle skuteczny, a zarazem łagodny, dbając jednocześnie o komfort i nawilżenie. Receptura Supreme Cleanser oparta jest w 92% na składnikach pochodzenia roślinnego i zawiera aż 25 naturalnych ekstraktów. Dodatkowo siła prebiotyków sprzyja mikroflorze, co sprawia,że żel wspiera mikrobiom skóry. Dokładnie oczyszczona skóra, zdrowa flora bakteryjna oraz szerokie działanie wyciągów ziołowych – to właśnie te właściwości powodują, że prebiotyczny żel Samarité idealnie sprawdza się w oczyszczaniu skór wrażliwych, atopowych oraz skłonnych do stanów zapalnych i trądziku. Supreme Cleanser ma aż 350 doz i jest niezwykle wydajny – już jedna pompka wystarcza do dokładnego oczyszczenia skóry twarzy i zmycia makijażu, niewiele więcej do umycia całego ciała. Co istotne, zwłaszcza w przypadku osób uczulonych na detergenty, można go wykorzystać jako łagodny preparat do prania ręcznego delikatnych, jedwabnych tkanin czy bielizny.

  • Kosmetyk: Samarité Supreme Balm
  • Krok w pielęgnacji: zaspokojenie potrzeb skóry całego ciała
  • Obietnica: dobrostan naturalnego ochronnego płaszcza na skórze

Jesień i zima to czas, kiedy zaostrzają się choroby skórne, takie jak atopia czy łuszczyca. Większość osób, także tych bez zdiagnozowanych dermatoz, skarży się zaś na suchość dłoni i łydek oraz ogólne uciążliwe swędzenie skóry. Powodem są nie tylko niekorzystne czynniki zewnętrzne, jak np. wysuszające powietrze centralne ogrzewanie, ale także jednoczesne stosowanie zbyt dużej ilości kremów i balsamów. W efekcie nie jesteśmy w stanie określić, który preparat służy skórze, a bez którego można się obyć. Wiele substancji aktywnych, ale w bardzo małych stężeniach i stosowane niewystarczająco długo lub naprzemiennie z innymi, powoduje brak pożądanego efektu pielęgnacji twarzy i ciała. Skóra jest zdezorientowana, a jej funkcjonowanie zaburzone. Równowagę pomoże jej przywrócić taki kosmetyk, jak Supreme Balm z czerwonej linii Samarité. To mieszanina olejów, lipidów i innych substancji tłuszczowych, 99% składników pochodzenia naturalnego, 0% wody i aż 33 zastosowania! Balsam uzupełnia lipidy w naskórku i wspiera jego szybką regenerację. To również kosmetyk S.O.S, który można nakładać miejscowo np. na przesuszenia skóry i podrażnienia, ponieważ niweluje szorstkości i pęknięcia. Doskonale sprawdzi się jako krem ochronny w trudnych warunkach atmosferycznych, jak wiatr czy mróz, a także przyspieszy łagodzenie ran, np. wokół nosa. Ponadto redukuje zrogowacenia na kolanach, piętach i łokciach, ujednolica koloryt skóry, nawilża suche końcówki włosów i regeneruje płytkę paznokciową. Supreme Balm pomaga przy zapaleniach skóry, przy skórze atopowej, egzemie, alergiach, łuszczycy i jest rekomendowany w terapii przeciwodleżynowej, przynosząc ulgę przy zadrapaniach, skaleczeniach, ukąszeniach czy odparzeniach – podsumowuje Wioletta Kaniewska.

Leave A Reply

Your email address will not be published.