Jak odpowiednio wymodelować twarzy makijażem?

0

Konturowanie to inaczej modelowanie owalu twarzy kosmetykami do makijażu. Zastosowanie  techniki światłocienia czyli jaśniejszych i ciemniejszych odcieni oraz gry światłem pozwala uzyskać pożądany efekt podkreślenia kości policzkowych a nawet wyszczuplenie twarzy. Klasyczne użycie kosmetyków do malowania twarzy ma za zadanie ujednolicenie kolorytu lub ukrycie niedoskonałości. Natomiast konturowanie podkreśla rysy, uplastycznia owal twarzy i poprawia jej symetrię.

Modelowanie twarzy jest idealne dla kobiet w każdym wieku. Warto jednak znać tajniki odpowiedniego nakładania podkładu, korektora, pudru, bronzera i rozświetlacza, żeby efekt był taki, o jakim myślałyśmy. Na początku trzeba określić kształt twarzy (trójkątna, kwadratowa, okrągła, podłużna czy romboidalna) oraz mankamenty, które warto ukryć, np. zbyt długa broda, szeroki nos czy wydatne czoło). I chociaż sposób na konturowanie jest ten sam dla wszystkich typów urody, ?diabeł tkwi w szczegółach?… Czyli odpowiednio dobranych kosmetykach! Prawidłowe modelowanie owalu może odjąć kilka kilogramów bez diety, czy odmłodzić o kilka lat. Najważniejsza zasada, którą należy kierować się podczas konturowania to dążenie do owalu oraz ?rozjaśnij, to co  chcesz pokazać, zaś przyciemnij, to co chcesz ukryć?.

Polska marka wegańskich kosmetyków IUNO Cosmetics proponuje do konturowania  uniwersalny produkt typu 3 w 1 – paletę do modelowania owalu twarzy. Kosmetyki tej rodzinnej firmy nie zawierają parabenów, nie są testowane na zwierzętach, zawierają certyfikowane składniki naturalne i ekstrakty roślinne.

W eleganckim opakowaniu wykonanym zgodnie z filozofią zero waste zawarty jest bronzer, róż i rozświetlacz. Produkt występuje w dwóch tonacjach kolorystycznych,  cieplejszej dla śniadej karnacji i chłodniejszej dla jaśniejszego typu urody. Produkt jest niezwykle funkcjonalnym kosmetykiem, gdyż możemy tym jednym zestawem wykonać niemalże cały makijaż.

Na zdjęciach pokazujemy poszczególne etapy tych szybkich działań upiększających.

Jako modelka, swojej twarzy użyczy  nam sama twórczyni tych produktów i całej marki IUNO Cosmetics Aleksandra Małachowska.

Na zdjęciu nr 1  widzimy twarz przygotowaną do naszych działań.

Nanosimy na skórę puder IUNO Cosmetics w dwóch odcieniach – jeden harmonizujący z karnacją i drugi jaśniejszy w okolicach oczu, zdjęcie nr 2

.Następnie sięgamy po bronzer z zestawu do modelowania i przyciemniamy przestrzeń pod kością policzkową, okolice skroni i boczne partie nosa.

Kolejnym etapem jest aplikacja  różu, który odświeży koloryt karnacji. Kosmetykiem pokrywamy część kości policzkowych tuż nad bronzerem oraz zewnętrzną część powieki.

Aby twarz nabrała młodzieńczego blasku a gra światłem była pełniejsza sięgamy po rozświetlacz.

Jest to kosmetyk, który pojawił się w damskich kosmetyczkach stosunkowo niedawno i jest obecnie nieodzownym elementem makijażu. Aplikujemy go na szczyty kości policzkowych ponad różem, na łuk kupidyna i na wewnętrzny kącik oka.

Pozostaje teraz tylko wyczesać brwi, nałożyć tusz do rzęs oraz lekki błyszczyk i odświeżający, szybki i uniwersalny makijaż jest już gotowy.

Wykonywanie makijażu z zachowanie ww. zasad nie jest trudne i w zależności od doświadczenia trwa do 20 min. Jeśli masz chłodny odcień cery zdecydowanie lepszy efekt osiągniesz używając palety do modelowania owalu twarzy IUNO Cosmetics o numerze 01, zaś dla ciepłej cery najlepszym rozwiązaniem będzie zestaw 02.

Palety do modelowania można kupić w cenie 69 zł/szt.  www.iunocosmetics.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.