Certyfikat ECOCERT dla fabryki OCEANIC

0

Firma OCEANIC SA od 38 lat produkuje kosmetyki, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów. Strategiczna marka AA jest ekspertem w pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Wszystkie kosmetyki ze znakiem AA posiadają hipoalergiczne receptury. Ich bezpieczeństwo i skuteczność potwierdza się w klinicznych badaniach u alergików.

Na początku roku 2020 OCEANIC SA wprowadził pod marką AA nowe serie kosmetyków naturalnego pochodzenia, które uzyskały certyfikat ECOCERT. Wszystkie zostały wytworzone w fabryce OCEANIC, która również otrzymała zgodę z ramienia ECOCERT na produkcję kosmetyków naturalnego pochodzenia.

Cosmetics Organic Standard (COSMOS) to wytyczne dotyczące produkcji kosmetyków naturalnych i organicznych, które postanowiliśmy wdrożyć w naszej fabryce. Spełniliśmy wszystkie surowe wymogi najwyższych standardów w procesie produkcji. A wszystko to w trosce o zdrowie i potrzeby coraz bardziej świadomych klientów. W skali krajowej wyróżnia nas fakt, że w OCEANIC czuwamy nad całym procesem produkcji kosmetyków z ECOCERT, ponieważ wytwarzamy je sami w naszej fabryce. Kosmetyki są produkowane zgodnie ze standardami wymaganymi przez organizację ECOCERT, ale receptury spełniają także nasze unikalne standardy bezpieczeństwa dla cery wrażliwej i alergicznej. To połączenie czyni nasze produkty wyjątkowymi i jedynymi w swoim rodzaju. ? wyjaśnia Dorota Soszyńska, współwłaścicielka firmy OCEANIC i L biotica.

ECOCERT Greenlife S.A.S. jest międzynarodową organizacją powstałą w 1991 roku, z siedzibą główną we Francji. Certyfikuje ekologiczne i naturalne surowce, wyroby gotowe, ich opakowania oraz procesy produkcyjne i logistyczne. Obecnie ECOCERT wykonuje usługi w zakresie kontrolowania i wystawiania świadectw w około 80 krajach na całym świecie.

Czy kosmetyk naturalny i kosmetyk z certyfikatem Ecocert to to samo?

W przypadku produkcji kosmetyków naturalnych, surowce mogą pochodzić z różnych źródeł. W przypadku kosmetyków, które posiadają Ecocert można korzystać wyłącznie z określonej bazy surowców, które są weryfikowane i zatwierdzone przez Ecocert. Poza tym proces produkcji jest także starannie monitorowany, począwszy od urządzeń, środków myjących aż po sposób przechowywania kosmetyków. Produkujemy je na wyodrębnionej linii produkcyjnej. Ani surowce, ani urządzenia nie mają kontaktu z konwencjonalnymi składnikami i produktami, bo takie są wymogi Ecocert ? wyjaśnia Katarzyna Grużewska, Kierownik Laboratorium Badawczo-Wdrożeniowego w OCEANIC.

Mimo, że certyfikat ECOCERT otrzymać mogą produkty zawierające minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, to receptury kosmetyków AA mają ich aż 99-100%.

Certyfikat ECOCERT oznacza:

  • Wiarygosność: skład i deklaracje na opakowaniu są zweryfikowane i zaakceptowane przez zewnętrzną, prestiżową instytucję certyfikującą.
  • Transparentność: każdy składnik receptury ma podane źródło pochodzenia, a w wybranych przypadkach (jeśli pozwala powierzchnia opakowania) źródło to jest uszczegółowione, np. wskazana jest roślina, będąca źródłem dla danego surowca.
  • Bezpieczeństwo: fabryka OCEANIC, przed uzyskaniem certyfikacji, przeszła pozytywnie audyt dotyczący pełnego procesu produkcyjno-logistycznego.

Kupując kosmetyki AA z certyfikatem ECOCERT wspierasz ekologiczny proces produkcji o kontrolowanym wpływie na środowisko.

Certyfikat ECOCERT COSMOS uzyskały dwie serie kosmetyków: AA Go Green oraz AA Fresh Fruits jak również wybrane produkty z linii AA Super Fruits&Herbs.

Leave A Reply

Your email address will not be published.