Zabiegi medycyny estetycznej znów dostępne ? jak przedłużyć i wzmocnić ich efekty?

0

Po dłuższej przerwie w wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej wracamy do gabinetów. Największą ulgę odczuwają Ci, którzy profesjonalnej pielęgnacji poddawali się regularnie i czują, że ich skóra za nią tęskniła. Natomiast osoby, które zdecydują się na zabiegi po raz pierwszy z niecierpliwością oczekują szybkich i trwałych rezultatów. Dziś jeszcze bardziej niż kiedykolwiek chcemy, aby efekt naszej wizyty w gabinecie był nie tylko natychmiastowo widoczny, ale również utrzymywał się maksymalnie długo bez konieczności ponownej wizyty. Czy mamy na to wpływ? Czy sami możemy wspomóc działanie profesjonalnego zabiegu i przyczynić się do uzyskania lepszego efektu i jego trwałości?

Doświadczenie i profesjonalizm

Aby zabiegi medycyny estetycznej przynosiły pożądany, a przede wszystkim trwały efekt, warto zastosować się do kilku zasad. Po pierwsze, o czym często zapominamy w kontekście efektu danego zabiegu, przede wszystkim powinniśmy zadbać o wybór odpowiedniego specjalisty. Nawet najbardziej innowacyjne technologie mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów jeśli urządzeń czy produktów wykorzystywanych do zabiegu nie obsługują profesjonalne, odpowiednio wyszkolone ręce. Warto poświęcić swój czas na wyszukanie specjalisty, który ma obszerną wiedzę i duże doświadczenie w obszarze zabiegów medycyny estetycznej, ogólną wiedzę medyczną, ale też specjalistyczną z konkretnej technologii czy techniki zabiegowej. Powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy podczas konsultacji wybrany lekarz poświęca odpowiednio dużo czasu na wywiad i indywidualne dobranie protokołu zabiegowego. W końcu to w jego ręce powierzymy naszą wizytówkę czyli skórę, a w tym również nasze zdrowie. Nie warto w tym temacie podejmować pochopnych decyzji pokierowanych wyłącznie atrakcyjną reklamą czy ceną. Dyplomowany specjalista z dużym doświadczeniem to podstawa udanych zabiegów estetycznych.

Współpraca w domowym zaciszu

Nie bez znaczenia dla efektów zabiegu ma również to wszystko, co dzieje się po wyjściu z gabinetu. Tym razem odpowiedzialność przechodzi na nas. Po zabiegu ważne jest aby współpracować w kwestii pielęgnacji naszej skóry i przede wszystkim bezwzględnie stosować się do zaleceń pozabiegowych lekarza. Niestosowanie się do przekazanych instrukcji może prowadzić do szybszej utraty efektów zabiegu lub nawracających problemów, z którymi właśnie walczymy. Natomiast odpowiednia pielęgnacja skóry po wyjściu z gabinetu jest elementem jej kondycjonowania i wzmacniania efektu zabiegu. Stosowanie odpowiednich kosmetyków, rutyny pielęgnacyjnej, zasad ochrony skóry, a nawet zalecanej diety z pewnością sprawi, że rezultaty profesjonalnej terapii jakiej się poddajemy będą wzmocnione. Nie musimy wspominać o zdrowym i higienicznym trybie życia, który również wpływa na kondycję naszej skóry, a jest zalecany bez względu na to czy korzystamy z dobrodziejstw medycyny estetycznej czy też nie. Czy możemy zrobić coś jeszcze?

Leave A Reply

Your email address will not be published.