W świecie urody, mody i showbiznesu...

Regenerujące zabiegi dla włosów do zrobienia w domu

0 1

Wykorzystaj czas spędzony w domu na regenerację i pielęgnację. Zadbaj o swoje włosy w domowym zaciszu i ciesz się piękną fryzurą na wiosnę.

Zadbaj o włosy od podstaw i do mycia wykorzystuj skuteczne, sprawdzone szampony, o głęboko oczyszczających właściwościach. Produkt dobierz w zależności od potrzeb Twoich włosów. Dla włosów suchych i pozbawionych sprężystości świetnie sprawdzą się kosmetyki z zawartością mleka kokosowego i olejku z orzechów makadamia. Do włosów zniszczonych dedykowane są olejki z arniki czy arganowy.

W przypadku włosów farbowanych ? wykorzystywane farby również mają ogromne znaczenie. Szukaj koloryzacji, które w swoich formułach również zawierają te drogocenne oleje. Nie spiesz się podczas mycia głowy i pamiętaj, aby nie trzeć jej zbyt mocno. Wykonuj okrężne ruchy, dociskaj palcami i staraj się dokładnie rozprowadzić szampon. Czy wiesz, że masowanie skóry głowy sprawia, że staje się ona bardziej miękka? Masaż pobudza krążenie krwi, w konsekwencji czego skóra jest lepiej dotleniona, a włosy rosną szybciej.

pink-hair-1450045_1920

Piękne włosy to odżywione włosy, dlatego zaraz po nałożeniu szamponu zastosuj odpowiednią odżywkę lub specjalny krem do włosów. Dobra odżywka to najlepszy przyjaciel osób zmagających się z rozczesywaniem splątanych kosmyków. Odżywka zdecydowanie ułatwia ten proces, a włosy stają się miękkie, gładsze i błyszczące. Warto pamiętać, że najlepsze odżywki to te, które są dobrane zgodnie z indywidualną potrzebą włosów. Zwróć uwagę, czego najbardziej im potrzeba ? nawilżenia, regeneracji zniszczonych końcówek, a może kompleksowej odbudowy.

Zabiegi, które warto wprowadzić do domowego rytuału pielęgnacyjnego włosów, ponieważ są nie tylko skuteczne, ale i bardzo proste w wykonaniu, to stosowanie masek oraz olejowanie włosów. W przypadku masek należy dobrać produkt odpowiedni do swoich włosów. W przypadku przesuszonych wybieramy tę nawilżającą, w przypadku zniszczonych i plączących się ? regenerującą, która odbuduje strukturę, a w przypadku farbowanych ? specjalną maskę do włosów farbowanych. Produkt należy stosować według instrukcji producenta, zazwyczaj 1-2 razy w tygodniu, na mokre lub lekko osuszone włosy. Aby składniki odżywcze mogły wniknąć w głąb włosów, trzymamy maskę przez kilka, kilkanaście do dwudziestu minut. Warto zawinąć głowę w turban i podgrzać go ciepłym powietrzem suszarki, by działanie produktu zyskało na intensywności.

bowl-being-poured-with-yellow-liquid-33783

W przypadku olejowania włosów również możesz skorzystać z gotowych mieszanek pielęgnacyjnych. Przed zastosowaniem sprawdź zalecenia producenta, ponieważ każdy z nich można stosować na różne sposoby. Zarówno te do stosowania na sucho, jak i mokro oraz te do zmycia i bez spłukiwania ? wszystkie olejki dogłębnie regenerują włosy, odżywiają je i chronią, a stosując je raz lud dwa razy tygodniowo, efekty zobaczysz już po dwóch miesiącach! Spróbuj!

Leave A Reply

Your email address will not be published.