W świecie urody, mody i showbiznesu...

7 kroków do idealnej cery podczas kwarantanny

0 0

Regularna pielęgnacja skóry twarzy jest zawsze istotna, niezależnie od pory roku. Jednak zdarza się, że w ciągu tygodnia brakuje nam czasu dla siebie. A ponieważ wiosna tego roku wyróżnia się długotrwałą izolacją, wykorzystaj ten czas najlepiej, jak potrafisz i zadbaj o swoją skórę. Oto 7 wskazówek, aby Twoja twarz wyglądała promiennie tej wiosny.

1. Zrób swój kalendarz pielęgnacji

Przyznaj szczerze, ile słoików masek, kremów, peelingów czekają, aż zaczniesz je testować? Zrób porządki i stwórz swój kalendarz pielęgnacji twarzy: intensywne oczyszczanie w poniedziałek, nawilżanie i odżywianie we wtorek, środę – maska , na czwartek zaplanuj peeling, a w piątek zorganizuj sobie domowe spa.

2. Magiczny produkt: serum

Masz wrażenie, że Twoja skóra pomimo dotychczasowej pielęgnacji, wymaga czegoś specjalnego? W takim razie warto wprowadzić do niej serum do twarzy. W szybkim tempie, bez długotrwałych i pracochłonnych zabiegów serum sprawi, że uzyskasz efekt gładkiej i odświeżonej skóry, a przede wszystkim pomoże zredukować pojawiające się gdzieniegdzie pierwsze zmarszczki, linie i załamania.

person-holding-white-and-gold-dropper-3762879

3. Sekret młodej skóry: peeling

Ważnym elementem w pielęgnacji jest peeling, czyli złuszczanie martwego naskórka oraz usuwanie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchni skóry. Tego rodzaju zabieg idealnie ją odświeży i oczyści. Jednak należy zwrócić uwagę, aby złuszczanie skóry było skuteczne i jednocześnie delikatne, żeby jej nie uszkodzić.

4. Tylko lekkie formuły

Po dokładnym oczyszczeniu skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia. Aby nawilżyć i odżywić skórę sięgnij po krem o lekkiej formule. Wystarczy codziennie aplikować krem zarówno na dzień, jak i na noc w niewielkiej ilości delikatnymi masującymi ruchami. Warto zaznaczyć, że podczas kwarantanny lepiej zrezygnować z ciężkich kremów, bo takie formuły mogą wywoływać niedoskonałości cery.

woman-with-white-facial-soap-on-face-3762466

5. Tonizacja to podstawa

Niestety często pomijamy ten krok w naszej codziennej pielęgnacji. Tonizacja jest niezbędna po demakijażu/oczyszczeniu skóry i przed aplikacją kremu. Tonik wspomaga odpowiednie nawilżenie i odżywienie, reguluje wskaźnik PH (kwasowości skóry), co zmniejsza wrażliwość skóry oraz zmywa pozostałości po kosmetykach oczyszczających.

6. Nałożenie maski zrobi efekt WOW

W ciągu tygodnia zanieczyszczenia, sebum i resztki makijażu gromadzą się na skórze Twojej twarzy. Dlatego nałożenie maski dostarczy Twojej skórze wszystkich brakujących składników odżywczych. Skutecznym będzie nałożenie maseczki raz w tygodniu po dokładnym oczyszczeniu twarzy. Ciesz się odżywieniem przez kolejne 15 minut po jej aplikacji.

woman-with-white-face-mask-3762555

7. Odpowiednie nawodnienie organizmu

Picie wody w ciągu dnia jest niezwykle ważne. 1,5-2,5 litra, czyli 6-10 szklanek każdego dnia, tyle wody powinien pić każdy dorosły człowiek, aby jego organizm funkcjonował prawidłowo. Stosowanie dzbanków pozwali Ci zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także o czas oraz pomoże zadbać o Twoje bezpieczeństwo podczas kwarantanny.

Leave A Reply

Your email address will not be published.