W świecie urody, mody i showbiznesu...

Poradnik zimowej pielęgnacji!

0 1

O delikatną skórę twarzy musimy zadbać szczególnie zimą – kiedy różnice temperatur są bardzo duże, a skóra narażona jest nie tylko na mróz i wiatr, ale i wysuszające działanie ogrzewania i klimatyzacji. Minusowe temperatury, chłodny wiatr, śnieg i mróz rzeczywiście nie mają dobrego wpływu na naszą skórę. Czynniki te powodują jej nadmierne wysuszenie i utratę wody .Podobnie klimatyzacja w biurze i samochodzie – bardzo wysusza skórę, a nieczyszczona może nanieść na nią kurze i spowodować reakcję alergiczną.

Warto zatem zadbać o nawilżenie skóry twarzy. Proponujemy delikatny krem pielęgnacyjny z serii Aloe Via o bogatej odżywczej formule do pielęgnacji twarzy i ciała zawierający, aż 35% żelu Aloe Vera oraz bioekstrakt z magnolii. Krem nawilża, szybko się wchłania, a skóra staje się wyczuwalnie miękka i delikatna.

Ważną kwestią jest także pielęgnacja skóry dłoni, która może być pracochłonna i wymaga systematyczności. Jak chronić dłonie w trudnym, zimowym okresie? Zacznijmy od odpowiednich rękawiczek, które zadbają o nasze dłonie podczas chłodnych dni. Pamiętajmy także o odpowiednim nawilżeniu. Tutaj z pomocą przychodzą aloesowi specjaliści od nawilżania, czyli Aloe Vera wygładzający krem do rąk oraz Aloe Vera odżywczy krem do rąk. Produkty zawierają żel aloesowy oraz bioekstrakt z nagietka, które odżywiają i nawilżają, a także wspierają regenerację spierzchniętej i szorstkiej skóry. Warto wcierać krem w skórę dłoni co najmniej dwa razy dziennie, aby zapewnić jej optymalne nawilżenie.

Należy także pamiętać o czynności, o której bardzo często zapominamy, a mianowicie piciu wody. Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu sprawia, że skóra jest lepiej nawilżona i lepiej poradzi sobie z trudnymi warunkami pogodowymi. Należy także pamiętać o nawilżaniu ust, ponieważ wysuszone przez mróz, następnie są ?zwilżane śliną?, co w połączeniu z minusową temperaturą skutkuje spierzchnięciem. Jeżeli przebywamy na mrozie to usta najlepiej smarować co godzinę pomadką nawilżająca. Jest to szybki, prosty i bardzo skuteczny sposób. Nawilżająca pomadka pielęgnacyjna z serii Aloe Via zawierająca, aż 40% żelu Aloe Vera i oleje roślinne  nawilży je i zadba o to by były gładkie. Pamiętajmy o zimowej pielęgnacji skóry!

Leave A Reply

Your email address will not be published.