5 noworocznych postanowień dla twojej skóry

0

Postanowienia noworoczne zazwyczaj dotyczą pracy nad naszą sylwetką, decyzji związanych z życiem zawodowym czy porzucenia niezdrowych przyzwyczajeń. Warto jednak zastanowić się także nad tym, co w nadchodzącym roku możemy zrobić dla naszej skóry. Przedstawiamy 5 prostych kroków, o których niejednokrotnie zapominamy, a które pozwolą nam cieszyć się piękną skórą przez okrągły rok.

Postanowienie nr 1: Nie śpię w makijażu

Każdej z nas chociaż raz przytrafił się późny wieczór, który skutkował położeniem się spać w pełnym makijażu. I choć jednorazowe przypadki nie powinny widocznie wpłynąć na kondycję naszej skóry, tak regularne powtarzanie tego błędu może owocować postarzoną, szarą cerą. Aby tego uniknąć, pamiętaj o jej codziennym oczyszczaniu. W tym celu najlepiej sprawdzi się płyn micelarny, który jednak powinien być początkiem demakijażu, ponieważ nie należy na nim poprzestać. Idealnym uzupełnieniem będzie odpowiednio dobrany do cery żel do mycia twarzy i tonik, który przygotuje skórę na aplikację kremu na noc.

Postanowienie nr 2: Nawilżanie każdego dnia

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że kremy nawilżające nie są przeznaczone do każdego typu skóry. To nie prawda, ponieważ jest to podstawa pielęgnacji i zdrowego wyglądu cery. Odpowiednio dobrany krem nawilżający poprawi wygląd zarówno tłustej jak i suchej skóry. Nawilżona skóra sprawi także, że zaaplikowany na nią makijaż będzie trwalszy i bardziej estetyczny.

Postanowienie nr 3: Słońce dla samopoczucia, nie skóry

Mimo, że temat szkodliwego działania promieni słonecznych na skórę jest coraz bardziej nagłaśniany, nie wszystkie kobiety wprowadziły do swojej pielęgnacji regularną ochronę przeciwsłoneczną. A to ona może zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Dlatego tak ważne jest stosowanie kremu z filtrem, zarówno latem, jak i w pozostałych sezonach roku. Odpowiednio dobrany, przedłuży młodość skóry, ochroni ją przed chorobami.

Postanowienie nr 4: Raz w tygodniu domowe spa

Weekend to idealny czas na zasłużony relaks po całym tygodniu. Raz w tygodniu zorganizuj sobie luksusowe SPA nie wychodząc z domu. Najlepiej zacząć od dokładnego oczyszczania twarzy. Codzienne oczyszczanie skóry, zarówno rano, jak i wieczorem, jest niezbędne w procesie jej regeneracji oraz utrzymaniu naturalnej równowagi. Po oczyszczeniu obowiązkowym elementem beauty SPA w domu jest peeling oraz nakładanie maseczki. Nie zapomnij też o pielęgnacji ciała. Od pielęgnacji ciała zależy, czy skóra rąk i nóg będzie zachowywać elastyczność.

Postanowienie nr 5: Zadbaj o włosy

Nakładaj szampon bezpośrednio na skórę głowy masującymi ruchami. Aby dokładnie umyć włosy, nie musisz nakładać szamponu na całą długość włosów, dlatego że piana, która tworzy się z samego produktu, jest rozprowadzana z wodą po całej ich długości. Po umyciu włosów delikatnie wklep nadmiar wody bez szarpania włosów i nałóż odżywkę na całą długość włosów.

Leave A Reply

Your email address will not be published.