Detoks skóry

0

 

Codzienność wielu kobiet składa się ze zbyt intensywnego tempa życia, podwyższonego poziomu stresu oraz przemęczenia. Nieustająca gonitwa w codziennym życiu może prowadzić do lekceważenia znajdowania się w zanieczyszczonym środowisku. Co dalej skutkuje narażaniem skóry i organizmu na szkodliwe czynniki zewnętrzne. W ten sposób, nasza skóra nieświadomie prowadzi nieustającą walkę z wolnymi rodnikami. W jaki sposób można sobie z tym poradzić?

Dobrym momentem, aby zastanowić się nad detoksem naszego organizmu jest okres wiosenny. Na naszej skórze po okresie zimowym zostało wiele śladów w postaci zanieczyszczeń, przesuszeń albo pogłębionych zmarszczek. Zimno, odbijające się od śniegu słońce oraz wiatr sprawiły, że przyspieszyły procesy fotostarzenia. Szybką regenerację skóry i przyśpieszenie procesów naprawczych naszej skóry możemy uzyskać poprzez detoks, ale także pozwoli nam on na przygotowanie skóry na sezon letni, który może się okazać bardziej wymagający. Warto wiedzieć, że podczas opalania narażamy skórę na przebarwienia, także dobrym pomysłem jest odpowiednie zadbanie o skórę i przygotowanie jej na wszelkie możliwe trudności.

Branża kosmetologiczna nieustannie się rozwija. W obecnym momencie zezwala ona na detoks skóry, który odbywa się na kilku poziomach. Jednak takie oczyszczanie skóry należy stosować tak samo od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Zabieg pozwala na usunięcie z organizmu toksyn, które wyniszczają od środka i prowadzą do starzenia.

Aby oczyszczanie było skuteczne, najważniejsze są składniki aktywne, które oddziałują na skórę. Składniki te powinny zawierać głównie kwasy, dzięki którym uzyskujemy możliwość walki z utratą jędrności, rozszerzonymi porami, zmarszczkami czy trądzikiem. Zabiegi te są doskonałą alternatywą dla zabiegów pielęgnacyjnych, które są inwazyjne, ale również mają zbawienne działanie na skórę. Korzystać z nich mogą wszystkie dorosłe kobiety, ale także starsze osoby i nastolatki. Powodem, dla którego te zabiegi wykonywać wiosną jest to, że w tym czasie skóra nie jest narażona na działanie intensywnych promieni słonecznych. Kolejną zaletą kwasów są ich wspaniałe właściwości pielęgnacyjne. Dzielą się one również na wiele rodzajów.

Sygnałem po którym możemy zauważyć, że jest potrzebne wsparcie specjalistów to pogłębione zmarszczki, zwiotczenie czy przesuszenie, a także nierówny koloryt czy rozszerzone pory. Wiosenny detoks ma działanie wielokierunkowe, po pierwsze pozwala skórze na odprężenie i naprawia, a następnie rozjaśnia i zapobiega procesom starzenia. Efekt końcowy jest taki, że skóra jest promienna i gładka i dużo bardziej odporna. ? wyjaśnia kosmetolog Karolina Dziadosz z Kliniki Młodości Blanki Pawłowskiej.

Podczas sezonu wiosennego najbardziej sprawdzają się peelingi całoroczne, na przykład kwas ferulowy i migdałowy. Pierwszy z nich jest doskonałym antyoksydantem zapobiegającym starzeniu się skóry a także oddziałujących na nią niekorzystnych czynników. Regeneruje on skórę prowadząc do naprawy szkód wywoływanych przez działanie promieni UVB i UVA, zanieczyszczenia powietrza, czy nawet stres. Wspomaga także cerę, na której powstają stany zapalne – działa kojąco i przeciwzapalnie. Zalety korzystania z kwasu ferulowego to także nawilżanie skóry i pobudzanie syntezy włókien kolagenowych. Natomiast kwas migdałowy charakteryzuje się właściwościami peelingującymi. Należy do grona delikatniejszych kwasów i oprócz funkcji złuszczających, nawilża skórę, a ponadto posiada właściwości antybakteryjne. Wspaniale radzi sobie również w walce z trądzikiem i bliznami. Reguluje wydzielanie sebum i rozjaśnia cerę. Poza spłyceniem zmarszczek, stymuluje również wytwarzanie kolagenu, dzięki czemu nasza skóra staje się jędrniejsza.

Po terapii detoksującej, nasza skóra odżywa i w ten sposób funkcjonuje inaczej – korzystniej. Przez detoks wspieramy nasz organizm w procesach prowadzących do naprawy i dzięki temu wszelkie zmiany zostają uregulowane. Nasza skóra zacznie lepiej funkcjonować i rozpocznie proces autoregeneracji.

Jednak aby uzyskać najlepsze efekty, należy również pamiętać o pielęgnacji domowej, która jest uzupełnieniem profesjonalnych kuracji. Regularne dbanie o skórę wiąże się ze stosowaniem kremów, toników oraz płynów z kwasami. Niezbędne jest również stosowanie fotoprotekcji. Dzięki tak łatwym zabiegom i prostym do opanowania środkom zaradczym możemy uratować naszą skórę i ją ożywić. Pielęgnacja zawierająca kwasy pozwoli nie tylko na zadbanie o detoks organizmu, ale także utrzymanie skóry w znacznie lepszej kondycji. Zabiegi kwasami to w tej chwili skuteczna ale również nieinwazyjna opcja odmładzania siebie.

Leave A Reply

Your email address will not be published.