Kolagen – nie tylko na zmarszczki! Perfect Coll – symbioza nauki z naturą

0

Słowo “kolagen” pochodzi od greckiego słowa kolla. To inaczej substancja, która łączy i spaja.  Jest białkiem strukturalnym, które odpowiada za elastyczność, jędrność oraz gęstość naszej skóry. Stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego i aż 70% masy białek skóry. Kolagen wypełnia również rogówkę oka, co buduje m.in. kości, stawy, ścięgna i więzadła. 

Kolagen jest głównym składnikiem tkanki łącznej, jednej z podstawowych i jednocześnie najbardziej zróżnicowanych tkanek występujących w organizmach zwierzęcych – także w organizmie człowieka. Jest to białko strukturalne składające się z aminokwasów, z których najważniejsze to: prolina, glicyna i lizyna. Podstawową funkcją kolagenu w organizmie człowieka jest tworzenie tkanek i narządów z komórek. Kolagen stanowi około 1/3 wszystkich białek w ludzkim organizmie i jest niezbędny do jego prawidłowego funkcjonowania. Włókna kolagenowe to zbudowane z kolagenu struktury o bardzo wysokiej odporności na rozciąganie. Ze względu na tę cechę stanowią podstawowy budulec skóry, ścięgien, kości, stawów, rogówki oka. Tworzą rodzaj rusztowania, dzięki któremu możliwe jest właściwe umocowanie narządów wewnętrznych.

Po 25. roku życia naturalna produkcja kolagenu w naszym organizmie spada. Niedobór ten spowodowany jest między innymi brakiem surowców, takich jak aminokwasy, bez których synteza kolagenu jest niemożliwa. Wskutek niedoboru kolagenu na skórze pojawiają się zmarszczki, bruzdy, zwiotczenie oraz przebarwienia.

Przełomowe Kolageny z Natury działają poprzez dostarczanie naszemu organizmowi budulca do produkcji kolagenu. Są aktywne na poziomie skóry właściwej, stymulując fibroblasty (komórki odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu) do produkcji nowych włókien kolagenu. Jednocześnie dostarczają budulca w postaci aminokwasów, dzięki czemu następuje regeneracja oraz znaczna poprawa gęstości skóry.

“Polacy nie zdają sobie nawet sprawy, że hydrat kolagenu rybiego to nasze polskie złoto. Unikalny produkt na skalę światową, efekt wieloletniej pracy polskich naukowców i przedsiębiorców, którzy zafascynowani tym wynalazkiem wyłożyli środki na jego wdrożenie”- Dorota Waszczyk, Dyrektor ds. Rozwoju, Perfect Coll

1

Wśród całej gamy kolagenowych produktów na szczególną uwagę zasługuje: PC Kolagen Złoty 24 oraz  PC Kolagen Platynowy +32 Hialuron.

PC Kolagen Złoty 24 to luksusowy kosmetyk o właściwości serum, spektakularnie odmładzający skórę. Został stworzonym z myślą o kompleksowej pielęgnacji i jednoczesnym odmładzaniu dojrzałej i wymagającej cery 30+. Dzięki kompleksowemu działaniu przeciwstarzeniowemu przywraca skórze kondycję i o kilka lat młodszy wygląd. Naturalne składniki aktywne (kolagen, izoflawony roślinne, płatki 24-karatowego, bioaktywnego złota, kwas hialuronowy oraz prebiotyki) zawarte w kosmetyku wspomagają naturalne procesy fizjologiczne zachodzące w skórze. Dzięki temu kosmetyk zapewnia intensywną odnowę i regenerację struktur skóry oraz poprawia jej gęstość. Widocznie spłyca istniejące zmarszczki oraz zapobiega powstawaniu nowych.  Ponadto, skutecznie liftinguje skórę, przywracając prawidłowy owal twarzy.

PC Kolagen Złoty 24-karatowy Anti Aging dodatkowo nawilża naskórek i nawadnia głębokie warstwy skóry. Rewelacyjnie odżywia, uelastycznia i ujędrnia, poprawiając koloryt skóry oraz nadając blasku.

PC Kolagen Platynowy +32 Hialuron to innowacyjny produkt łączący hydrat kolagenu rybiego z kwasem hialuronowym oraz koloidem platyny. Doskonale regeneruje, nawilża i nawadnia skórę. Działa przeciwzmarszczkowo. Liftinguje, przywracając owal twarzy. Skutecznie poprawia jędrność i elastyczność skóry. Kwas hialuronowy pobudza produkcję kolagenu oraz potęguje efekt nawodnienia i wygładzenia skóry, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczy blask. Kosmetyk skutecznie rewitalizuje cerę dojrzałą, delikatną z tendencją do przesuszania się, wrażliwą, problematyczną, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.