Co ma wspólnego maseczka z kurkumy i indyjska panna młoda?

0

Ważne wydarzenie tuż tuż? Aby twoja skóra wyglądała świeżo i lśniąco użyj maseczki la Noce Chic Chiq!

W Indiach kurkuma jest ważnym elementem w kuchni jak i w medycynie ajurwedyjskiej, ponieważ posiada właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Kiedy przygotowania do ślubu są już na ostatniej prostej, czujemy lekkie zmęczenie, nasza skóra wymaga szybkiego odświeżenia.

Ceremonia Haldi (kurkuma w języku hindi) w Indiach jest bardzo ważnym wydarzeniem mającym miejsce przed właściwą ceremonią zaślubin.

Maseczka la Noce Chic Chiq to nowoczesna wersja klasycznej Indyjskiej maseczki Haldi. Podczas ceremonii kobiety z domu panny młodej przygotowują specjalną pastę z kurkumy, drzewa sandałowego, wody różanej oraz w zależności od zwyczaju danej rodziny, mieszanki ziół. Podążając od dołu w górę, pasta zostaje nałożona na na stopy, nogi, ramiona i twarz panny młodej. Haldi ma za zadanie oczyścić i  nadać blasku skórze, tak aby w dniu ślubu cera panny młodej wyglądała idealnie. Dawniej ceremonia odbywała się w bardzo małym gronie rodzinnym. Jednak ostatnio dzięki filmom Bollywood, rytuał ten rozrósł się na miarę małego wesela. Muzyka, tańce, dużo jedzenia i jeszcze więcej gości. Po skończonej ceremonii kobiety z rodziny pomagają pannie młodej zmyć kurkumową pastę, docinając przyszłej małżonce o ślubie, co wywołuje dużo śmiechu i radości.

Maseczka Chic Chiq_La noce

Maseczka la Noce zawierająca kurkumę odżywia, chłodzi oaz oczyszcza skórę. Kurkuma oprócz właściwości antybakteryjnych i zapalnych, rozjaśnia przebarwienia takie jak blizny potrądzikowe.

Maseczka haldi stała się więc idealnym szybkim sposobem na przedślubną poprawę urody. Ma na celu odżywić, rozjaśnić i wyrównać koloryt skóry jednocześnie oczyszczając i dogłębnie ją nawilżając. 

Maseczka la Noce w swoim składzie zawiera szczyptę białej kurkumy, która od wieków używana w Ajurwedzie, występuje głównie w Himalajskich dolinach w Indiach i jest zbierana ręcznie raz do roku w okresie monsunowym. Ciecierzyca pochłania nadmiar wydzielanego sebum bez wysuszania skóry i naruszenia jej naturalnej powłoki, usuwa delikatnie martwy naskórek i oczyszcza pory, co zapobiega powstawaniu trądziku. Kwiaty nagietka wspomagają gojenie się podrażnionej skóry, walczą z oznakami starzenia, jednocześnie nawadniając skórę i pobudzając produkcję kolagenu.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.